reklama

Mesto ide búrať jeden z obytných domov na Coburgovej

Mesto Trnava pripravuje búranie obytného domu na Coburgovej ulici.

Objekt s popisným číslom 56-58 je staticky narušený a v dezolátnom technickom stave. V dome niekoľkokrát zasahovali hasiči. Posledný veľký požiar tu zaznamenali pred tromi rokmi. Následkom ohňa zostalo zničené podkrovie.

Na základe rozhodnutia statika a po vydaní rozhodnutia o asanácii bude obytný dom zbúraný. Tento proces môže trvať štrnásť, dní, ale aj oveľa dlhšie,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

coburgova56
Obytný dom na Coburgovej 56-58 zbúrajú zrejme do konca marca

V dome býva približne 14 rodín, desať z nich má platnú nájomnú zmluvu.

Rodinám so zmluvou poskytne mesto adekvátne náhradné ubytovanie. Zostávajúce rodiny, ktoré sú v dome načierno, od mesta náhradné byty nedostanú.

Tri rodiny obývajú dom bez platnej zmluvy, ďalšia načierno. Náhradné bývanie si musia nájsť sami, mesto im ponúkne len dočasné bývanie v noclahárni. Čo sa týka detí, samospráva bude nápomocná pri sprostredkovaní štátnej pomoci, zaradení detí do náhradnej starostlivosti a podobne,“ doplnil Tomašovič.

hasici-coburgova
coburgova-ludia
Archívna snímka z veľkého požiaru spred troch rokov

Ako ďalej poznamenal, za súčasný katastrofálny stav objektu môžu ľudia, ktorí tu bývajú.

Mesto investovalo peniaze do rekonštrukcie, snažilo sa objekt technicky udržať.

Dá sa povedať, že obyvatelia si svoj dom postupne rozobrali sami. Dokonca rozmontovali aj zariadenia, ktoré zabezpečovali jeho statiku,“ poukázal.

Viaceré rodiny z bytovky sú v exekúciách, neplatia nájomné, dlhodobo majú problémy so susedským spolunažívaním. S mnohými sa mesto súdi už niekoľko rokov.

Dom fungoval v štatúte prístrešku. Nižší status úrovne bývania už nejes­tvuje.

Ulož ako PDF
Napísal 15. marca 2013 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Mesto ide búrať jeden z obytných domov na Coburgovej”

 1. 1
  pepe1 says:

  cigáni dostali zadarmo byty..Zdevastovali ich, podpalili a teraz sa z našich dani zaplati zburanie a mesto tým čo maju najomne zmluvy pridelí nahradne byty ktore zase zdevastuju a… dokedy to takto pojde?? Nechajte ich na ulici aby videli ze uz sa o nich nikto nepostara…mozno si zacnu vazit ak im da niekto zadarmo byt do uzivania..

 2. 2
  Dusko says:

  Tych co maju platnu najomnu zmluvu nemozu vyhodit na ulicu. Na to je zakon.

  • 2.1
   pesan says:

   Treba zistiť koľko dlhujú. Však zničili majetok mesta. Ja keď budem dlžný za chvíľu mi zaklope na dvere exekútor. Aj pre nich má platiť zákon, inak je to diskriminácia.

   • 2.1.1
    Dusko says:

    podla mna keby dlhovali viac ako je v norme, tak tu platnu zmluvu asi uz nemaju, ako niektori ich susedia.
    a k tomu, ze byty znicili a potrestaneho vinnika niet sa vyjadrit neviem. je to dost zvlastne. ktovie ci mesto na nich podavalo trestne oznamenia alebo nieco take.

 3. 3
  Jovany says:

  Jeden je málo.

 4. 4
  icer says:

  Aký je ten náš rodný jazyk zaujímavý. Ľahko sa prispôsobí spoločenskej situácii a dokáže vygenerovať krásne slovo “ VYBÝVANÝ“.
  Keď si to poviem nahlas, nejak sa mi to podvedome spojí so slovom VY(J)EBANÝ.
  Takže VYBÝVALI DOM = VY(J)EBALI s majiteľom

 5. 5
  natare says:

  Áno, ide o diskrimináciu, ale pozitívnu už 20 rokov si vydržiavame bandu príživníkov.

 6. 6

  netreba sudiť len romov ale aj bielich lebo aj mezdi vami chrapunmi su ešte horší ako medzi nami romami a pozrite sa že stále rasizmus egzistuje lebo vidíťe a ste zaujatí len na romov a ked to spraví bieli alebo ukradne alebo zabije tak sa to všetko ututle a nespomínajte kotlebu lebo nás je viac a mi romovia sa nebojíme a vieme sa ubrániť a nehačte všetkích do jedného vreca lebo sú niektorý bieli horší špinavci ako romovia…………………………………………………………….

  • 6.1
  • 6.2
   brusak says:

   Týmto si len potvrdil to čo tu bolo spomínané o rómoch. Úroveň vyjadrovania je strašná, útočné poznámky si odmyslím teda pretože vy ste slušní všetci, ale tá gramatika? Chápem že to, aby si si spravil aspoň strednú školu by som chcel príliš, no skús aspoň tou základnou preliezť nejako, aby ľudia na ktorých útočíš ti aspoň rozumeli. Ďakujem :)

   P.S. Cez Coburgovu som šiel nejeden krát a zjavne to bola moja chyba keď som tam nevidel ani jedného „prispôsobivého“ róma.

 7. 7
  brusanka says:

  Ja som biela ale fandím tomu marošovi s trnavi lebo vie očom hovorí a je to pravda že niektorý bieli su horší ako romovi, a je tam aj kopa prispôsobivích romov

 8. 8
  Jozef says:

  „Objekt s popisným číslom 56-58 je staticky narušený “ – nie len objekt ale aj jeho obyvatelia su narušeni!

 9. 9
  alea iacta est says:

  maroš TRNAVA+brusanka:
  nikto tu neútočí na (nazvime ich pravým menom, ako ich voláme stovky rokov) cigánov. Sme iba nespokojní s tým, že niekto dom VYBÝVA a chce zadarmo nové bývanie a dostane ho a niekto sa musí narobiť, aby to nové bývanie získal. Podla Teba (Vás) je to spravodlivé, že niekto to má zadara a este k tomu neplatí nájom, byt zdevastuje a iní si musia vsetko zaplatit?
  Kde to zijeme? Okrem slova VYBÝVAŤ máme aj slovo POZITÍVNA DISKRIMINÁCIA.
  SA SPAMATAJ!!!!
  Poznám tolko slusnych cigánov a uctivo ich vzdy zdravím ale toto je …neviem nájst vhodné slovo, aby som ich náhodou chudáčikov neurazil.

  • 9.1
   Jovany says:

   Ciganov treba odnaučit slovicko „D A J T E“
   -Dajte nam byty
   -Dajte nam pracu
   -Dajte nam podporu
   -Dajte nam vzdelanie
   -Dajte nam jest
   -Dajte……………
   -Dajte……………
   -Dajte……………

 10. 10

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.