reklama

Kraj bude propagovať trnavský región v outletovom centre pri Parndorfe

Samosprávny kraj plánuje propagovať trnavský región v priestoroch outletového centra pri rakúskom Parndorfe.

Projektový zámer má vzniknúť na základe zmluvy o cezhraničnej spolupráci medzi Trnavským samosprávnym krajom a Spolkovou krajinou Burgenland.

So spustením projektu sa počíta v januári 2013, trvať by mal do konca roka 2014.

Rakúsky partner pripravuje vybudovanie turisticko-informačného centra priamo v priestoroch outletu v Parndorfe. Na základe doterajšej spolupráce dostal Trnavský samosprávny kraj možnosť pôsobiť v centre a informovať návštevníkov o turistických atrakciách, možnostiach výletov či prezentovať zaujímavé podujatia a možnosti ubytovania v našom regióne,“ vysvetlil hovorca TTSK Patrik Velšic.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Náklady na vybudovanie a prevádzku turisticko-informačného centra dosiahnu pol milióna eur. Osemdesiat percent investícií pokryje z vlastných zdrojov organizácia Burgenland Tourismus.
Samosprávny kraj prispeje čiastkou 100-tisíc eur. Až 85 percent z tejto sumy plánuje získať z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, ďalších 10 percent prefinancujú zdroje zo štátneho rozpočtu. Z vlastnej pokladnice tak Trnavský samosprávny kraj zaplatí len 5-tisíc eur.

Úlohou centra bude aktívne informovanie návštevníkov Outlet Centra Parndorf, jednotlivcov, ako aj turistické skupiny, ktoré prejavia záujem o poskytované služby prostredníctvom vyškoleného personálu a oboznámenie návštevníkov o aktuálnych a pripravovaných podujatiach, tipoch na výlety a možnostiach ubytovania v Trnavskom kraji a regióne Burgenland.

Spoločná turisticko-informačná kancelária umožní v outletovom centre propagáciu lokálnych atraktivít, ako sú napríklad ľudoví umelci či drobní remeselníci.

Samozrejmosťou bude poskytovanie propagačných materiálov v tlačenej alebo digitálnej podobe.

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2012 10:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Kraj bude propagovať trnavský región v outletovom centre pri Parndorfe”

 1. 1
  pedro says:

  tak tomu sa hovori ze „pre….t penaze na p……y“ :)

 2. 2
  Ferko says:

  a na ktoreho boha idu davat turisticku kancelariu do pandorfu aby propagovala trnavsky kraj? ved tam je 95% zakaznikov z blavy , ti urcite nevedia kam ist v TTSK. Uplne na nic vymyslene. nepoviem ze by si urobili taku turisticku kancelariu v Grazi alebo niekde v Tirolskych alpach ale par kilometrov od hranic sak to je na zasmiatie.

 3. 3
  apollobeat says:

  prelozene do slovenciny: bude tam bordel, kde budu Vyvoleni prat svoje handry a boty. O tom ci tam daju do okien cervene lampase a kto tu bude „mama“ poslanci este nerokovali. Uz teraz sa vsak vie kto je autorom tohoto napadu a komu pojdu vynosy.

 4. 4
  Paťo says:

  Úradníci v celej EU už jednoducho stratili aj zbytok svedomia. Schválne nepíšem rozumu, lebo vymyslieť takúto vtákovinu – tak to dá rozum… Nádherne sa počúva, že „Samosprávny kraj….“ bla bla až 85 percent z tejto sumy získa z Európskeho fondu regionálneho rozvoja… bla bla 10 percent prefinancujú zdroje zo štátneho rozpočtu. TTSK zaplatí len 5-tisíc eur. ČIŽE HURÁ LEN 5 tisíc EUR !!! Lebo tých 10 tisíc !!! a hlavne tých 85 tisíc !!! sú už vlastne neni peniaze z daní vybraných v EU a teda aj naších, ktoré vznikli zdanením reálnej práce. Natlačili ich niekde na farebných kopírkach v Bratislave a Bruseli !!! Raduj sa teda trnavský plebs akých máš šikovných úradníkov na TTSK ! Ako zas tých „hlúpych kapitalistov“ na západe obtiahli o 85 tisíc euráčikov. Že je to na vtákovinu nevadí, hlavne že je! No skôr ako dvihneš ruky od radosti si túto sumu vynásob počtom samosprávnych krajov v EU a nespočtom podobných inak prešpekulovaných vtákovín. Škoda, že v mojom prípade si to zas odskaču tí, kto ma na ulici požiadajú o dobrovoľný príspevok na nejakú možno aj dobrú vec. Pošlem ich na TTSK, tam totiž dokážu myslieť v iných číslach a hlavne proeurópsky. Azda už len poďakovať novinárovi, čo o tom napísal. Hoci v tomto absurdistane nazvanom EU by ma vôbec neprekvapilo ak by sa jednalo o reklamný článok, ktorý si TTSK napísal a jeho uverejnenie si aj zaplatil… :-)

 5. 5
  icer says:

  Na toto sa dá povedať..vlastne sa nedá povedať nič.
  Asi iba „Z čilého nerozumu samosprávny kraj plánuje propagovať trnavský región v priestoroch outletového centra pri rakúskom Parndorfe.“
  Ja len dúfam, že Plány TTSK zhatí naši vepři boubelatí.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.