reklama

Partia si spravila na Družbe nepovolenú opekačku, zostala po nej kopa bordelu

Plastové fľaše a poháre, sklenené nádoby na víno, plechovky od piva, ale aj vypálený trávnik a ďalší odpad zostal po partii, ktorá sa rozhodla usporiadať v piatok 5. júla podvečer piknik spojený s opekačkou na trávnatej ploche za budovou Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) na Bučianskej ulici.

Odhliadnuc od skutočnosti, že skupinka mladých ľudí po skončení opekačke zanechala na mestskom pozemku kopec bordelu a odpadkov, svojim konaním porušili aj platné Všeobecne záväzné nariadenie mesta Trnava (VZN) o povinnostiach na úseku ochrany pred požiarmi, VZN o dodržiavaní čistoty a poriadku, rovnako aj vyhlášku ministerstva vnútra o požiarnej prevencii.

piknik-1
Voľný deň využila táto partia na piknik. Ostal po nich bordel

FOTO: Vlade

VZN číslo 25 o dodržiavaní čistoty a poriadku jasne zakazuje zakladať oheň v priestoroch lesoparku, v parkoch a na ostatných verejných priestranstvách na území mesta. Nariadenie tiež definuje, že ľudia nesmú odhadzovať rôzne predmety ako sú papier, krabice, fľaše, plechovky, ohorky od cigariet, zvyšky jedál na miesta, ktoré nie sú na to určené. V prípade porušenioa tohto nariadenia je možné uložiť v priestupkovom konaní pokutu až do výšky 170 eur,“ vysvetlil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Na usporiadanie nepovoleného pikniku, aj na to, čo po jeho účastníkoch zostalo, nás upozornil náš čitateľ Vlade.

Neviem, či je v poriadku, že sa pod stromami na tráve popíja a opeká jedna radosť,“ napísal Vlade cez e-mail a priložil aj niekoľko fotografií.

Práve priestranstvo medzi objektom UCM a pozemkom bývalej ZŠ V Jame si vyhliadli na jar dobrovoľníci. Po troch hodinách tu vyzbierali viac ako tri desiatky vriec odpadu. Po pár týždňoch bola plocha minimálne v rovnakom hroznom stave, ako predtým.

Neželanými návštevníkmi, ktorí ničia majetok, zanechávajú po sebe neporiadok a špinu, už roky trpí aj samotná univerzita. Bezdomovcov aj vandalov lákajú najmä zadné terasy nedávno zrekonštruovaného objektu.

FOTOGALÉRIA (autor: Vlade):
piknik-2
piknik-3
piknik-4
piknik-6

Ulož ako PDF
Napísal 8. júla 2013 16:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Partia si spravila na Družbe nepovolenú opekačku, zostala po nej kopa bordelu”

 1. 1
  michal says:

  A zavolal Vlade aj na mestsku policiu tento incident v case konania? Alebo len necinne prizeral a potom konstatoval ze niekto robi bordel?

  • 1.1

   MEstská polícia je akurát tak banda poserkov na vyberanie pokút za parkovanie a buzeráciu bezďákov. 3 blbé skúsenosti.

   prvá: po družbe pri inke pobehoval vlčiak, bezprízorne bez majitela po ceste. bolo mu fuk. nehoda sa mohla konať každou chvíľou. volám na 159 informujem ich o tom že tam behá vlčiak po ceste a pridružuje sa k okoloidúcm. že či tam môžu niekoho poslať. že pošleme tam niekoho. 15 minút som tam pozoroval toho psa čo stvára a policajtov nikde.

   druhá: nejaký vydriduch sa mi snažil predať hodinky, značkové, strieborné tu ich mám za lacno.. nie dakujem a išiel som dalej. businessman teda išiel za mnou ja zbadám panie policajtky mestské, hovorím a ukazujem na vydriducha že haló pani tamten sa mi snažil predať hodiny. zrejme z trestnej činnosti. reakcia pani policajtky ? jáááj toho poznáme ten je tu stále a pokutovala zle stojace autá dalej.

   tretia: volám na 159 a teraz pozor nedá sa dovolať. ako je to možné vysvetlím dalej. googlim telefónne číslo. dovolávam sa na ohlasovňu aa upozornujem na bujarú oslavu vysvedčenia mládežou v parku na družbe. žandár nahonený na akciu sa pohotovo pýta či tam za kauflandom. že nie úplne inde ho smerujem. informujem pána o rozbíjaní sklenných fliaš a nadmernej opilosti zúčastnených ktorý otravujú okoloidúcich. veď komu sa nehnusí opitý človek ? „Hle človek opilý, žádnemu nemilý“ pýtam sa teda že či sa s tým dá niečo robiť. odpoved bola ano tak som sa poďakoval a zložil. a čakal čakal trištvrtehodinu a mestskej polície nikde. na čo teda je mestská polícia ?

   sa stavím, že keby som zavolal na suseda že má koleso 10cm na trávniku tak prídu aj so zapnutým majákom za 1 minutu a ešte ani gate nebudú mať zapnuté.
   dovolím si teda tvrdiť, že k tejto opekačke by teda prišli „ako na koni“!

   inak pekný bordel. ako cigáni ked narobia. ale predsa to nie je len o cigánoch ?

   • 1.1.1

    ešte som zabudol na to nedovolanie sa na 159. po otázke prečo som sa nmohol dovolať na 159 mi pán na linke povedal že kolega mal iný hovor. takže pozor milý trnavčania. telefonovať po jednom na meststkú políciu. !!!
    drba toto

   • 1.1.2
    Majka says:

    Za Kauflandom je to na dennom poriadku tam sa chlastá a ohne si robia na každom kroku,dokonca aj v obilí.Policaj
    tov to ale nezaujíma,ani nikoho z kompetentných…

 2. 2
  Pejo says:

  To už sú iní degeši, len na rómov sa nadáva stále, že robia bordel, no tu to vyzerá na čistokrvných vypatlaných slovákov …

 3. 3
  hell says:

  dal by som ich na tyzden na nutene prace upratovat mesto, debili

 4. 4
  . says:

  A kde sa v Trnave môže robiť legálna opekačka?

 5. 5
  zub_casu says:

  a ked si cigani zakladaju vatry v pieskoviskach a hadzu odpadky okolo seba – to je ok? najprv rovnaky meter vazeni a potom sa mozete pohorsovat

  • 5.1

   A to ako musia byť rovnako retardovaný ako cigáni…????????????????????Normálny a zdravý človek má vrece na odpad….či???

  • 5.2
   andrew says:

   Ty si dobre mimo. Ked mozu cigani, tak moze kazdy, hej? To je argumentacia 5rocnych deti a nie dospeleho cloveka. Potom to tu vyzera jak v chlieve, ked si to kazdy takto povie. Sak aj ten druhy to robi, mozem aj ja…

 6. 6
  . says:

  V Trnave by sa mi páčilo napr. Pri kalvárii,. je to útulné miesto a nevyužívané verebnosťou. Alebo by to mohol ponúkať ako platenú službu so všetkým príslušenstvom /drevo, náradie, suroviny, upratanie, kontrola požiarnej bezpečnosti/ napr. Relax na Slávii.

 7. 7
  M says:

  Škandal Vlado ty si jeden retardovany debil aj s tymi tvojimi retardovanymi kamosmi,to povie kazdy jeden z druzby,najvacsia cvarga z druzby,do prdele s vami!!!!!!

 8. 8
  družba1/2/3 says:

  DRUŽBU NECHAJTE DRUŽBOU KRASAVCI !!! ZLATE 90 ROKY !!!

 9. 9
  Mihoč says:

  Svedčí to o úrovni partie ktorá tam grilovala. Upratať to je záležitosť 5 minút, ale to sa musí nájsť aspoň 1 človek ktorému na tom záleží…

 10. 10
  Igi says:

  Tak vazeni, mestska policia ma vas uplne v pi.. . Nakolko je mestskych policajtov malo, a tlaci ich bravcova hlava s krpatymi nohami do pokut, maju aj inu robotu..
  A ten co to fotil, mal rovno zavolat policajtov, a to je jedno akych, riesit to mozu aj zeleni a aj modri.. To ze nezavolal, svedci o jeho postoji, mal som v pi.. . asi tak..aby som po tom mal o com pisat.

 11. 11
  Peťo says:

  Svata pravda igi…

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.