reklama

Na ulici Terézie Vansovej začala výstavba druhej etapy cyklochodníka

Avizovaná výstavba druhej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej odštartovala. Prvú časť 500-metrového cyklochodníka na ulici T. Vansovej využíva verejnosť od novembra 2011.

Druhá etapa v dĺžke 700 metrov bude pokračovať po ľavej strane ulice v úseku od svetelnej križovatky Vansovej-Bottova-Moyzesova po Zelenú ulicu pri železničnom priecestí v smere do Kamenného mlyna.

V prípade mimoriadne priaznivých klimatických podmienok by mohli byť stavebné práce ukončené ešte v tomto roku, no zrejme sa tak stane až v prvom štvrťroku 2013.
Stavebné práce začali na konci novembra

Chodník povedie popri hlavnej ceste, na začiatku za svetelnou križovatkou na Okružnom námestí sa stočí poza obchod s kvetinami.

Mesto v rozpočte predpokladalo s investíciou vo výške 140-tisíc eur. Skutočné náklady však budú pravdepodobne nižšie.

Trnavská samospráva uvažuje v blízkej budúcnosti aj s vyznačením samostatných chodníkov pre cyklistov na Moyzesovej ulici medzi Okružným námestím a križovatkou Ružindolská-Suchovská, vodorovné značenie s vyhradeným priestorov pre cyklistov by mohlo pribudnúť aj na Streleckej ulici v úseku od parkoviska pri Kalokagatii po budovu okresného súdu.

Na území mesta v súčasnosti funguje 9 kilometrov cyklotrás. Ďalších viac ako šesť kilometrov plánovaných chodníkov pre cyklistov má vypracovanú projektovú dokumentáciu. Koncepcia cyklotrás v meste Trnava počíta do budúcnosti s výstavbou takmer 36 kilometrov.

Náklady na realizáciu kompletnej siete sú odhadované na 3,4 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2012 12:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Na ulici Terézie Vansovej začala výstavba druhej etapy cyklochodníka”

  1. 1
    Mihoč says:

    Tá zátačka okolo kvecinárstva vyzerá fajnovo. Budem tade chodzit domo z roboty.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.