reklama

Podnikateľský areál na Trstínskej aj benzínku na Špačinskej čaká verejné prerokovanie

Vo štvrtok 8. augusta o 10. hodine sa uskutoční v konferenčnej sále mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici verejné prerokovanie návrhov na zmenu Územného plánu mesta Trnava.

Podnikateľský areál na Trstínskej ceste

V prvom prípade ide o zmenu územného plánu v lokalite Trstínskej ulice na okraji Trnavy za križovaním severného obchvatu a Trstínskej cesty v smere na Boleráz.

O zmenu žiada súkromný subjekt v snahe o preklasifikovanie ornej pôdy na budúce možné využitie pre podnikateľské účely.

zmena-upn-trstinska-1
zmena-upn-trstinska
Dotknuté pozemky na Trstínskej

K perspektívnemu záberu pôdy vydal súhlasné stanovisko Krajský pozemkový úrad v Trnave už v auguste 2010 s podmienkou, že projekt bude možné realizovať až po ukončení výstavby obchvatu, keďže realizáciou severného obchvatu mesta Trnava vznikne medzi cestou I/51 a jestvujúcou železničnou traťou časť pozemkov nevhodných na obhospodarovanie poľnohospodárskymi mechanizmami.

Pozemky ležia v ochrannom pásme cesty I. triedy a železničnej trate. Severný obchvat bol odovzdaný do užívania v júli 2012. Súhlas s povolením spracovania zmeny vyjadrili mestskí poslanci vo februári tohto roka.

Vlastník pozemkov s rozlohou 1,2 hektáre plánuje v lokalite realizovať komerčno-podnikateľskú zónu pre obchod, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Čerpacia stanica Špačinská

O zmenu územného plánu sa usiluje aj investor čerpacej stanice na Špačinskej ulici pri severnom obchvate.

Na pozemkoch, ktoré sú v územnom pláne uvádzané ako parkové plochy, plánuje spoločnosť TIR Petroleum postaviť menšiu čerpaciu stanicu pre osobné a malé úžitkové automobily. Na časti pozemkov dnes stojí zberný dvor.

spacinska
zmena-upn-tir
Čerpaciu stanicu plánujú postaviť na okraji Špačinskej pri obchvate

Podmienkou pre umiestnenie čerpacej stanice v priestore s rozlohou 600 metrov štvorcových, z čoho samotná čerpacia stanica zaberie približne 220 metrov štvorcových, je zmena územného plánu a prekvalifikovanie pozemkov na plochy umožňujúce podnikateľskú činnosť.

Mestskí poslanci povolili spracovanie zmeny v územnom pláne pre tento zámer na júnovej schôdzi.

Komplexné výkresy a výkresy regulatívov návrhu zmeny ÚPN mesta Trnava (Aktualizovaného znenia rok 2009) sú vystavené vo vývesnej skrinke pred Mestským úradom v Trnave na Trhovej č. 3 a celé zmeny zverejnené na internetovej stránke mesta Trnava – www.trnava.sk/sk/clanok/zmeny-uzemneho-planu-2013.

S kompletnou dokumentáciou sa môžete od 15. júla do 13. augusta v úradných hodinách oboznámiť na Mestskom úrade v Trnave, odbore územného rozvoja a koncepcií, číslo dverí 249, tel.: 033/3236 249.

Stanoviská k návrhom je možné uplatniť do 13. augusta 2013 alebo na verejnom prerokovaní 8. augusta na trnavskej radnici.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2013 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Podnikateľský areál na Trstínskej aj benzínku na Špačinskej čaká verejné prerokovanie”

 1. 1
  Nerozumiem tomu says:

  Nic v zlom, ale podla mna ma ten zberny dvor vacsi vyznam ako benzinka. Asi uz niekto zabudol ako to vyzeralo, ked sa pred x rokmi zrusilil kontajnerove stojiska a ako sa to potom zlepsilo, ked sa postavili zberne dvory. nevadi, budeme bordel zase vysypavat kade tade, konare a burinu zo stromov budeme palit a ktohovie mozno nejaky ten uhlik z takehoto ohna v tesnom susedstve benzinky zaleti az k nej a budeme mat ohnostroj.
  A co na tom, ze nam ubudne jedna plocha urcena na parkovu plochu, ved koniec koncov nasi genialny posranci, pardon za preklep poslanci som chcel napisat nam predsa svojim rozhodnutim predelit Kamenac vyrobili z jedneho lesoparku dva, takze co do poctu bude zachovane status quo. :o))
  Asi by bolo dobre zacat zhromazdovat info o tom, ktory poslanec ako a za co hlasoval a potom to pripomenut vsetkim volicom pred volbami, nech vedia vedia.

 2. 2
  ela says:

  Zberný dvor tam zostáva!!! Ale s parkami je to pravda.

 3. 3
  vajko says:

  a nestacilo by tu pumpu len bachnut za cestu obchvatu a bude ovca cela aj vlk syty?

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.