reklama

Mesto chce zintenzívniť čistenie ulíc aj vďaka trom novým mechanizmom

Trnavské ulice budú čistiť tri nové mechanizmy v hodnote 527-tisíc eur. Na nákup techniky získala radnica nenávratný finančný príspevok z európskych fondov vo výške 95 percent celkových nákladov.

Očakávame, že tieto nové vozidlá pomôžu mesto lepšie vyčistiť. Aj vďaka novej modernej technike môžeme zintenzívniť čistenie ulíc a veríme, že obyvatelia mesta budú mať pocit, že Trnava je naozaj čistejšia,“ vyhlásil primátor Vladimír Butko.Mechanizmy prevádzkuje mestský úrad, personál na ich obsluhu poskytnú spoločnosti .A.S.A. Trnava a TT-Komfort.

Tri nové čistiace stroje – malý a stredný chodníkový zametač a cisternové vozidlo s objemom 3000 litrov majú vyšší sací výkon a objemovú kapacitu ako doteraz používaná technika. Mesto si od nových mechanizmov sľubuje zníženie množstva prachu a tuhých látok v ovzduší.

Spoločnosť .A.S.A. doteraz používala dva zametače a dve kropiace vozidlá, TT-Komfort využíval na čistenie ulíc päť mechanizmov. Väčšina z ich zostane v službe aj naďalej, do zálohy odídu len stroje staršie ako 10 rokov.

Na dočisťovanie ulíc najmä v centre využíva mesto aj ľudí, ktorí pracujú ručne.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2012 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Mesto chce zintenzívniť čistenie ulíc aj vďaka trom novým mechanizmom”

 1. 1
  pedro says:

  to je dobre lebo na hornopotocnej su este zbytky ohnostrojov zo silvestra…

 2. 2
  marián says:

  Dúfajme že sa dostanú aj do Modranky…

 3. 3
  ttss says:

  dúfam, že ich v uliciach uvidíme častejšie ako 2x do roka :)

 4. 4
  Petra says:

  Tak akože ja už nemam slov – pozemok na ktorom stojí panelak, kde byvame je vo vlastníctve mesta sme na zátvori ale zijeme tam ako prasce lebo odpratavat bordel mesto ani Bohovi nemam slov sme slusní ludia čo platia dane a chcu byvať v čistom prostredí – možno by bolo potrebné zamysliet sa asi tak

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.