reklama

Stredajší Bercajgel zavedie cyklistov aj do Kamenného mlyna

Ďalší pelotón Bercajgla odštartuje spred kina Hviezda v stredu 25. septembra o 18.30 hodine.

Trasa povedie od kina Hviezda k námestiu SNP, do Promenády, cez Bernolákovu bránu na Študentskú, Bottovu, Šafárikovu na ulicu T. Vansovej, odkiaľ sa balík nadšencov mestskej cyklistiky presunie lesoparkom do Kamenného mlyna.

bercajgel

Popri záhradkárkskej oblasti, železničnom depe a cez park Janka Kráľa sa bercajglisti vrátia do ulíc mesta.

Nasledovať bude jazda cez Špíglsál, Zelený kríček a Štefánikovu ulicu na Trojičné námestie, odkiaľ sa pelotón presunie naspäť do cieľa.

Povoziť sa večernou Trnavou môže prísť každý, kto má chuť a prevádzkyschopný bicykel.

Povinné sú zákonom predpísané osvetlenie a reflexné prvky.

MAPA (pre zväčšnie kliknite):
berc-map

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2013 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Stredajší Bercajgel zavedie cyklistov aj do Kamenného mlyna”

 1. 1
  slečinka kucmanová says:

  Bercajgel = chodec nauč sa lietať! Opäť v Kamenáči nebude na chodníku miesta pre peších a budeme musieť v rámci prechádzky uskakovať z chodníka…

  • 1.1
   jana says:

   No vidíte, a práve o to tu ide, poukázať na to, že v našom meste sa musí pokračovať v trende budovania nových cyklochodníkov.
   Aby si všetci prišli na svoje, či chodci, bežci, cykisti…

  • 1.2
   Jakub says:

   slečinka kucmanová : A vy práve vtedy ked tade pôjdeme tam musíte byť :) Táto negativita na pozitívnych veciach je chorá….

   • 1.2.1
    zgeroTT says:

    no tak zas prrr, pokial viem, ako cyklisticky chodnik je vedeny ten, ktory ide popri lesoparku, dokonca tak bol (mozno aj je?) oznaceny vodorovnym dopravnym znacenim…ja podporujem snahy o cyklotrasy, ale nie na ukor inych (v tomto pripade chodcov), podobne, ako tomu bolo pri pre mna absolutne nepochopitelnej snahe urobit cyklochodnik cez pesiu zonu…

   • 1.2.2
    slečinka says:

    Určite v tom čase tade nepôjdem, pretože už o tom viem, že sa to koná… Minule som o tom netušila a mladý muž, tipujem jeden z organizátorov bol lenivý povedať nechodte tade lebo ide peletón…nuž oragnizace… Vždy treba rátať aj s tým, že nie každý vie o podujatí. Stačilo by na prvý strom v parku vycapiť info, že dňa toho a toho sa koná toto a je po probleme :)

 2. 2

  nechcem reagovať na p Kucmanovú, z polovice má aj oprávnenú sťažnosť. paralelne s chodníkom tam je cyklochodník a žeby bol až natolko zdemolovaný že by sa tadial nedalo s bikom prejsť sa mi nechce veriť. to už by som musel byť veľmi kyptavý, aby som sa na tom chodníku prekocil.
  ak si však preberieme „nápad s lietaním“ a zamyslím sa nad požiadavkami motoristov, tak kam do ten cyklista má právo ísť ak cyklochodník neexistuje ? motoristi sa sťažujú na cyklistov že nemajú na ceste čo robiť, chodci sa sťažujú na cyklistov že nemajú čo robiť na chodníku. nech to nie je jednosečné tak cyklisti sa zasa sťažujú na motoristov a aj chodcov. každý sa sťažuje na každého.
  to by fakt nešlo zapojiť hmotu šedú mozgovú a trocha byť ohľaduplný jeden voči druhému ? naozaj je potreba sa lakťami biť a prebíjať dopredu byť všade prvý, hlavne na križovatke na červenú ? naozaj robí až taký enormný problém počkať kým ten blbý bercajglový pelotón prejde ? trvá to maximálne 5 minút. a nielen to v kontexte s bercajglom. vo všetkom. kam ponáhlate ? čo si myslíte že zmeškáte evolúciu ?

  • 2.1
   Slečinka says:

   Tam kde nieje vybudovaný cyklochodník má ísť cyklista po ceste… Kde je cyklochodník tak musí ísť po ňom ináč môže byť pokutovaný… Treba čítať vyhlášku. A preto chodím peši, lebo bicyklovať sa tu bezpečne nedá a nemienim ohorzovať chodcov ani šoférov… a rada uhnem slušnému cyklistovky, ktorý pribrzdí a upozorní, že chce prejsť, ale taký čo ma ide zraziť tak takého nabudúce hodím do cesty!

 3. 3
  slečinka says:

  Neodsudzujem túto akciu je to fajn, stretnú sa ľudia, pohyb paráda :)
  Len bývam na Vansovej a do Kamča chodím pravidelne venčiť psa… Nieje to len problém cyklistov ale všeobecne o nedodržiavaní značiek a o ohľaduplnosti ľudí. V lete je dosť riskantné ísť cez park pretože sa tam hemžia na kopu cyklisti, motajú sa tam volne pustené psi ( pritom majú byť na vôdzke), bežci majú prekážkový beh medzi to všetko a ešte plantajúce sa deti pod nohy netečných rodičov… Chcelo by to trochu organizácie lebo to tam vyzerá ako v Bombaji na križovatke… A k tomu cyklochodníku na Vansovej.. neviem na čo sa staval, keď 6 z 10tich cyklistov ho absolutne ignoruje… asi tak… Prečo , keď upozorním otecka s detiskami, ktorí nejdú po cyklochodníku, že je na druhej strane a treba tade ísť tak ma poslal tam odkial sa všetci rodíme? Prečo keď upozorním slečnu s volne pusteným psom, že výbeh pre volne pustené psi je inde, tak sa ma opýta či mi to vadí a že mám si aj ja pustiť psa… len som zvedavá čo by povedala keby môj 50kg pes na vôdzke pritlačil packou k zemi jej volne pustenú čivavu… No a suma sumárum je skúsme všetci dodržiavať predpisy a nenadávať, keď niekto povie niečo pravdivé a bude nám tu faj a nebudeme sa musieť na seba mračiť :) pekný deň želám

  • 3.1
   jana says:

   Ano, všetci sa tlačíme po jednom chodníku..a aj s tým za chvílu urobia, to čo je v článku…a pritom by stačilo na vonkajšom akože cyklochodníku položiť novú vrstvu asfaltu a označiť ho pre cyklistov, ved je samý hrbol. Ale počula som že majú v pláne rozširovať skôr vnútorný chodník, a to si určite vyžiada zase další výrub stromov…no na hlavu…to tam ešte len bude zmätok…no a čo sa týka označovania akcie vopred..neviem, ale že sa uhnem na pár minút nabok, lež prejde peloton, sa mi nezdá až také hrozné…ved kam sa ponáhľame na prechádzke?

 4. 4
  lubos says:

  Preboha, ved v okolí Študentskej sa ide do tvaru hákového krížu..volajte Jojku :D

 5. 5
  palo says:

  To su problemy: sofer nepusti chodca cez prechod, cyklista zrazi chodca na chodniku. Chodec v soku stupi do ex/perimentu, ktory na chodniku zanechal majitel psa. Je uplne jedno, ci islo o bul/teriera alebo civavu.
  Vsetko je o ludoch.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.