reklama

Zrenovujú amfiteáter v Kamenáči, na Prednádraží má vzniknúť nový herný areál

Na základnej údržbe zelene na území mesta chce trnavská samospráva v nasledujúcich dvanástich mesiacoch ušetriť v porovnaní s uplynulým rokom viac ako 120-tisíc eur.

Kým vlani dosiahli výdavky 877-tisíc eur, na rok 2013 je vyčlenená suma 755-tisíc eur.

V rovnakej kvantite ako v minulom roku bude mesto dotovať údržbu zelene okolo areálu automobilky PSA Peugeot Citroen (20-tisíc eur), na údržbu nových investičných akcií vynaloží päťtisíc eur.

Z vlaňajších 66-tisíc eur klesne rozpočet na sanácie, asanácie a riešenie havarijných stavov drevín na 54-tisíc eur. Predpokladané dotácie na projekty v oblasti ekológie a životného prostredia dosiahnu 6-tisíc eur.

amfiteater-kamenac
Mesto čakalo niekoľko rokov na peniaze z európskych fondov. Napokon sa radnica rozhodla zrevitalizovať amfiteáter z vlastných prostriedkov

FOTO: archív mesta Trnava

Na výsadbu stromov vynaloží mesto dvakrát viac peňazí ako vlani – spolu 12-tisíc eur, na výsadbu trvaliek a inej zelene bude z rozpočtu použitých 6500 eur.

Trnavská radnica tiež plánuje v roku 2013 investovať 5000 eur na projekt ozelenenia IBV Za traťou, 1500 eur vyčlení na realizáciu alejovej výsadby pri cyklochodníku na ulici Terézie Vansovej.

Sumou tritisíc eur podporí mesto rekonštrukciu jazierka v Parku Janka Kráľa.

V roku 2013 by sa mala uskutočniť revitalizácia amfiteátra v Kamennom mlyne s plánovanými výdavkami 200-tisíc eur, rozpočet počíta aj s výstavbou herného areálu v parku Ludwiga van Beethovena v celkovom náklade 61-tísíc eur vrátane výdavkov za projektovú dokumentáciu.

Plánovaná obnova verejného priestoru na Univerzitnom námestí vyjde mestský rozpočet na 40-tisíc eur, radnica vynaloží 60-tisíc eur na dokončenie Univerzitného parčíka.

Suma 10-tisíc eur poputuje v tomto roku aj na revitalzáciu parčíka na Okružnom námestí.

V rozpočtovej kapitole mestského rozpočtu na rok 2013 sa počíta aj s výdavkami vo výške 21-tisíc eur na realizáciu projektov humanizácií obytných súborov na Linčianskej a Spartakovskej ulici č. 11-19.

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2013 2:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

25 komentárov pre “Zrenovujú amfiteáter v Kamenáči, na Prednádraží má vzniknúť nový herný areál”

 1. 1
  . says:

  Tešia ma tieto plánované obnovy, ale chcem upozorniť, že akosi sa zabúda na priestory okolo UCM na Námestí J. Herdu a ul. J. Hajdóczyho. Poprepadavané a rozpadnuté betónové chodníky okolo budov, vyšliapané nové chodníčky v okolitej zeleni neudržiavaná čistota, či smetné kontajnery medzi zle parkujúcimi autami nerobia dobré meno mestu u návštevníkov mesta, ktorých sem hojne chodí, či už do UCM alebo športového areálu. Dá sa v takom prostredí vychovať poriadkumilovná mládež?
  Pozrite si tú hrôzu na Google maps, predovšetkým pri predajni potravín Jednota!

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 28 Thumb down 1

 2. 2
  rudo says:

  Súhlasím z hore uvedeným komentárom, ale napriek tomu ďakujem mestu, že v roku 2013 sa rozhodlo investovať do revitalizácií a obnov zelene.

  Thumb up 11 Thumb down 5

 3. 3
  doby says:

  myslíš revitalizáciu a obnovu zelene formou vybudovania parkovacieho domu na ploche súčasného parčíka na Hlinách?

  Thumb up 7 Thumb down 8

  • 3.1
   icer says:

   podla mna ziadny parkovaci dom na Hlinach nebude.
   len hlupak by isiel do takeho projektu s neurcitou navratnostou.
   NIKTO nebude platit za parkovanie, ak nemusi.

   Thumb up 5 Thumb down 4

 4. 4
  jfd says:

  dúfam,že v tom amfiteátri bude všetko betónové, lebi inak to bude všetko zdevastované , proste nie sme vedení a vychovaní k ničomu.
  Prepáč menšina slušných

  Thumb up 10 Thumb down 3

  • 4.1
   icer says:

   vsetko je to o vychove nasich potomkov.

   vsepovat im od utleho veku do hlav, ze kazda lavicka, kazdy strom v meste, kazdy odpadkovy kos je aj ich majetkom a je zbytocne si to sami sebe nicit, pretoze mesto bude musiet zase vynalozit financne prostriedky na to, aby to vsetko opravilo a nebude ich moct vynalozit na ine veci /nazvime to vyssi standard/.

   Thumb up 16 Thumb down 2

   • 4.1.1
    Jurij says:

    … alebo pridu spoluobcania, ktori „vybyvaju“, pripadne ekologicky zrecykluju, co nebude privarene. Vtedy vychova potomkov nepomoze – ja som za plot, najlepsie so ziletkovy otnatym drotom a elektrinou.

    Thumb up 7 Thumb down 2

  • 4.2
   ... says:

   staci aby vsetky detske ihriska a parciky boli oplotene a bola by otvaracia doba, pretoze najvacsie skody vznikaju v noci, kedy sa alkoholom potuzena mladez vracia do detskych cias :)

   Thumb up 9 Thumb down 2

   • 4.2.1
    naex says:

    vandalov plot nezastaví, práve naopak len to v nich povzbudzuje chuť ten plot preliezť a zničiť to čo je za ním

    Thumb up 7 Thumb down 1

    • 4.2.1.1
     imro says:

     nie je uplne pravda. Detske ihrisko oproti kalokagatii je oplotene, a vsetko fici. Vandali ziadni.

     Thumb up 7 Thumb down 2

     • 4.2.1.1.1
      sakel says:

      Dolezit je poloha toho ktoreho ihriska a (ne)vsimavost ostatnych ludi.

      Ihrisko na Hlinach, pri Kysuci je toho prikladom, a par dalsich.

      Thumb up 1 Thumb down 0

     • 4.2.1.1.2
      Ujo Palo says:

      Fičí, ale mesto platí za sezónne spravovanie tohto ihriska cca 8500 eur. Ale aby bolo jasné, ja nie som proti, veď je to pre deti.

      Thumb up 3 Thumb down 0

 5. 5
  icer says:

  bolo by zaujimave urobit nejaky prepočet, ci by sa neoplatilo urobit po parkoch závlahové systémy, ci by to v konecnom dosledku nebolo efektivnejsie ako vyuzivat sluzby tt komfort /cisterny, nafta, hadice, zamestnanci/
  moj skromny odhad navratnosti 3 roky.

  Thumb up 10 Thumb down 1

  • 5.1
   . says:

   Myslel si asi zavlažovanie z vŕtaných studní. Oni to už i robia. Prvá studňa pri Univerzitnom parčíku, druhú chystajú, ako inak, na Družbe.

   Thumb up 3 Thumb down 0

  • 5.2
   Jovany says:

   icer neblbni.20 rokov niekdo bral provízie za výsadbu zelene, kosenie,polievanie a údržbu a ty to chceš zrušiť nejakým aut.zavlažovaním?

   Thumb up 9 Thumb down 2

 6. 6
  Brain says:

  Este aby kompetentnym osvietilo mozgy a opravili v uzemnom plane anomaliu krizovania „obchvatu“ cez pesi chodnik lesika na jednej urovni. ( Rozumej bez mimourovneho krizovania ) Vobec, aby “ obchvat “ siel cez jediny normýny zeleny pas v meste je uplna arogancia a neznalost veci. Ach, take trnavske…

  Thumb up 14 Thumb down 3

 7. 7
  VOjci says:

  z toho projektu vyplyva ze sa v Kamenaci bude v tom zrenovovanom amfiteatri premietat? ak ano tak super, aj ked v lete nas tam pozeru komare :-D

  Thumb up 0 Thumb down 4

 8. 8
  Jovany says:

  Premietať tam asi nebudú.Ale v lete tam bude určite vystupovať( každú sobotu a nedeľu) tanečná skupina ROMALE-COBURG

  Thumb up 11 Thumb down 3

 9. 9
  Feri says:

  no konecne nejaky areal, kde sa budu moct hrat deti aj na Prednadrazi, lebp vsetky ihriska co tu mame su uplne zufale este z cias hlbokeho socializmu sa nic nezmenilo. a v tom parku L. Beethovena ani nehovorim – jedna smyklavka, jeden hrdzavy kolotoc, dve preliezacky a dovidenia.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 10. 10
  ttss says:

  a čo cukrová ulica??! už dva roky sľubujú, že ju zrekonštruujú. financie v rozpočte na to boli schválené. kde sú? hlavne, že sme mali rozpočet pár tisíc v pluse….

  Thumb up 1 Thumb down 1

  • 10.1
   vlaDyka says:

   ..áno. Ale ako by to dopadlo, keby ju zrekonštruovali a následne by sa tam začalo stavať to, čo tam je v pláne. Skôr či neskôr sa tam rozbehne taká nákladná doprava – najprv pre výstavbu IS a potom pre objekty samotné – že kým to tam nedokončia, boli by to len ďalšie vyhodené peniaze. Aspoň podľa mňa…

   Thumb up 2 Thumb down 2

   • 10.1.1
    !!! says:

    vlaDyka, tu už je taká dopravná zaťaženosť ako na Rybníkovej, ktorú opravujú tuším každý rok. V čase špičky len tak ľahko neprejdeš ani na druhú stranu cesty. Preto je veľkým úspechom, že tu spravili aspoň chodník s cyklochodníkom a obmedzili povolený vjazd do 7,5 t. Nie je to odkanalizované, ba ani sa neunúvajú spraviť rigol pri ceste, kam by odtekala voda a tak si to tu užívame ako autoakvapark. Ver mi, že by to neboli vyhodené peniaze.

    Thumb up 2 Thumb down 1

 11. 11
  danTT says:

  Inak, je sice fajn a chválihodné keď mesto investuje do novej zelene, lenže neudržuje tú starú, nechápem ako može niekto točiť v meste o parkoch a rozvoji zelene a taký park ako kalvária je fatálne zanedbaný a večer po zotmení amen totálna tma, nesvieti tu ani jedna lampa, mobiliar nulový…..čo by sa tak mestu stalo, ak by tu spravilo nový okruh pre korčuliarov, nech sa netlačia všetci na jedinej slávii, šak polovicu už v podove tej zaslepenej cesty majú…..

  Thumb up 10 Thumb down 3

  • 11.1
   tom says:

   S tou kalváriu úplne súhlasím, minule som tade išiel za tmy a cítil som sa jak v horrorovom filme. A pri tom to má potenciál fakt krásneho parčíku, stačí zrekonštruovať osvetlenie, chodníky, osadiť nové lavičky a hotovo

   Thumb up 10 Thumb down 1

 12. 12
  polomenthos says:

  Bude lodkove(nafukovackove ci ine) vecer letne kino na kupalisku v Kamenaci podla:
  http://medialne.blog.etrend.sk/pastier/2013/01/10/takuto-premieru-filmu-ste-este-nevideli/

  uz tento rok?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.