reklama

Výstavba Univerzitného parčíka začala, práce ukončia do jarmoku

Česká stavebná spoločnosť z Pardubíc začala v minulých dňoch s výstavbou Univerzitného parčíka na bývalom parkovisku pri Trnavskej univerzite.

Dodávateľa stavebných prác vybralo mesto prostredníctvom verejnej elektronickej aukcie. Víťaz ponúkol najnižšiu cenu 299 500 eur,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič. Mesto malo pôvodne na projekt vyčlenených v rozpočte 340-tisíc eur.

Ako poznamenal, výstavba parčíka by mal byť dokončená do jarmoku, teda začiatkom septembra tohto roka.


Stavebné práce potrvajú približne dva mesiace

Hlavným kompozičným prvkom projektu je parková úprava s kruhovým centrálnym odpočívadlom a s pešími komunikáciami v tvare trnavského znaku. V strede odpočívadla je dôraz kladený na chodníkovú fontánu. Tá bude zabudovaná v priestore kruhového tvaru s priemerom 6 metrov.

V rámci mobiliáru má byť v priestore osadených 19 lavičiek, 8 odpadových košov, fontánka s pitnou vodou a dve konštrukcie pre popínavú zeleň.

Vizualizácie Univerzitného parčíka:

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2012 12:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Výstavba Univerzitného parčíka začala, práce ukončia do jarmoku”

 1. 1
  durotrulo says:

  Parcik je fajn, ale.. parkovat sa bude na tych stromoch?

 2. 2
 3. 3
  vlaDyka says:

  Prajem tomuto nápadu len to, aby „Univerzitný parčík“ nedopadol ako ten, ktorý už „takmer sto rokov“ existuje pri Evanjelickom dome…. A nemyslím tým to, ako sa mu darilo v jeho začiatkoch, ako ako existuje teraz. O stave tiež dlho , priam rovnako dlho existujúceho parčíku na Kapitulskej ani nehovorím. Nech jeho názov háji „jeho“ inštitúcia a jeho stav…ktokoľvek.
  Ale inú vec som chcel…. včera som šiel okolo a (zrejme už malicherne) som sa divil už aj takej veci, že pôvodné tehly z archeologicky skúmanej lokality, v CMZ, MPR a čo ja viem ako „to historické“ označiť, zo 17.-18.stor., sú použité ako „obrubníkové šutre pod auto“….. aké typické.
  http://img51.imageshack.us/img51/9042/20120720120301.jpg
  http://img441.imageshack.us/img441/6089/20120720120322.jpg
  …a niečo k titulke….http://img857.imageshack.us/img857/9633/panuzf.jpg

 4. 4
  TT says:

  Tie tehly sú z 50-tych rokov 20. stor. Takže žiadne historické alebo inak hodnotné tehly sa nepoužili. Netreba stále len vyhľadávať, čo by sa dalo skritizovať. Vy ste asi bol pri archeologickom výskume, keď tak dobre viete určiť vek tehál, či?

  • 4.1
   vlaDyka says:

   No, teda inak. Fakticky, podľa citácie samotného p. Urminského, je datovanie správne. Viď zdroj : http://img855.imageshack.us/img855/8471/tttehla.jpg
   Mám tú „smolu“ že nevyhľadávam, len mám oči otvorené… Nekritizujem, len poukazujem na skutočnosť.
   A nie, pri ňom som nebol….na to sú fundovaní odborníci. Ale niekedy stačí viac čítať…

 5. 5
  PB says:

  Aké, pre nás typické. V Trnave budeme mať po bazéne na prvom poschodí ďalší unikát – český parčíček, ktorý najlacnejšie vybuduje firma vzdialená od Trnavy iba 324 kilometrov. Škoda, že neuvádzajú autora návrhu, ktorého invencia takmer pokorila bratislavský firšnál. Pre dokonalosť tam už chýba iba centrálne súsošie tých, ktorí to schválili… aby aj nasledovné generácie vedeli komu majú poďakovať.
  http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Namestie_slobody.jpg

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.