reklama

Na Bottovej ulici vznikol nový živý plot, rodia sa aj ďalšie projekty na kultivovanie životného prostredia

Nedávny summit v Rio de Janeiro, ktorý upriamil pozornosť ľudí na problém životného prostredia, oslovil aj ľudí v Trnave. Na jednej základnej škole v meste vysadili živý plot.

Iniciátormi akcie boli organizátori zo spoločnosti Joga v dennom živote Trnava.

V spolupráci s odbornými útvarmi mestského úradu a Základnou deväťročnou školou na Ulici Jána Bottu na Prednádraží vytvorili v sobotu 3. novembra živý plot.

Vysadili tu prvých 69 stromov Tuje západnej (Thuja occidentalis „Brabant“).


Nový živý plot sa nachádza vedľa spojovacieho chodníka medzi Bottovou a Botanickou ulicou

Vysádzanie stromčekov zorganizovali v rámci napĺňania dobrovoľníckeho záväzku Spoločnosti Joga v dennom živote, ktorá si predsavzala, že na Slovensku vysadí každoročne niekoľko stoviek stromov.

Táto myšlienka pochádza z konferencie OSN o trvale udržateľnom rozvoji Rio+20 v Rio de Janeiro. V podobných podujatiach budú pokračovať.

Organizátori chcú tiež pomôcť pri akciách zameraných na systematické zalesňovanie a čistenie zanedbaných plôch, lesných porastov a vodných tokov v regióne napríklad pri tradičnom jarnom čistení Trnavy – chráneného územia Kamenný mlyn.

Ulož ako PDF
Napísal 9. novembra 2012 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Na Bottovej ulici vznikol nový živý plot, rodia sa aj ďalšie projekty na kultivovanie životného prostredia”

 1. 1
  Thomas says:

  Kiez by sa vsade v Trnave viacej sadilo a menej rubalo…

 2. 2
  samoakral says:

  dobry tip s reklamnym foto pre kminov. Su pekne a male. No nezeber to.

 3. 3
  Mihoč says:

  Paráda! Chodím tade každý deň, teraz bude cesta zas o niečo krajšia.

 4. 4

  Výborné. Škoda, že som o akcii nevedel. Určite by som sa rád pridal. Verím, že aj účastníci tejto akcie ocenia štart zoznamu Trnavských Dobrovoľníkov :) nájdete ho na stránke http://lepsiatrnava.sk/2012/11/12/zoznam-trnavskych-dobrovolnikov/

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.