reklama

Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva

Majitelia pozemkov v lokalite Za traťou požiadali mesto Trnava o povolenie spracovania zmeny územného plánu pre ďalšiu plánovanú etapu výstavby rodinných domov označenú ako III/C.

Vlastníci pozemkov zasahujúcich aj do podnikateľského areálu a areálu poľnohospodárskeho družstva na Modranskej ceste požadujú zmeniť súčasnú funkciu pozemkov určených na poľnohospodársku a podnikateľskú činnosť a plochy izolačnej zelene na pozemky pre individuálnu bytovú výstavbu rodinných domov.

za-tratou3C-mapa
Grafické znázornenie umiestnenia plánovanej lokality Za traťou III/C. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Materiál mal byť predložený na rokovanie mestského zastupiteľstva už v septembri 2012. Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok MZ odporučila mestskému zastupiteľstvu materiál stiahnuť z dôvodu komplexného riešenia predmetného územia a vysporiadania vlastníckych vzťahov v areáli poľnohospodárskeho družstva, to isté odporúčala aj mestská rada. Materiál sa napokon do zastupiteľstva nedostal a bol stiahnutý.

Zástupcovia vlastníkov pozemkov v novej aktualizovanej žiadosti doložili rozhodnutie Správy katastra Trnava na vklad objektov v areáli bývalého Jevišovického družstva, ktoré na pozemkoch už nevykonáva svoju činnosť.

Areál zostal zdevastovaný a pôda kontaminovaná močovkou a odpadom. Na ďalších plochách – severnejšie od bývalého Jevišovického areálu – sa nachádza fungujúce družstvo s chovom hovädzieho dobytka. V susedstve východným smerom existujú malé podnikateľské plochy a nachádza sa tu aj areál s chovom koní.

Opätovne upozorňujeme na nutnosť doriešenia celej lokality, nielen jej časti, po ukončení chovu hospodárskych zvierat, nakoľko je problematické umiestniť bývanie v kontakte s chovom dobytka a podnikateľskými areálmi. Povolenie tejto zmeny by zároveň vyvolalo nevyhnutnosť preschválenia územného plánu a Urbanistickej štúdie lokality IBV Za traťou III/B,“ vyjadril sa Odbor územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave.

Stavebná komisia vo vyjadrení z 2.9. 2013 znova odporúča poslancom aj tento aktualizovaný a upravený materiál predložený vlastníkmi pozemkov stiahnuť z programu septembrového zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2013 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Lokalitu Za traťou chcú rozšíriť do areálu družstva”

 1. 1
  garačiko says:

  mať dom postavený v tesnej blízkosti družstva, ktoré sa zaoberá živočíšnou výrobou, hm tak to je celé zle.

  na jednej strane chapem majitelov pozemkov, ze chcu predať, alebo stavať, na druhej strane nechápem tých, ktorí chcú stavať.

 2. 2
  ... says:

  Tento zamer poukazuje na debilitu a nenazranost majitelov pozemkov a tak isto aj na ich konexie s poslancami mestskeho zastupitelstva nakolko ziadny normalny poslanec nemoze schvalit zmenu uzemneho planu ak sa jedna o takto navrhnutu IBV zonu uprostred pola, hned vedla druzstva. To ze je niekto majitel niecoho nezbamena hned ze za kazdu stranu musi na svojom majetku zarabat. Vid polia odnevidim do nevidim. Kazde pole niekomu patri a niesu vsetko IBV zony lebo sa drzime nejakych regulacii. Pre istotu prikladam bandu ludi co su schopni odhlasovat vsetko na par chechtakov.

  http://www.trnava.sk/sk/clanok/poslanci-mestskeho-zastupitelstva

  • 2.1
   Andrej says:

   …si predstva, ze tam kde je poliklinika a sidlisko, boli niekedy fabriky-tehelne, tam kde je hala Druzba byval rybnik, tam kde je cesemka, Vodaren, Zatvor, Lincianska boli polia, tam kde je Max vojenske cvicisko….to je proste rozvoj mesta….mna by skor stvalo nicenie Kamenaca a presun planovaneho parku pri Kopanke za obchvat

 3. 3
  garačiko says:

  odporucam zaujemcom o pozemky v tejto lokalite navstivit pri nizkom tlaku vzduchu Vlčkovce (kravičky), alebo Zavar (svinky).
  A zhlboka dýchať :-)
  no a potom si treba zistit, že či trnavske druzstvo chová kravičky, alebo svinky, aby vedeli, co ich caka

  P.S. iste je rovnaky problem aj v inych obciach, ale to sa mi nedostalo do usi.

  • 3.1
   petra.m says:

   Tie Vlčkovce si trafil… Zlikvidovať tam tie kravíny ;)

   • 3.1.1
    garačiko says:

    problem je v tom, že u nás nie je v platnosti žiadny „protismradový“ zákon ako napríklad v ČR.
    Takže treba tento problem predniesť našim zástupcom v parlamente a bude to OK.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.