reklama

Na odpalisku pripravujú otvorenie novej sezóny a odkazujú: Golf nie je športom pre snobov

Napriek skutočnosti, že tohtoročná zima akoby sa ani nemala skončiť, jar, a s ňou aj túžobne očakávané oteplenie, je na spadnutie.

Už o niekoľko dní, presnejšie na začiatku apríla, plánujú otvorenie druhej sezóny na trnavskom odpalisku Driving Range pri Kamennom mlyne.

Golfový klub Golf Trnava vznikol v roku 2011 a snaží zmeniť pohľad Slovákov, predovšetkým Trnavčanov, na golf. Dopomôcť k tomu má aj golfové tréningové centrum na okraji Kamenného mlyna, tesne pred Bielym Kostolom.

Odpalisko slúži širokej verejnosti, ktorá si môže bez špeciálneho golfového oblečenia vyskúšať odpáliť loptičku a vychutnať si tak atmosféru tohto unikátneho športu. Pre vstup na Driving Range nepotrebujete žiadnu zelenú kartu, dokonca ani golfovú výstroj. Tá sa dá požičať priamo v centre. Vo prípade potreby poradia profesionálni golfoví tréneri, ktorí každého záujemcu zasvätia do tajomstiev golfu.

driving-range-trnava-3
Pohľad na odpalisko v areáli pri Kamennom mlyne

Odpalisko slúži na trénovanie viacerých golfových úderov. Súčasťou areálu sú aj priestory pre technické disciplíny ako chipping, či putting.

Zastrešená odpaľovacia línia je vďaka svojej stometrovej šírke a dĺžke 250 metrov jednou z najväčších na Slovensku.

V príjemnom prostredí areálu je návštevníkom dispozícii aj príjemná kaviareň s možnosťou občerstvenia, onedlho pribudne aj nové detské ihrisko.

Golf je pre mnohých len snobským športom určeným pre elitu národa.

Nielen história tohto športu však ukazuje, že imidž golfu na Slovensku je len akýmsi dedičstvom z minulosti.

Golf vznikol v Škótsku, aj keď niektoré pramene uvádzajú krajinu pôvodu Holandsko, v 14. storočí z dlhej chvíle pastierov oviec, ktorí začali palicami triafať kamene do králičích nôr. Prvé zmienky o pravidlách a prvý golfový klub pochádzajú až z 18. storočia.

História golfu na Slovensku je oveľa mladšia. Siaha do obdobia pred 1. svetovou vojnou. Prvé golfové ihrisko na Slovensku vzniklo vo Vysokých Tatrách v Tatranskej Lomnici. To však neskôr zaniklo.

Tento džentlmenský šport sa v našich končinách neteší popularite, akej sa mu dostáva vo svete alebo v okolitých štátoch. Podpísal sa pod to komunistický režim, ktorý označil golf za ideovo nevhodnú buržoáznu zábavu. Za šport, ktorý je pre elitu. A možno tieto predsudky zostali u mnohých ľudí až dodnes.

driving-range-trnava-10
Golf považujú mnohí Slováci za šport pre elitu. Realita je však iná

Tréningové centrum Driving range sa rozprestiera na ploche 6,5 hektára. Oficiálne ho otvorili pre verejnosť 11. augusta 2012. V prvej sezóne navštevovalo areál niekoľko desiatok ľudí denne.

Cieľom je tiež založenie mládežníckej golfovej akadémie, ktorá má zastrešovať mladé talenty z Trnavy a okolia.

Golf klub Trnava plánuje podľa slov prezidenta Vladimíra Pecha usporadúvať organizované akcie pre dospelých, ale aj rodiny a deti. Snahou klubu snahou je vytvorenie detského družstva, ktoré bude Trnavu reprezentovať na rôznych súťažiach.

Golf už na najbližšej olympiáde v Rio de Janiero rozšíri rodinu olympijských športov.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke klubu golftrnava.eu.

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2013 23:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Na odpalisku pripravujú otvorenie novej sezóny a odkazujú: Golf nie je športom pre snobov”

 1. 1
  Peter says:

  Nie je nič lepšie na odreagovanie sa od každodenných starostí a na vybitie nahromadenej zlej energie a na načerpanie tej dobrej ako si poodpalovať zopár loptičiek. Po odpálení 2-3 košíkov loptičiek sa človek hneď cíti lepšie.Navštevujem Golfové odpalisko aspoň raz do mesiaca, vždy zoberiem so sebou aj môjho 5 ročného syna, pre ktorého je to tam tiež zábava a rád tam so mnou chodieva. Pobyt na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí je prínosom pre každého z nás. A len podotknem, nie som žiadne snob, ani zazobanec, ani majiteľ veľkej firmy, som obyčajný pracujúci človek.

 2. 2
  maria says:

  A ja som sústružníčka pracujúca v nemenovanom podniku v areáli TAZ a tiež mi po práci dobre padne nahodiť golfový odev, topánky za pár stoviek eur a porozprávať sa pri odpaľovaní loptičiek s Peterom, ako sme prekročili plán výroby…

  • 2.1
   Etela says:

   Ahoj Maruš,nabudúce ma vezmeš so sebou, ale požičiaš mi tie tvoje popolníky, lebo som slepá jak patróna a netrafila by som do jamky. To vieš, práca pri páse si vyberá svoje dane…

   • 2.1.1
    sidónia says:

    Pani Mária a pani Etela,
    reagujem na Váš . Volám sa Sidona a tiež by som privítala odpočinok a relax na golfovom ihrisku. Doma mám aj golfové topánky, síce majú číslo 45, ale to až tak nevadí, ak by sme sa na odpalisku rozprávali o pláne výroby a zmenách , ktoré nás v budúcnosti čakajú. Vy si zoberte len žabky a ja sa s Vami rada o topánky podelím.

  • 2.2
   jano says:

   Majka na odpadlisku špeciálnu obuv nepotrebuješ, kludne odpaluješ vo žabkách alebo v teniskách alebo v tvojom prípade si nechaj obuté bagandže s oceľovou špicou.

   Ale ak by si potrebovala echt golfové topánky tak ver, že úver si brať nemusíš. Značkové kúpiš už od nejakých 20 evri.

   http://www.pricemania.sk/katalog/golfove-topanky/

  • 2.3
   Peter says:

   p.Mária, na golfové odpalisko chodím úplne normálne oblečení, žiadna špeciálna obuv ani žiadne drahé golfové oblečenie.Nikto to tam od vás nevyžaduje a priznám sa ja osobne ani žiadne takéto golfové oblečenie ani golfovú obuv nevlastním. Jediné čo mám, sú dve staršie golfové palice, ktoré som dostal darom od bývalého zamestnávateľa. Neviem prečo si myslíte, že tento šport je len o peniazoch. Áno, sú aj golfové ihriská na ktoré vás bez zelenej karty a správneho oblečenia nevpustia, ale na také ja nechodím. A porozprávať sa dá pri golfe o hocičom presne tak isto, ako to možno aj vy robíte, keď si zájdete so známou niekde na kávičku. Osobne si myslím, že opovrhujete niečim, čo ste sama asi nikdy neskúsila a preto vám odporúčam si na toto golfové odpalisko niekedy zájsť a keď aj nebudete odpalovať, dá sa tam príjemne posedieť na terase pri kávičke. V blízkosti máte Kamenný mlyn, takže ako pôjdete s rodinkou tak budú všetci spokojní. Želám príjemný deň

 3. 3
  Gustáv says:

  A šnorchel netreba?

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.