reklama

Na chodníky a cesty v Trnave pôjde v budúcom roku o 2,2 milióna eur viac

AKTUALIZOVANÉ o 16:35 hod.

Trnavská radnica plánuje vynaložiť v roku 2014 na rozpočtovú položku doprava 6,4 milióna eur. Navrhovaný balík je o 2,2 milióna eur vyšší ako tomu bolo v tomto roku.

Až 770-tisíc eur požije mesto na rekonštrukcie povrchov, opravy technických porúch, priečnych nerovností a menších poškodení miestnych komunikácií, parkovacích miest a chodníkov.

Do rozpočtu sa dostane aj rekonštrukcia ciest na uliciach generála Goliana a Nerudovej, ktoré znehodnotili tranzitujúce nákladné autá. Predpokladaná investícia do projektu je 220-tisíc eur.

Ďalších 200-tisíc eur vynaloží radnica na opravu povrchov vozovky na križovatke ulíc Rybníková-Špačinská. V úseku budú použité cementobetónové povrchy, ktoré majú dlhšiu trvácnosť a v porovnaní s asfaltom nevyžadujú časté opravy.

hviezdoslavova
Komplexnej rekonštrukcie by sa mala v budúcom roku dočkať aj Hviezdoslavova ulica

V budúcom roku plánuje mesto Trnava zrekonštruovať aj Hviezdoslavovu ulicu. Pripravený projekt počíta s rekonštrukciou celého profilu ulice, teda chodníkov, celej komunikácie aj zelene. Zmena sa dotkne aj organizácie dopravy. Predpokladané investičné náklady dosiahnu 450-tisíc eur.

Viac ako 1,3 milióna eur použije radnica na zaplatenie zostávajúcich prác na projekte komplexnej obnovy pešej zóny.

Rovný milión eur by mala stáť mestskú pokladnicu výstavba novej kruhovej križovatky na Bratislavskej ulici pri Johns Manville a Sachse. Križovatka s vonkajším priemerom 45 metrov a štyrmi vetvami bude napojená na plánovaný južný obchvat mesta. Súčasťou investície sú aj preložky vodovodného potrubia, vedenia vysokého napätia, ochrana plynovodu, vybudovanie verejného osvetlenia a sadové úpravy.

Trnavská samospráva plánuje rekonštruovať aj chodníky na uliciach Ľudová, Bučianska-Tehelná, zrealizovať nový prepojovací chodník a cyklochodník medzi ulicou T. Vansovej na úrovni Zelenej ulice cez železničné priecestie s pripojením na chodníky v smere do Kamenného mlyna.

V rozpočte sú tiež vyčlenené peniaze na rekonštrukciu centrálneho chodníka a výstavbu cyklochodníka v hlavnom koridore medzi Nerudovou ulicou a nákupným centrom na Linčianskej.

Investície do týchto projektov dosiahnu približne 200-tisíc eur.

Bezmála 300-tisíc eur z rozpočtu mesta Trnava pôjde na rekonštrukcie, stavebné úpravy a výstavbu nových parkovacích miest v rôznych častiach mesta.

V návrhu rozpočtu sú konkretizované aj niektoré lokality, kde majú pribudnúť nové parkovacie miesta – Tamaškovičova 13-14, Golianova 1-17 a 24-25, Špačinská 2-40 či Ľudmily Podjavorinskej.

V zmysle „zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme“ poskytne v roku 2014 mesto Trnava spoločnosti SAD Trnava 1,39 milióna eur ako „náhradu preukázanej straty, ktorá vznikne dopravcovi pri realizovaní výkonov a predstavuje rozdiel medzi ekonomicky oprávnenými nákladmi a skutočnými tržbami„.

O návrhu rozpočtu mesta Trnava budú hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi.

Ulož ako PDF
Napísal 27. novembra 2013 13:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Na chodníky a cesty v Trnave pôjde v budúcom roku o 2,2 milióna eur viac”

 1. 1
  fru-fru says:

  Milion eur vrazit do jedneho kruhaciku pri Sachse, ved to je nehorazna suma! a pritom tolko dolezitejsich veci by bolo treba spravit hlavne v centre, ako aj na sidliskach. To ako vyzeraju niektore ulice v meste je hanba.

  • 1.1
   kamos says:

   Kruhák pri Sachse bude stáť celkovo 2 milióny. Druhý milión poskladajú väčše firmy, ktoré sa v areáli bývalých TAZ nachádzajú.
   Nesúhlasím s názorom, že kruhák pri Sachse nie je dôležitý. Je veľmi dôležitý. Vidia to najmä ľudia, ktorí tadiaľ idú v kritických časoch (napr. od 14.00 – 16.00; 5.30 – 7.00; 22.00 – 22.30).
   To ako vyzerajú sídliská si môžu obyvatelia sílisk sami. Vysvetlí mi niekto, prečo napríklad piati zvolení mestskí poslanci zo šiestich z volebného obvodu Prednádražie tam vôbec nebývajú ? Potom sídliská vyzerajú tak ako vyzerajú…

 2. 2
  michal says:

  pri planovanej rekonstrukcii Hviezdoslavovej ulice sa asi neuvazuje s tym, ze by sa z nej spravila pesia zona, ci???

  • 2.1
   Jack says:

   Ja dufam ze ano…

  • 2.2
   Fredy says:

   K Hviezdoslavovej a Halenarskej to vyzerá podľa Z á z n a m u
   zo zasadnutia Komisie dopravy a verejnoprospešných služieb konaného dňa 11.09.2013 nasledovne :

   2. V bode „Realizácie a rekonštrukcie spevnených plôch v meste Trnava“ boli komisii predložené nasledovné štúdie:

   2.1. Organizácia dopravy CMZ – Hviezdoslavova, Halenárska.
   Komisii bolo opätovne predložená štúdia organizácie centrálnej mestskej zóny s návrhom vytvorenia jednosmernej premávky na Ulici Halenárskej v smere juh-sever so šikmým parkovaním a vytvorenia pešej zóny na Ulici Hviezdoslavovej.

   Hlasovanie:
   Zmena organizácie dopravy na Ulici Halenárskej na jednosmernú premávku a vytvorenie pešej zóny na Ulici Hviezdoslavovej.
   za :5
   proti :1
   zdržal sa :0

   Uznesenie 47/2013:
   Komisia dopravy a verejnoprospešných služieb mestského zastupiteľstva súhlasí so zmenou organizácie dopravy na Ulici Halenárskej na jednosmernú premávku a s vytvorením pešej zóny na Ulici Hviezdoslavovej.

   Úloha 16/2013:
   Spracovať podklady pre projektovú dokumentáciu. Z: OÚRaK

   Zdroj : http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/doprava_Z%C3%A1znam4-11_09_2013.pdf
   Komisia : http://www.trnava.sk/sk/clanok/komisia-dopravy

   • 2.2.1
    jojo says:

    TO ZAS JAKY KEKET NAVRHOL A SCHVALIL?!

    „Ja navrhujem z zjednosmernit Hlboku-Rybnikovu-Hospodarsku-Kollarovu po smere hodinovych ruciciek. Na Hlbokej zriadit v dvoch krajnych pruhoch pozdlzne parkovacie miesta. Novovzniknute parkovacie miesta spoplatnit sumou 50centov/hod.“ :)
    Zabili by sme dve muchy jednou ranou – vznikli by nove parkovacie miesta a „mestska“ pokladnica by si prilepsila.

 3. 3
  jojo says:

  veru veru volby sa blizia. je cas znova vytiahnut parkovaci dom za jednotou alebo pod univerzitnym parcikom :D

 4. 4
  duch svaty says:

  mohol by mi niekto ako neznalemu v obore stavebnictva po lopate vysvetlit co je na kruhovom objazde take vzacne ze stoji 1 000 000 € alias 30 126 000 byvalych slovenskych korun?

  Hned zo zaciatku eliminujme prosim odpovede ze projektova dokumentacia zhltne polovicu, lebo ak ano tak niekto by mal ist Smer Leopoldov :)

 5. 5
  tomyxon says:

  Bolo by super keby bol každý rok volebný, potom by sme sa močko dočkali aj kompexnej opravy cesty a chodníkov na Halenárskej ulici. Asi pán primátor a trnavský poslanci chcú čakať až dovtedy, kým táto ulica vyhrá celoslovenskú súťaž o najzdevastovanejšiu mestkú ulicu !!!!! To je hrúúúza tade chodiť.
  A čo spraviť tak a vynoviť autobusovú stanicu na Zelenom kríčku ??? nedá sa tam ani kde sadnúť ani kde schovať pred dažďom a snehom, a kráčať tade – no to je veľká výzva – nakoľko korene stromov už presahujú na povrch cez ten storočný asfalt

  Ale kruhovka za 1 000 000 má určite väčšiu prioritu – veď z takej sumy sa už dá pekne nabaliť :-(

 6. 6
  ttss says:

  tu píšu, že na automatoch parkovacích vybrali rekordnú sumu. koľko ide do budúceho roku na budovanie parkovísk????!!!
  a ten kruháč, tak to je pravda, za milión spraviť halenársku/hviezdoslavovu, prilákať viac turistou=vybrať viac peneži a potom spraviť kruháč. ale po súťaži o polku lacnejšie samozrejme. kde je tu koncepcia sa pýtam???
  darmožráči jedni!

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.