reklama

Trnavská automobilka PSA predstaví novú strategickú investíciu

V pondelok 11. apríla sa pripravuje na pôde automobilky PSA Peugeot – Citroën veľká slávnosť. Všeobecne sa očakáva, že francúzsky výrobca automobilov oficiálne predstaví výrobu nového modelu. Ohlásená je aj účasť najvyššieho muža koncernu, prezidenta Philippe Varina a premiérky Ivety Radičovej.

Premiérka pózuje počas decembrovej návštevy pri modeli C3 Picasso v spoločnosti šéfa trnavskej autombilky L. Bionda

„Najvyšší predstavitelia automobilky budú predsedníčku vlády SR informovať o novej strategickej investícii na Slovensku. Po skončení spoločného rokovania sa podpíše Memorandum o spolupráci v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v stredných odborných školách medzi vládou SR a PSA Peugeot Citroën. Predsedníčka vlády SR dostane symbolické kľúče od dvoch elektromobilov vyrobených koncernom PSA Peugeot Citroën. Ide o jedny z prvých sériovo vyrábaných plnohodnotných elektromobilov v Európe,“ uvádza sa v informácii, ktorú nám priniesol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Zahraničné autoservery už predstavili viacero možných vizuálov budúcej 208-ky. Toto je jedna z jej neoficiálnych podôb

Foto:autoboost.fr

Radičová navštívila automobilku naposledy v decembri 2010. Rokovanie s predstaviteľmi koncernu zhrnula vtedy do troch tématických okruhov. Medzi ne zahrnula aj plánované rozširovanie výroby a nárast počtu pracovných miest.
Vedenie trnavskej automobilky ma informovalo, že v budúcnosti plánuje zvýšiť počet pracovných miest priamo vo výrobnom závode o 800 ľudí, o ďalších 200 by mohol narásť počet zamestnancov na doplnkových pozíciách. Zvýšenie počtu pracovníkov súvisí s plánovanými novými projektami,” uviedla 15. decembra 2010 Iveta Radičová.

Neoficiálne sa špekuluje, že v trnavskom závode koncernu PSA sa bude vyrábať nový model Peugeot 208. V súčasnosti vychádzajú z brán závodu Citroën C3 Picasso a Peugeot 207. Automobilka zamestnáva približne 3000 ľudí a ročne vyprodukuje 200-tisíc vozidiel. Kapacity závodu však umožňujú vyrábať ročne až 300-tisíc áut.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2011 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Trnavská automobilka PSA predstaví novú strategickú investíciu”

 1. 1
  DusanTT says:

  dobre spravy, takych ako je trnavsky Peugeot potrebujeme ja Slovensku ako sol.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. 2
  ttss says:

  podaktorý už 208 videli naživo :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.