reklama

Na parkovisku v Kamennom mlyne pribudne 40 parkovacích miest

V priebehu októbra odštartuje mesto rekonštrukciu parkoviska v Kamennom mlyne s cieľom zvýšiť jeho kapacitu. Okolie Kamenného mlyna trpí nedostatkom parkovacích kapacít najmä v letných mesiacoch, kedy do oddychovej lokality prichádzajú návštevníci kúpaliska.

Úprava parkoviska a lepšie zadefinovanie súčasných priestorov prinesie vodičom 40 nových parkovacích miest.

parkovisko-kamenny

Reprofoto: Google Street View

Stavebné úpravy parkoviska plánujeme začať ešte v októbri, s dokončením sa počíta o niekoľko týždňov v priebehu novembra,“ informoval vedúci úseku dopravy na Mestskom úrade v Trnave Marián Novák.

Navýšenie kapacity prinesú stavebné úpravy vo forme osadenia obrubníkov a ostrovčekov, úprava zvislého a vodorovného dopravného značenia. Z priestoru odstránia päť topoľov.

V rámci projektu je navrhnutý aj nový ostrovček pre autobusovú dopravu a ďalšie zmeny, ktoré majú prispieť k zvýšeniu bezpečnosti chodcov aj vodičov a celkovému zlepšeniu organizácie dopravy v tejto lokalite.

Rozpočet mesta predpokladá s investičnými nákladmi 70-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2013 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Na parkovisku v Kamennom mlyne pribudne 40 parkovacích miest”

 1. 1
  Brutto says:

  Navysenie kapacity upravou vodorovneho znacenia. Inymi slovami, opat namalovanie uzkych parkovacich miest a hned mame o 40 miest navyse. Co na tom, ze sa z auta neda vystupit!
  Zaujimave ako sa meni nepriamo umerne zuzovanie parkovacich pasov zvacsovaniu sa aut?!
  A to farba dnes stoji uz takmer 70 tsd €??? Pardon, zabudol som na obrubnik a ostrovceky. A znacky, ktorych tam bude ako na dopravnom ihrisku – hoci doteraz nechybali.

  • 1.1
   jojo says:

   Presne tak!
   Radsej mohli odkupit cast toho vedlajsieho pola a tam spravit parkovisko.
   Tie topoke uz maju svoje za sebou, takze ich nebude skoda (nie tak davno tam jeden spadol a zablokoval cestu do Bieleho Kostola, nebodaj by sa stalo nieco take, ked bude plne parkovisko aut a ludi, to by bolo negativnych komentarov na starostlivost o zelen!).

 2. 2
  Palko says:

  Nemôžem si pomôcť, ale mám dojem, že odbor dopravy rieši veci nejakým náhodným výberom, alebo podľa toho ako sa kto vyspí. Chcelo by to asi radikálnu výmenu zamestnancov. Odporúčam ľuďom z odboru dopravy, aby sa naučili riešiť veci podľa priorít.

  Riešiť rekonštrukciu parkoviska, ktoré je vyťažené max. 2-3 mesiace v roku je podľa mňa absolútne amatérske a nezodpovedné. Zaujímalo by ma akým spôsobom zistili, že tam je celoročný nedostatok miest? Chcel by som vidieť prieskum vyťaženosti toho parkoviska. Ale mám obavu, že také niečo neexistuje.

  Prioritu majú mať parkoviská, ktoré sú vyťažené 12 mesiacov v roku. Ľudia na sídliskách nemajú kde parkovať, ale v TT ideme ako prvé riešiť parkovisko mimo mesta. To mali riešiť až vtedy, keď budú najkritickejšie a najproblémovejšie miesta statickej dopravy v meste ako tak vybudované.

  • 2.1
   danTT says:

   100%…. Ešte dodám, že aký význam má odstránenie 5 topolov??(ako počítam, odhadom z foto je ich tam ale 15 čiže 33% ide dole) Tým topolom nič nechýba. Su to krásne vzrastlé stromy a ludia sem chodia aj kvoli stromom….kua ja som nebol nikdy nejaký zelený aktivista, ale už ma to „odstraňovanie“ začína fakt srať…

   • 2.1.1
    palo says:

    Upovedomenie o začatí konania na vydanie súhlasu na výrub drevín – Kamenná cesta – parkovisko

    V zmysle ustanovenia § 82 ods. 7 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení zákona č.408/2011 Z.z. (ďalej len „zákona“)
    týmto mesto Trnava oznamuje, že dňa
    16.10.2013
    začalo správne konanie vo veci:

    vydania súhlasu na výrub dreviny podľa § 47 ods. 3 cit. zákona rastúcej v k.ú. Trnava, 5 ks topoľ čierny „Italica“, z dôvodu úpravy parkoviska v Kamennom mlyne

    Kamenná cesta – parkovisko, parc. č. 10247

    žiadateľ: Mesto Trnava, v zastúpení vedúcim odboru dopravy a komunálnych služieb.

    V zmysle zákona lehota na doručenie písomného alebo elektronického potvrdenia záujmu byť účastníkom,
    podľa §82 ods.3 zákona, v začatom správnom konaní je do:
    26.10.2013

    kontakt: jana.galkova@trnava.sk

    18.10.2013 7:55

    – See more at: http://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/upovedomenie-o-zacati-konania-na-vydanie-suhlasu-na-vyrub-drevin-kamenna-cesta-parkovisko-1#sthash.hZrj7vrQ.dpuf

  • 2.2
   Vážne? says:

   Som nevedel, že o míňaní mestských peňazí rozhodujú úradníci. Asi si nebol nikdy na voľbách a asi ani tak skoro nepôjdeš, lebo takú blbinu by si nikdy nenapísal. Koľko máš rokov??? Priznaj farbu, nech sa pobavím…HEH :D

   • 2.2.1
    Palko says:

    Uradnici nieco vymyslia a navrhnu, resp. navrhnu napad niekoho ineho. Poslanci to potom schvaluju/neschvaluju. :) Resp. vyziadaju od uradnikov dalsie podklady. Ak sa nieco priamo netyka poslanca a jeho prospechu (napr. popularita, vyhody, …), tak on sam nic bezvyznamne nenavrhuje, teda vo vacsine pripadov.

    Takze niekto musel poslancom dat podklady na zaklade ktorych schvalovali. A preco nemali podklady aj o prioritnejsich veciach, ktore mohli schvalit? Lebo ich asi uradnici nedodali. ;-)

 3. 3
  Iveta says:

  Celkom ma pobavil tento clanok, kedze som pred tym citala prave tento podnet aj s odpovedou mesta http://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/5989/rozpadajuce-sa-parkovisko nech sa paci porovnajte a „pobavte“ sa aj vy. :)
  Minule sa mi to iste stalo s clankom o tom, ze mestu ostal 1mil prebytok a minutu predtym som si precitala, ze na prengu nenamaluju ciary na parkovisku, lebo nie su peniaze v rozpocte.

 4. 4
  Peter says:

  No čo už. Vyrúbeme čo je pekné, vzrastlé stromy. To parkovisko neviem kedy bolo preplnené. Možno saám veľký viceprimátor a s madam viceprimátorkou si nedaj bože boli pozrieť katastrofálne zrekonštruovaný Kamenáč. Vivat SMER. Trnavčania nemajú asi zdravý rozum, keď volia takýchto panákov.

 5. 5
  TT says:

  Trnavcania maju rozum, ale nemaju koho volit len ZLO, kdeze protivahou Smeru v TT je len KDH tak inu moznost v podstate nemas. Teda ked si neni zaryty kdh-ak.

 6. 6
  fru fru says:

  Keby to ZLO rozmýšľalo zistilo by, že máme mestské autobusy MHD a tie by mohli chodiť hustejšie alebo v prípade záujmu aj kývadlovo na určitý čas, extrémne teplo je cca 3 týždne a za vyhodených 70.000 € by mohli previezť za 0,7 € 100.000 ľudí zadarmo alebo za 0,45 € – čip. karta – 155.555 ľudí zadarmo.
  Ale ZLO nevie nič o ekonomike, lebo byť 20 rokov mestský úradník alebo policajt dá iba prax ako plytvať alebo robiť na rozkaz iných.

 7. 7
  patres says:

  70000eur za znacenie a par obrubnikov :D vyhodene peniaze…zas sa niekto nabali..

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.