reklama

Mesto plánuje sprístupniť pozemky na Coburgovej ulici podnikateľom

Mesto chce sprístupniť pozemky vo svojom vlastníctve na Coburgovej ulici záujemcom o podnikanie. Platný územný plán v súčasnosti pripúšťa v lokalite výstavbu bytových domov, parkov a základnej občianskej vybavenosti.

Samospráva preto navrhuje doplniť a zmeniť územný plán na základe overovacej štúdie aj o funkciu malých podnikateľských prevádzok a služieb. Riešené územie sa rozprestiera na ploche približne 11-tisíc metrov štvorcových.

Materiál prerokovala v novembri komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok mestského zastupiteľstva. Komisia hlasovala za schválenie rozšírenia funkcií a odporučila postúpiť materiál na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Poslanci MZ majú o návrhu na povolenie spracovania zmeny územného plánu na Coburgovej ulici hlasovať na decembrovej schôdzi.

Umiestnenie podnikateľských prevádzok môže podľa mesta eliminovať negatívne vplyvy na Coburgovej ulici

V prípade, že materiál prejde hlasovaním, bude návrh spracovaný a predložený na verejnoprávne prerokovanie. Súbežne musí prebiehať proces posudzovania vplyvov činnosti na životné prostredie. Po prerokovaní a obdržaní záverečného kladného stanoviska budú zmeny predložené na rokovanie mestského zastupiteľstva.

Spracovanie tejto zmeny územného plánu financuje mesto.

Na predmetnom území je súčasnosti povolená výstavbu bytových domov, parkov a občianskej vybavenosti. Plánovaná zmena počíta s umiestnením podnikateľských aktivít, ktoré by nenarúšali priľahlé obytné územie.

Jedným z dôvodov zaradenia tejto zmeny v územnom pláne bola aj sťažnosť obyvateľov Coburgovej ulice. Umožnenie vstupu podnikateľských subjektov do lokality nad rámec občianskej vybavenosti môže podľa trnavskej samosprávy pomôcť s elimináciou negatívnych javov súvisiacich s aktivitami neprispôsobivých obyvateľov žijúcich v tomto území.


Navrhované plochy sú vyznačené modrou linkou

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2012 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Mesto plánuje sprístupniť pozemky na Coburgovej ulici podnikateľom”

 1. 1
  micro says:

  To snáď nemyslia vážne…

 2. 2
  Lubo says:

  Ano aj to je jedna z moznych ciest ktora moze pomoct Coburgovej ale mam strach ze podnikatelia sa sem nebudu moc hrnut pretoze z vecera do rana budu mat vsetko pokradnute … no uvidime co sa udeje

 3. 3
  igor says:

  Verim tomu že pozemky budú po 1 eure,ako pre niektorých……………………………

 4. 4
  Ferko says:

  pokial dobre vidim tak v ponuke je aj ten pozemok na ktorom je dom obyvany neprisposobivou komunitou, to znamena ze keby to niekomu predali tak to tam zlincuju a postavia nieco a bude koniec tym dementom.

 5. 5
  menthos says:

  pre firmy zaoberajuce sa spracovanim odpadu vo velkom to bude za prijatelnu cenu pozemku raj. Do drticky ci lisu tam moze spadnut cokolvek. Vysledok bude stale rovnaky

 6. 6
  martin says:

  To je typické riešenie ustupovať parazitom, nestačí , že robia peklo zo života slušným ľuďom v tejto lokalite, treba sem ešte pritiahnuť ďalších slušných platiacich dane, aby im títo asociály mali čo kradnúť a znepríjemňovať život, myslím, že chemik by to vyjadril asi tak , že ide o zriedenie koncentrovaného roztoku.

 7. 7
  satan says:

  no este tu moze sukromnik alebo stat postavit svoj reedukacny ustav pre deti a mladistvych. Polepsovnu! Aspon to budu mat niektori len na skok.

 8. 8
  Ondro says:

  Uz v mensom rozliseni by ten obrazok navrhu zmeny uzemneho planu nebol? :/

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.