Druhý pokus: nový štadión Spartaka chce postaviť slovenský investor

Sen fanúšikov o novom futbalovom stánku Spartaka zdá sa, ešte nie je nadobro stratený. Po neúspešnom pokuse švajčiarskeho konzorcia zrealizovať v Trnave výstavbu nového futbalového štadióna prichádza na radnicu ďalší záujemca.

Portál trnava-live.sk disponuje informáciou, podľa ktorej plánuje postaviť nový futbalový štadión slovenský investor.

Technické detaily o pripravovanom projekte zatiaľ nie sú známe

„Mesto Trnava oslovil investor, ktorý má reálny záujem postaviť v Trnave nový futbalový štadión. V tejto chvíli však nemôžem prezradiť žiadne ďalšie podrobnosti,” potvrdil informácie portálu trnava-live.sk primátor Vladimír Butko. Ako pripomenul, v prvej fáze najprv musí mestské zastupiteľstvo súhlasiť so zmenou v niektorých detailoch aktuálne platného Územného plánu centrálnej mestskej zóny.

Materiál o zmene územného plánu sa pravdepodobne dostane už na rokovanie najbližšieho mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 25. októbra.

Podľa našich informácií projekt uvažuje s umiestnením novej futbalovej arény na rovnakom mieste, ako je tomu v súčasnosti. Investor plánuje zbúrať tri tribúny – severnú, južnú a východnú (hlavnú) a spojiť ich do jedného celku so západnou tribúnou. Západná tribúna a trávnik s vyhrievaním majú zostať zachované. Je pravdepodobné, že projekt uvažuje s inštaláciou nového osvetlenia, preto v navrhovanom projekte má prísť k odstráneniu štyroch stožiarov.

Obchodné, administratívne či iné komerčné priestory majú byť súčasťou investície na pozemkoch parkoviska pri amfiteátri a tréningového ihriska

Súčasťou investície slovenského subjektu má byť aj výstavba obchodných, administratívnych, a prípadne rezidentských priestorov na pozemkoch dnešného tréningového ihriska Spartaka a parkoviska pri amfiteátri. Plánovaná je podľa informácií trnava-live.sk aj realizácia najmenej jedného podzemného parkoviska, pravdepodobne však bude investor uvažovať s dvoma – pod parkoviskom pri amfiteátri, aj na dnešnom tréningovom ihrisku.

Na rozdiel od projektu švajčiarskych investorov akutálny projekt nepočíta s výstavbou na ploche pri supermarkete Billa.

Ulož ako PDF
Napísal 11. október 2011 15:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA
reklama

10 komentáre pre “Druhý pokus: nový štadión Spartaka chce postaviť slovenský investor”

 1. ja

  Zase len klamstvá,sľuby a skutek utek….

  Thumb up 8 Thumb down 6

  [Reaguj]

 2. Milouš

  Som vo vyjadreniach opatrnejší ako “ja”. Veď nakoniec čas ukáže, či na to tento “slovenský investor” (predpokladám z Trnavy) má alebo nie. Ale snáď to vyjde.

  Thumb up 5 Thumb down 2

  [Reaguj]

 3. michal.neo

  Slovenský investor, Vladimír P, by mohol radšej postaviť multifunkčný štadión s obchodným centrom na svojom pozemku v križovatke D1 a R1, ktorý by mohol byť zároven Národný futbalový štadion. Pozemok súčasného štadiona by bol lepšie využitý napr na taký maly central park, ale to už je science fiction.
  :)

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 25 Thumb down 7

  [Reaguj]

  ja Reply:

  No super nápad,palec hore….

  Thumb up 6 Thumb down 7

  [Reaguj]

  Will Reply:

  Súhlasím, kdo bude iniciátorom trnavského referenda o postavení central parku na mieste súčasného ŠAM ? Na temu central tt park na miestne súčasného ŠAM sa diskutovalo o.i. aj tu:
  http://www.trnava-live.sk/2011/05/11/z-parkoviska-za-postou-chce-mesto-spravit-park/

  Thumb up 3 Thumb down 8

  [Reaguj]

  danTT Reply:

  zase park?? , šak už jeden “super mega” mám byť za poštou :-D, ja som za zrekonštruovaný štadion na pôvodnom mieste…

  Thumb up 8 Thumb down 4

  [Reaguj]

  Will Reply:

  dan, za postou ma byt “super mini” park :o)

  Thumb up 3 Thumb down 2

  [Reaguj]

  Fero Reply:

  Urbanisticke amaterske onanie ma opat zacinaj silno bavit….

  Skoda ze sa nezaoberaju aj skokanskym mostikom, zvieracou farmou alebo bazenom na namesti :D :D :D
  Oooooo booze co to je za telce!

  Thumb up 2 Thumb down 6

  [Reaguj]

 4. podhromzorovatelkukac

  ja len, ze ci to nebude tocit alebo dlho natacat-natahovat Markiza ako dalsiu cast Modreho z neba…

  Thumb up 2 Thumb down 0

  [Reaguj]

 5. fans

  Keby išlo o seriozneho investora sám sa prestaví a vystúpi z hlbokej ilegality. Toto sú sú zase len tajné čachre BudkoStanka s Vladimírom a Šúrovčanom.
  Ide o lukratívne pozemky určite za 1 € alebo podobné drísty. Už ho nejdu točiť to je veľký mozgový pochod dvorného architekta … !!!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 7

  [Reaguj]

Napíš komentár

reklama reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne a urážlivé príspevky budú vymazané.