reklama

Skelet nedokončených garáži na Špačinskej odstránia, vyrastie tu budova pre obchod a služby

Neudržiavaný pozemok pri okružnej križovatke na rohu sídliska Hliny pri Špačinskej ceste dostane v priebehu dvanástich mesiacov konečne novú tvár.

Trnavská súkromná spoločnosť plánuje v priestore, ktorý dlhé roky hyzdia železobetónové stĺpy nedokončených garáží, postaviť nebytový objekt pre obchod a služby.

Investor plánuje získať pre svoj projekt v priebehu najbližších mesiacov stavebné povolenie. So začiatkom výsavby počíta na konci jari 2013.

Stavebné práce majú trvať približne štyri mesiace, jednopodlažný objekt by tak mohol byť dokončený na jeseň budúceho roka.


Stavba má byť umiestnená pod obytným domom. Pôvodne tu mali stáť garáže

Podľa predloženého zámeru navrhovaná stavba má mať rozmery 47×20 metrov, vysoká bude necelé štyri metre.

Objekt je riešený bez podpivničenia a zastrešený plochou strechou. Dispozícia objektu má pozostávať zo samostatných prevádzok určených na prenájom, každá bude mať vlastné zázemie. Vstupy pre zákazníkov budú situované z čelnej strany a z bočných strán je navrhované zásobovanie. Prístupy do objektu budú riešené bezbariérovo.

Budova bude konštrukčne riešená ako železobetónový skelet s murovaným obvodovým plášťom.


Nedokončenú stavbu garáží už roky pripomínajú železobetónové stĺpy

Prístup k objektu bude zabezpečený novovybudovanou komunikáciou a chodníkmi pre peších. Navrhované parkovisko bude rozdelené na dve časti. Pred objektom vyrastie parkovisko s 22 parkovacími miestami, z toho dve miesta budú určené pre imobilných.

Parkovacie miesta budú prístupné novou komunikáciou napojenou z ulice Na hlinách. Pre zásobovanie budú z bočnej strany objektu vybudované štyri parkovacie miesta. Navrhované chodníky popri objekte budú napojené priamo na jestvujúce chodníky. Konštrukcia spevnených plôch bude z betónovej dlažby a konštrukcia chodníka bude zo zámkovej dlažby.

V rámci sadových úprav bude pozdĺž Špačinskej cesty riešená izolačná zeleň, výsadba stromov v ostrovčeku pri parkovisku a výsev trávnika.

Celková zastavaná plocha objektu dosiahne 980 metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 17. novembra 2012 11:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

16 komentárov pre “Skelet nedokončených garáži na Špačinskej odstránia, vyrastie tu budova pre obchod a služby”

 1. 1
  ttss says:

  tam mali postaviť iba parkovisko, nie niečo, čo pritiahne ešte viac áut do tohto sídliska….

 2. 2
  Palko says:

  Tu je vidiet „logicke myslenie“ zodpovednych v TT, ktori to planuju povolit. Presne tak, mali tam postavit parkovisko (povodne tam mali byt tiez garaze), resp. podzemne parkovisko a pripadne nad nim tie prevadzky. Ale sme v TT, tak sa uz nicomu necudujem.

 3. 3
  warhan says:

  roky ste sa na to tam len kukali s krivu hubu a lavyma rukama a scul ste mudry nechajte ho nech nam ukaze

 4. 4
  Peter TT says:

  V čase ked sa riešila situácia okolo parkovacieho domu na Hlinách/ ulica Vetrená, som napísal návrhy kde všade sa nachádzajú miesta ktoré by sa dali využit na parkovanie. Jedno z nich bolo dnešný obytný dom Adam ďalej miesto s betonovými piliermi pri kruhovej križovatke (Obchodná akadémia)….atď…

  Je zbytočné tu dávať návrhy tak len niečo zhniem:-))
  Niekedy sme mali nevyužitý priestor na hranici sídlisk Hliny a Vodáreň. Ak by sa vybudovali schody ktoré pôvodne boli navrhnuté(svedčí otom lampa verejného osvetlenia ktorá sa nachádza v polovici stúpania vo svahu) zo sídliska Hliny tak určite by toto parkovisko využívali nielen obyvatelia sídliska Hliny.
  A čo sa stalo?
  Citát: Do roka vyrastie na Vodárni 44 nových bytov
  Na hranici sídlisk Hliny a Vodáreň postaví trnavská spoločnosť JMJ Real sedempodlažný obytný dom Adam so 44 jedno až štvorizbovými bytmi a obchodnými priestormi na prízemí……
  http://www.trnava-live.sk/2010/12/13/do-roka-vyrastie-na-hlinach-44-novych-bytov/
  ZÁVER: problém s parkovaním sa stále nevyriešil….ale máme obytný dom :-))

  Keď sa objavil článok cit.:Súkromný investor chce postaviť Na hlinách parkovací dom, zareagoval som a napísal som toto:
  Peter obyvatel Hlin
  5. November 2012 – 21:48
  Dobrý večer.
  Na hlinách bývam už niekoľko rokov, lepšie napísané od čias keď na sídlisku existovali dve príjazdové a samozrejme výjazdové cesty. Tá druhá cesta síce bola kamenistá, blatistá a veľmi rozbitá ale bolo to veľké plus ako sa dostať zo sídliska aj napriek tomu, že by ste prešli celým sídliskom.
  Okrem tejto výhody bežných občanov táto cesta mala význam aj pre hasičské autá ktoré sa mohli dostať na sídlisko Hliny bezproblémovo! Čo sa aj stalo keď rozostavaná škola (dnešné gymnázium) začala horieť od vecí ktoré tam priniesli ľudia bez domova.
  Naši “moci páni” keď mohli predísť tomu čo je dnes na sídlisku HLINY radšej dovolili postaviť obchodné centrum EURO…. a tým zastavali jednu z dvoch ciest na sídlisko. Alebo dovolili vrty do zeme aby sa začala stavba tehlového domu. Čo bolo to bolo, ale keď sa pozrieme na dnešné vedenie mesta nič sa nezmenilo. Idú riešiť problém tridsať minút po dvanástej hodine. Keď sa mohli dohodnúť na využití plochy na parkovanie na mieste dnešného nie veľmi obsadeného obytného domu na Veternej, tak to nechali tak a dnes chcú likvidovať zeleň už aj tak v betónovej džungli.
  Prepáčte ale myslím si , že rozhodnutia vedenia mesta sú v niektorých prípadoch dvadsať krokov späť. Nebudem tu písať svoje návrhy aj tak to nikto z vedenia mesta nečíta.
  Tento rok som už písal komentár k parkovaniu na sídlisku HLINY ako aj alternatívne možnosti parkovania ale čo sa stalo? Nič. Teda pardon, mesto sa dohodlo zo súkromným investorom na zlikvidovaní zelene a postavení betónovej stavby ktorá určite bude slúžiť našim deťom. A ak sa pýtate ako môže slúžiť našim deťom? No predsa budú môcť „čmárať“ po stenách a vytvárať nové sídliskové umenie.
  Grafiťáci , nič vzlom.
  Páni zamyslite sa nad tým čo chcete spraviť zo sídliska a skúste riešiť problém!
  Myslite na obyvateľov sídliska HLINY ktorí budú musieť pozerať do betónovej stavby, myslite na deti ktoré sa hrajú na detskom ihrisku a hlavne myslite na ľudí ktorí majú radšej zeleň ako to čo tam chcete postaviť!
  Problém sa dá riešiť ale prosím takto nie!

  Čo sa stalo?
  Objavil sa tento článok :-)))) a pomyslel som si oni mi to robia naschvál :-)))))
  Skelet nedokončených garáži na Špačinskej odstránia, vyrastie tu budova pre obchod a služby
  Neudržiavaný pozemok pri okružnej križovatke na rohu sídliska Hliny pri Špačinskej ceste dostane v priebehu dvanástich mesiacov konečne novú tvár.

  Už ma nebaví tu vypisovať lebo to k ničomu nevedie! Ešte nedávno boli možnosti ako čiastočne vyriešiť problém s parkovaním ale ako sa „naši vyvolení“ postavili k tomuto problému? Nie v prospech občanov ktorí ich volili!
  Svojimi debilnými rozhodnutiami ma čoraz viac prekvapujú.
  Ak si naši poslanci na čele s primátorom nevedia pomôcť pri riešení problému s parkovaním nielen na sídlisku Hliny, tak nech pekne poprosia Tónka (28) z extrémnej rodiny a on im svojím jednoduchým a logickým myslením určite dobre poradí.

  Ešte jeden dobrý citát:
  Kandidát na primátora V. Butko predstavil ambiciózny volebný program a predstavil aj víziu pre nadchádzajúce štyri roky.Svoj volebný program zhrnul Butko do 21 bodov….O štyri roky bude podľa Butka “samozrejmosťou” prepojenie Zeleného kríčka s Františkánskou ulicou a atraktívna obnova Jakubského námestia, obnovený povrch a mobiliár Hlavnej, Štefánikovej, Hviezdoslavovej a Halenárskej ulice, parkovanie v parkovacích domoch či univerzitný park oproti hotelu Holiday Inn nad novým podzemným parkoviskom.
  Viac o programe kandidáta KDH čítajte na http://www.vladimirbutko.sk.

  P.S. teším sa sčím zas prekvapíte :-)))))

  • 4.1
   jetofakt says:

   mas pravdu hliny sa tak stali lievikom cakajucim na svoj prvy vacsi pocet mrtvol

  • 4.2
   vlado says:

   Popisal si toho vela, ale riesenie parkovania na Hlinach tam ziadne nevidim. Jedinym riesenim je podla mna spoplatnenie parkovania a nasledne prilezitost pre sukromnych investorov na vybudovanie parkovacich domov alebo parkovisk. Ak by sa to prijalo skor, tak tento clanok by bol o tom, ze sa tie garaze idu konecne dostavat a nie ze tam namiesto toho vznikne obchod. Problem je totiz v tom, ze mesto NEMOZE prikazat majitelovi pozemku, co si ma na nom postavit, ale iba nepriamo ho moze postrcit k tomu, aby tam postavil to, co si toto miesto ziada. Postavit platene parkovisko na mieste, kde je parkovanie bezplatne je pre sukromnika financna samovrazda. Okrem toho sa mi nepaci, ze chces aby mesto malo znovu investovat do riesenia parkovania na sidlisku, kde uz preinvestovalo stotisice eur na bezplatne parkovanie. Ja ked chcem parkovat pri svojom dome, tak si za to musim zaplatit a mesto mi tu ziadne parkovisko nepostavi a este aj to existujuce teraz za euro preda sukromnikovi, ktory tu postavi nieco ine. Nastastie mam este vlatne parkovacie miesto, za ktore som si tiez zaplatil.

   • 4.2.1
    tekeeasy says:

    riesenie parkovania na Hlinach uz davno existuje. Dodrziavat zakony nariadenia vyhlasky o parkovani aut. Odtahovat prekazajuce auta. Priestupcov pokutovat. Ake jednoduche ale tu nefungujuce.

    • 4.2.1.1
     vlado says:

     A co sa tym zmeni? Zazrakom ti pribudne volne miesto pred barakom, lebo niekde inde odtiahnu niekoho v zakaze parkovania? Myslel som, ze problemom je to, ze vecer nemas kde zaparkovat a nie ze niekto stoji, tam kde by nemal.

   • 4.2.2
    PeterTT says:

    Prečo by som to písal stále dookola? Popísal som, možností parkovania niekoľkokrát a čo sa stalo?? Postavili na možnom mieste parkovania obytny dom Adam a teraz idu stavať na mieste kde som navrhoval pakovisko, budovu pre obchod a služby!
    Tak sa pýtam na čo je to dobreéé?

    • 4.2.2.1
     vlado says:

     Skus este raz napisat, ako ma mesto niekoho donutit, aby na svojom pozemku postavil bezplatne parkovisko. Ak na to najdes rozumnu odpoved, tak potom uznam, ze si napisal nejake riesenie, inac tu len ponukas pivne reci a nic realne.

     • 4.2.2.1.1
      PeterTT says:

      Neviem , že by sme si potykali tak najprv sa naučte slušnosti, rešpektu a úcte voči iným!

      A chcem sa spýtat, kto ste vy aby som Vám to tu opäť písal? Ste niekto z vedenia mesta? Ste občan Hlín ktorý chce kúpiť nezasatvané pozemky a postaviť tam parkoviská ktoré budú slúžiť občanom sídliska???

      Tak potom neviem kto tu má pivné reči…

      • 4.2.2.1.1.1
       vlado says:

       Ospravedlnujem sa, ak vas tykanie na internete uraza.
       Mna zase uraza, ked mi niekto neodpoveda na jednoduchu otazku. Pre istotu ju preformulujem: “Skuste napisat, ako ma mesto niekoho donutit, aby na svojom pozemku postavil bezplatne parkovisko.” Ja som tu jeden realny navrh dal. Vy ste realny navrh nedal.
       A k vasim otazkam:
       “A chcem sa spýtat, kto ste vy aby som Vám to tu opäť písal?” – som vlado.
       “Ste niekto z vedenia mesta?” – nie som.
       “Ste občan Hlín ktorý chce kúpiť nezasatvané pozemky a postaviť tam parkoviská ktoré budú slúžiť občanom sídliska???” – nie, nie som idiot, aby som vam za vlastne peniaze staval bezplatne parkoviska, aj ked som vam uz na jedny zo svojich dani prispel a nepaci sa mi to. Mne mesto v okoli mojho domu bezplatne parkovanie neumoznuje. Tak prestante od mesta pytat aj moje peniaze na vase bezplatne parkovanie.

       • 4.2.2.1.1.1.1
        PeterTT says:

        Návrh ste možno dali ale aj tak je Vám k ničomu. Otvorte prosím oči a pozrite sa dookola čo sa tu robí. Ak tomu aspoň trošku rozumiete tak je Vám to hneď jasné.

        P.S.návrhy som dával ešte keď ani táto stránka neexistovala a čo spravilo mesto? Stačí sa ísť pozrieť na Hliny.

        P.S.2 nabudúce keď budete chcieť niečo napísať , skúste si najprv prečítať Slovenský jazyk

        • 4.2.2.1.1.1.1.1
         vlado says:

         Preco ma stale urazate a neodpovedate na jednoduchu otazku?
         O com je to P.S.2? To ste chceli ukazat, ze nepoznate pravidla slovenskeho jazyka a ze dokazete v jednej vete urobit 5 chyb? Gratulujem a koncim, doslo mi v chladnicke pivo – neviem sa dostat na spravny level tejto diskusie.

 5. 5
  vlado says:

  Ospravedlnujem sa, ak vas tykanie na internete uraza.
  Mna zase uraza, ked mi niekto neodpoveda na jednoduchu otazku. Pre istotu ju preformulujem: „Skuste napisat, ako ma mesto niekoho donutit, aby na svojom pozemku postavil bezplatne parkovisko.“ Ja som tu jeden realny navrh dal. Vy ste realny navrh nedal.
  A k vasim otazkam:
  „A chcem sa spýtat, kto ste vy aby som Vám to tu opäť písal?“ – som vlado.
  „Ste niekto z vedenia mesta?“ – nie som.
  „Ste občan Hlín ktorý chce kúpiť nezasatvané pozemky a postaviť tam parkoviská ktoré budú slúžiť občanom sídliska???“ – nie, nie som idiot, aby som vam za vlastne peniaze staval bezplatne parkoviska, aj ked som vam uz na jedny zo svojich dani prispel a nepaci sa mi to. Mne mesto v okoli mojho domu bezplatne parkovanie neumoznuje. Tak prestante od mesta pytat aj moje peniaze na vase bezplatne parkovanie.

  • 5.1
   Jojo says:

   Vlado ak platíš za parkovanie pred svojim domom pravdepodobne bývaš v historickom centre. Poobzeraj sa okolo seba a spočítaj množstvo ľudí ktorý majú trvalý pobyt v centre s počtom ľudí ktorí majú trvalý pobyt Na Hlinách. To sídlisko je tak husto obývané že vyprodukuje dostatočný počet € vo forme daní na to aby od mesta čosi dostali aj naspäť vo forme služieb, alebo sa mýlim ? Tvoj názor je očividne ovplyvnený skutočnosťou že musíš platiť za parkovacie miesto ( nemusíš môžeš parkovať aj pol kilometra od bydliska ako veľká časť obyvateľov Hlín). Mesto môže veľmi jednoducho donútiť podnikateľa k čomukoľvek. V tomto prípade stačilo nepredať mu mestské pozemky. Výstavbou objektu vznikne 20 parkovacích miest, nikto ale nenapísal že 10 neoficiálnych zanikne v mieste budúceho zásobovania objektu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.