Víťazný víkend basketbalistiek BK AŠK Slávia Trnava

V sobotu 13.októbra odohrali žiačky BK AŠK Slávia druhé kolo súťaže KBZ – OHK- západ a kadetky BK AŠK Slávia Trnava štvrté kolo I. slovenskej ligy- skupiny západ. V nedeľu 14. októbra odohrali kadetky piate kolo I. slovenskej ligy- skupiny západ.

ŽIAČKY, KBZ 2.kolo základná časť, 13.10.2012
BK AŠK Slávia TRNAVA – Seat Foton Gyor  78:67 (34:39)

Body: Matušicová 16, Gašparová 12, Deáková 12, Ľ. Mičányiová 12, Nemčicová 9, Dzuriaková 5, Václavová 4, Paulechová 2, Ciuttiová 2, A. Mičányiová 2
Trnavské dievčatá sa v zápase slabšie rozbiehali, prvú štvrtinu prehrali vysoko 14:30. No v druhej už nastal obrat, hrali  sebavedomejšie, začali si viac veriť a polčas prehrali len o päť bodov. V druhom polčase sa už Trnavčanky chopili šance, súpera dobehli a predbehli  a  ukázali, že vedia hrať naozaj pekný basketbal. Za mohutnej podpory divákov dotiahli tento zápas do víťazného konca a aj po druhom kole súťaže zostávajú bez prehry.

ILUSTRAČNÉ FOTO

KADETKY, SBA 4.kolo základná časť, 13.10.2012
BK AŠK Slávia TRNAVA – BK Slovan Bratislava „A“  134:31  (66:12)

Body: Fodorová 33, Hujsiová 23, Simeonová 19, Krajčovičová 19, Kučerková 14, Babirátová 13,Szilvásová 11,Orlická 2
Po nepodarenom zápase v B. Bystrici sa dievčatá chceli domácim fanúšikom revanšovať a od začiatku zápasu nastúpili  sebaisto, premieňali  ponúknuté šance a prvú štvrtinu vyhrali vysoko 35: 12. V druhej štvrtine Trnavčanky neinkasovali ani bod, vyhrali ju 31:0. V ďalšom priebehu zápasu si  všetky  hráčky s chuťou zastrieľali, zakombinovali, a tak  súpera zdolali málokedy videným rozdielom o 103 bodov.

KADETKY, SBA 5.kolo základná časť, 14.10.2012
BK AŠK Slávia TRNAVA – BK Slovan Bratislava „B“  90 : 34  (48:24)

Body: Fodorová 24, Simeonová 18, Szilvásová 16, Kučerková 14, Krajčovičová 10, Hujsiová 4, Krippnerová 2, Orlická 2
V  prvej štvrtine to bol vyrovnaný basketbal, no už v jej závere sa Trnavské hráčky začali viac presadzovať a vyhrali ju 19:12. V druhej sa už viaceré  domáce basketbalistky „chytili“ a bolo to vidieť  aj na narastajúcom skóre. V druhom  polčase  to už bolo  podobné ako v predchádzajúcom zápase v s

Po piatich kolách sú kadetky so štyrmi víťazstvami na pribežnom prvom mieste tabuľky.

Najbližší program pokračuje v sobotu 27.októbra, kedy Trnavské kadetky odohrajú zápas v Šamoríne, žiačky v Starej Turej, staršie minibasketbalistky odohrajú svoj prvý zápas v Pezinku .V nedeľu 28.októbra odohrajú kadetky BK AŠK Slávia Trnava zápas v Petržalke.

Ulož ako PDF
Napísal 16. októbra 2012 23:07. Článok je zaradený do rubriky: BASKETBAL - SLÁVIA TRNAVA, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0.

INZERCIA

1 komentár pre “Víťazný víkend basketbalistiek BK AŠK Slávia Trnava”

1. 1
    kamos says:

Končne pekný výsledok so silným súperom dosiahli aj žiačky, ktorým sa minulú sezónu výsledkovo nedarilo. Len tak ďalej dievčatá !

Napíš komentár

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.