reklama

Dobrovoľníci dopĺňali a obnovovali piktogramy na trnavských cyklochodníkoch

Dobrovoľníci z občianskych združení Cyklisti Trnava, Lepšia Trnava a aktivisti z Bercajgla v spolupráci s mestom Trnava, Pecobikes, kaviarňou 4Friends a záhradníckymi službami Habitus obnovovali počas prvej májovej soboty poškodené a opotrebované piktogramy na trnavských cyklochodníkoch.

Akciu zorganizovali dobrovoľníci po konzultáciách s trnavskou samosprávou. Mestský úrad poskytol šablónu, ochranné pomôcky, štetky, valčeky a reflexný prášok.

piktogramy-cyklo-trnava-1
Na brigáde sa zúčastnilo sedem dobrovoľníkov

V priebehu sobotného dopludnia doplnili a obnovili priaznivci mestskej cyklodopravy vodorovné dopravné značenie na Halenárskej ulici, pri Mestskom amfiteátri, na cyklochodníkoch oproti Sociálnej posťovni na Starohájskej a na Clementisovej ulici.

Dnes išlo o akúsi testovaciu alebo skúšobnú brigádu. V tejto aktivite chceme pokračovať aj v budúcnosti. Postupne plánujeme obnoviť a doplniť piktogramy aj na ostatných cyklochodníkoch v meste,“ povedal Adam Peciar z Pecobikes.

Dobrovoľníci mali k dipozícii jedinú existujúcu šablónu s ikonou bicykla, ktorá sa v Trnave nachádza. Preto nemohli svoje sily rozložiť a maľovať na viacerých miestach naraz.

Uvažujeme, že si necháme vyrobiť ešte jednu mustru, spravíme tak nabudúce viac roboty,“ doplnil Peter Bročka z Lepšej Trnavy.

piktogramy-cyklo-trnava-3
Clementisova ulica

Štvorhodinovú brigádu absolvovalo sedem ľudí.

Novovymaľované piktogramy sú posypané reflexným práškom pre ich lepšie rozlíšenie v čase zníženej viditeľnosti.

Ďalšie fotografie:
piktogramy-cyklo-trnava-8
piktogramy-cyklo-trnava-4
piktogramy-cyklo-trnava-2
piktogramy-cyklo-trnava-7
piktogramy-cyklo-trnava-5
piktogramy-cyklo-trnava-6

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2013 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Dobrovoľníci dopĺňali a obnovovali piktogramy na trnavských cyklochodníkoch”

 1. 1
  ttss says:

  česť týmto chalanom, hanba mestu. len jediná poznámka, boli dodržané správne technologické postupy? :)

 2. 2
  dobré says:

  Videl to niekto naživo?… som si myslel, že to maľovali 5 roční,… neviem na čo Vám bola šablóna. Snaha sa cení, na prvý pokus dobré, ale nabudúce treba viac popracovať.

 3. 3

  ahoj,
  šablóna ktorú sme dostali bola plechová a krivá – na nanášanie štetcom a cestárskou farbou sa ukázala ako nevhodná. Aktuálne pracujeme na novej z tenkého plastu a nanášanie sa bude robiť skôr striekaním. Pri prvých pokusoch sme sa nevyhli chybám, ale otvorene si ich priznávame a myslím, že výsledok ďalšieho kola bude o poznanie lepší.

 4. 4
  Jožo says:

  Dobrý nápad! Ešte by to chcelo osvetu medzi chodcami, ktorí s kľudným svedomím špacírujú po cyklochodníku a vôbec ich to netankuje a rovnako tiež medzi cyklistami, ktorí si to po pešom chodníku bezohľadne šinú hlava nehlava…

  • 4.1
   vlaDyka says:

   Presne ! Chcelo by to osvetu – a pekne vo velkom !!! Mozno keby zapojili studakov s masmedialky, nech vymyslia v „ramci skoly“ nejaky Pí-áR projekt pre tento „produkt“, mozno by sa spojilo aj prijemne s uzitocnym (kedze asi mestu a policajtom chybaju kapacity). A mozno potom by sa potom aj mesto zobudilo, ze tym ovciam treba nejaku zrozumitelnu „ohradu“ vymysliet…..hoc aj na IQ urovni standardneho chodca na cykloceste, standardneho cyklistu na vozovke vedla cyklocesty, standardneho cyklistu na chodniku a aj standardneho vodica na chodniku a cyklochodniku…..atd.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.