reklama

Trnavské ulice budú čistiť od striekačiek po narkomanoch

Pracovníci Združenia STORM vyjdú v stredu 26. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti drogám do trnavských ulíc a budú zbierať a likvidovať náhodne pohodený infekčný materiál.

Podujatie sa uskutoční v rámci kampane Úradu OSN pre drogy a kriminalitu a sústreďuje sa na zvyšovanie úrovne povedomia o nebezpečnosti užívania nových psychoaktívnych drog a to najmä medzi mladými ľuďmi.

Mottom tohtoročného medzinárodného dňa je „Make health your ‚new high‘ in life, not drugs – Sprav si zdravie ako životnú prioritu, nie drogu“.

drogy-ruzindol2

Ilustračné foto: polícia

Pracovníci Združenia STORM si plne uvedomujú závažnosť rizík vznikajúcich užívaním drog nielen u samotných užívateľov, ale aj u širokého okolia a verejnosti. Zberom a bezpečnou likvidáciou náhodne pohodeného infekčného materiálu chcú chrániť verejné zdravie obyvateľov a upozorniť na riziká krvou prenosných ochorení z neadekvátneho narábania s infekčným materiálom. Zároveň budú poskytovať informácie o týchto ochoreniach a o správnom postupe pri manipulovaní s infekčným materiálom v mestách Nitra, Sereď a Trnava,“ priblížila Andrea Hugáňová zo Združenia STORM.

Združenie sa od roku 2003 venuje primárnej a sekundárnej prevencii drogových závislostí, práci s mládežou, individuálnemu a rodinnému poradenstvu a osvetovej činnosti v mestách Nitra, Sereď, Trnava.

Je jedinou organizáciou v týchto krajoch, ktorá poskytuje svoje akreditované sociálne služby na filozofii znižovania rizík.

Viac informácií o činnosti nájdete na www.zdruzeniestorm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2013 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Trnavské ulice budú čistiť od striekačiek po narkomanoch”

  1. 1
    durotrulo says:

    Pri všetkej úcte k činnosti združenia, keby polícia vyčistila ulice od narkomanov, nebolo by potrebné čistiť ulice od striekačiek.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.