reklama

Internetom sa šíri nebezpečný počítačový vírus

Policajný zbor upozorňuje verejnosť na škodlivý vírus, ktorý sa šíri internetom a infikuje počítače. Užívateľa upozorní, že jeho počítač bol zablokovaný Policajným zborom Slovenskej republiky a žiada zaplatenie pokuty.

Vo viacerých krajinách a v poslednom období aj na Slovensku sa prostredníctvom internetu šíri „trojský kôň“ (kód ransomware), ktorý napáda počítače. Po aktivácii upozorní užívateľa, že jeho počítač zablokovala polícia. Údajne z dôvodu porušenia autorských práv, šírenia detskej pornografie, šírenia spamu a podobne.

Súčasťou je aj požiadavka na zaplatenie pokuty.


Príklad zobrazenia vírusu

Polícia zdôrazňuje, že takýmto spôsobom v žiadnom prípade nekoná a ide o neoprávnené podvodné vylákanie finančných prostriedkov.

Upozorňujeme verejnosť, aby na podobné výzvy nereagovala a takéto oznámenia ignorovala. Odporúčame všetkým užívateľom vykonať antivírusovú kontrolu a inštaláciu posledných bezpečnostných záplat jednotlivých softwarových (antivírusových) aplikácií,“ vyhlásil v tlačovom oznámení policajný zbor.

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2012 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Internetom sa šíri nebezpečný počítačový vírus”

  1. 1
    pedro says:

    samozrejme sa to tyka iba Windows OS

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.