reklama

Brány kostolov sa otvorili dokorán, opäť prišli tisíce ľudí

Večerné ulice Trnavy sa premenili na pulzujúcu promenádu. Tisíce obyvateľov aj návštevníkov mesta si ani v tomto roku nenechali ujsť príležitosť nahliadnuť do zákutí dvanástich svätostánkov na území mesta, ktoré sa k pridali k Noci kostolov.

Podujatie zorganizoval Arcibiskupský úrad v Trnave. Na celom Slovensku otvorilo brány pre verejnosť 185 kostolov.

Najväčší záujem bol podľa očakávania o výstupy na veže a prehliadku krýpt. Tajomné podzemné priestory sprístupnila Katedrála sv. Jána Krstiteľa a Bazilika sv. Mikuláša. Pohľad na večernú Trnavu z veží mohli využiť návštevníci Evanjelického kostola a Baziliky sv. Mikuláša.


Krypta pod Bazilikou sv. Mikuláša

Záujem o krypty aj výstup do veží bol obrovský, na vstup sa čakalo v priemere desiatky minút.

Boli sme v Trnave aj pred rokom, ale stihli sme si pozrieť len asi polovici toho, čo sme si naplánovali. Preto sme sa tento rok vrátili a dobehneme zameškané,“ prehodili starší manželia z Nového Mesto nad Váhom vytrvalo čakajúc v dlhom rade pred kryptou v Katedrále sv. Jána Krstiteľa.

Veľký ohlas medzi návštevníkmi zaznamenali aj sprievodné kultúrne vystúpenia. Skandovaný potlesk si vyslúžil Pressburger Klezmer Band v bazilike, skupina Fragile zaplnila do posledného miestečka Evanjelický kostol a odchádzala s ováciami.

Kapela Komajota v bazilike, Close Harmony Friends u františkánov, H Projekt či JMJ Trio u jezuitov, a mnohí ďalší, obohatili návštevníkom Noc kostolov aj po hudobnej stránke.

Pred rokom takmer rozohnala akciu silná búrka a prietrž mračien, v piatok 1. júna sa obavy z počasia nenaplnili. Večerná dažďová prehánka priebeh Noci kostolov nijako nenarušila.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2012 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Brány kostolov sa otvorili dokorán, opäť prišli tisíce ľudí”

 1. 1
  . says:

  Bol som tam. Veľkolepé! Neviem, či sa niečo v takom rozsahu, úrovni a kvalite ešte niekde na Slovensku konáva.

 2. 2
  TFMM says:

  Gratulujem Anne Huscavovej a jej kolegom. Krasne podujatie. Pre vyjadrenie ucty a respektu cirkvi pouzivajte email TOP sefky podujatia: anna.huscavova@nockostolov.sk. Skvela praca !!!

 3. 3
  michal says:

  Fotka c.3 akoby ani trnava nebola, krasna atmosfera, a 17 uplne super!!!

 4. 4
  rrr says:

  vyborna akcia… zelam Trnave co najviac podobnych akcii hodnych krajskeho mesta…

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.