reklama

Obyvateľom Hlín uľahčí prechod na Veternú ulicu bezbariérová rampa

Vozíčkari, mamičky s kočíkmi, ľudia s pohybovými problémami, ale aj cyklisti či korčuliari budú mať prístup zo sídliska Na hlinách na Veternú ulicu o poznanie jednoduchší.

V týchto dňoch finišuje na sídlisku výstavba rampy, ktorá preklenie náročný, až osemmetrový výškový rozdiel z Hlín na Veternú ulicu prostredníctvom približne 100 metrov dlhého chodníka, vybudovaného naprieč prudkým svahom.

Problémový prístup z Hlín smerom k obchodnej zóne na Veternej ulice bol doteraz možný len po prudkých schodoch. Mesto sa rozhodlo situáciu vyriešiť výstavbou bezbariérovej rampy.


Škoda, že sa toho nedožila moja manželka. Toľké roky na tie strašné schody nadávala. Mnohí dôchodcovia sa hore ani nedokázali dostať bez pomoci,“ povzdychol si dôchodca Tibor opatrne schádzajúc z kopca. „Ale, chvalabohu, je to dobrý nápad. Chodník pomôže starým ľuďom aj mladým mamičkám. Skončí ich trápenie s vynášaním kočíkov,“ dodal.

Súčasťou investície je aj osadenie troch novým lámp verejného osvetlenia a sadové úpravy. V mestskom rozpočte bolo na investíciu vyčlenených takmer 100-tisíc eur.

Nová rampa je situovaná vedľa jestvujúceho schodiska. Napája sa na chodník v jeho spodnej časti, stúpa dvomi ramenami a vyúsťuje na chodníku nad schodiskom.

Podobnú investíciu s pozitívnym ohlasom zrealizovalo mesto na Hlbokej ulici pod detským ihriskom za daňovým úradom.

Ďalšie fotografie bezbariérovej rampy tesne pred dokončením


Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2012 12:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Obyvateľom Hlín uľahčí prechod na Veternú ulicu bezbariérová rampa”

 1. 1
  micro says:

  Je to super, len trošku úzke. Neviem, ako sa na rampe vyhnú dvaja vozíčkari. Stretnutie dvoch cyklistov alebo korčuliarov môže byť tiež nebezpečné.

 2. 2
  palcino says:

  To bude len pre štíhlych, Obézni naďalej budú chodiť po schodoch.

 3. 3
  lajko says:

  Tlsti si furt sednu na hlinach do jedneho ze svich aut a odvezu sa do tesca ti tadze nechodza lebo by ich herzna pri stupaku dzugala do hlavy

 4. 4
  de ment says:

  do clanku treba doplnit, kto je autorom projektu a ktora spolocnost realizovala chodnik aby sme vsetci vedeli aki su uzkoprsi. cena nie je dolezita. zaplatili to ti hlupaci z nasich podielovych dani?

 5. 5
  Aďo says:

  No rovno by mohli rekonštruovať aj tie schody šak sú v úbohom stave, jeden schod má 5 cm druhý 35 cm … Jak u deblov :D

 6. 6

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.