reklama

Protest Gorila prilákal do centra Trnavy 250 ľudí

Protestu Gorila sa v piatok na Trojičnom námestí zúčastnilo približne 250 Trnavčanov. Za organizátorov rečnili Mojmír Kovář, aktivista Jozef Kozoň, Dominik Katona a Ladislav Krnáč.

Pri mikrofóne sa vystriedalo aj zopár ľudí z publika, medzi nimi aj Marián Mišún z nacionalistického hnutia Naše Slovensko. Podporiť ho prišlo aj ďalších asi 50 prívržencov hnutia.

Nie sme žiadna politická strana. Členovia politických strán, ktorí na Slovensku vládnu, sú zločinci. Je ich päťtisíc a rozkazujú piatim miliónom. To jednoducho nie je možné,“ vyhlásil bývalý poslanec československého Federálneho zhromaždenia v rokoch 1989-90 Mojmír Kovář. „Bol som pri tom, keď bola z ústavy vypustená vedúca úloha Komunistickej strany. Dnes je situácia taká, že na Slovensku vládne vedúca úloha parlamentných strán. Zhlukujú sa tu všelijakí šuplikanti a robia z občanov otrokov. To je neprípustné,“ dodal Kovář a pripomenul, že Gorila je podľa jeho slov duchovným a morálnym problémom, nie vecou peňazí.


Organizátori protestu slovami Dominika Katonu poukázali na potrebu zavedenia priamej demokracie na Slovensku. Požadujú napríklad, aby zmeny v ústave mohli byť realizované výlučne iba prostredníctvom referenda, aby poslanci boli volení v jednomandátových obvodoch ako fyzické osoby, pričom stranícke kandidátky sú neprístupné, cez priamu demokraciu chcú nastoliť právo odvolávať volených zástupcov kedykoľvek v priebehu ich mandátu. Voliči musia mať podľa Katonu tiež mať právo vyvolať referendum o akejkoľvek otázke.

Prostredníctvom petície Za lepšie Slovensko žiadame prezidenta Slovenskej republiky, aby sa zúžila trestnoprávna imunita poslancov národnej rady len na hlasovanie a výroky v NR SR, žiadame zaviesť protikorupčné opatrenia, znížiť zákonom stanovený počet podpisov potrebných na vyhlásenie referenda zo súčasných 350-tisíc na 150-tisíc, rovnako žiadame zrušiť minimálnu potrebnú účasť pre platnosť referenda z 50 percent na nula percent. Na záver – chceme dosiahnuť, aby výsledky referenda mali silu ústavného zákona, ktorý bude možné zmeniť len ďalším hlasovaním v referende,“ zhrnul požiadavky organizátorov protestu Gorila D. Katona.Od aktuálnej politickej situácie sa téma protestu občas zvrtla aj úplne inde – hovorilo sa včelároch, cyklotrasách alebo spaľovni v Smoleniciach.

Podľa viacerých názorov prítomných protest nemal čím zaujať pre absenciu jasne a zrozumiteľne prezentovaných myšlienok. „Neviem, o čom to dnes je. Prišla som podporiť myšlienky, ktoré zaznievali v Bratislave, ale toto je slabota,“ konštatovala tridsiatnička Marika.

Podobný názor mali aj ďalší z prizerajúcich. „Zaznelo tu veľa slov, ale nejako sa organizátorom vymkla ústredná téma. Celý protest je taký nesúrodý a bez koncepcie. Jednoducho tomu chýba šťava,“ konštatoval päťdesiatnik Štefan.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2012 19:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Protest Gorila prilákal do centra Trnavy 250 ľudí”

 1. 1
  Juraj Misko says:

  Ja som bol tiez sklamany. Nuda. Ten mlady chalan sa sice snazil, ale nepomohlo. Skoda, ze neprislo viac ludi.

  • 1.1
   miki says:

   Nekritizuj ale zapoj sa v BA mlátia ľudí a my len čušíme a mudrujeme keď sa niekto snaží

   • 1.1.1
    trnava says:

    presne tak netreba kritizovat a treba sa pripajat to čo sa stalo v BAA v piatok je vysledok ako to tu funguje a kde je sila …taketo veci si nacvičuju na futbalovich zapasoch proti fanušikom ….

 2. 2
  tt says:

  v baa nuda nebola …….toto su začiatky

 3. 3
  haha says:

  v bratislave sice ludi biju pohlave ale ludi ktory su aj z trnavy sak som tam aj bol tak tu netrepte

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.