reklama

Poslanci budú rokovať o rozpočte, protestoch prokurátora aj predajoch budov a pozemkov

V utorok 10. decembra sa uskutoční v priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice 17. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava.

Tradične najdôležitejším bodom rokovania na decembrovej schôdzi bude schvaľovanie budúcoročného rozpočtu.

Poslanci budú prerokovávať aj protesty prokurátora voči trom Všeobecne záväzným nariadeniam mesta Trnava a Odmeňovaciemu poriadku funkcionárov mesta Trnava.

zastupitelstvo2

Ilustračné foto

V programe je tiež hlasovanie o vyhlásení verejných obchodných súťaží na predaj historického domu na Halenárskej ulici, budovy bývalej slobodárne na Kollárovej a pozemkov pri Kalvárii.

Poslanci budú rozhodovať aj o priamych predajoch pozemkov na Coburgovej ulici, Farskom mlyne a Chovateľskej ulici (viac tu).

Program rokovania MZ 10. decembra:

1.1 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určuje metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Trnava
1.2 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia o určení výšky dotácie poskytovanej základným umeleckým školám, materským školám a školským zariadeniam zriadeným na území mesta Trnava na rok 2014 a na záujmové vzdelávanie detí s trvalým pobytom na území mesta Trnava, ktoré navštevujú centrá voľného času zriadené mimo územia mesta Trnava
1.3 Návrh Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa mení a dopĺňa VZN č. 399, ktorým sa určujú výšky príspevkov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnava v znení VZN č. 413
2.1 Rozpočet mesta Trnavy na rok 2014 a viacročný rozpočet na roky 2014 – 2016
3.1 Protest prokurátora proti Všeobecne záväznému nariadeniu č. 25 o dodržiavaní čistoty a poriadku
3.2 Prejednanie protestu prokurátora proti Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Trnava č. 289 o verejnej zeleni
3.3 Prejednanie protestu prokurátora proti Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Trnava č. 378 o nakladaní s nájomnými bytmi vo vlastníctve Mesta Trnava v platnom znení
3.4 Prerokovanie protestu prokurátora proti Odmeňovaciemu poriadku funkcionárov mesta Trnava
4. Majetkové záležitosti
5.1 Zníženie platby za užívanie verejného priestranstva stanovenej v zmysle ponukového a výberového konania na účinkovanie s atrakciami kolotočov počas konania Tradičného trnavského jarmoku 2013 na Ulici Dolnopotočná – parkovisko
6.1 Spolufinancovanie projektu INFOCITI – Trnava – Břeclav – Informácie pre občanov
7.1 Návrh na výnimku z nakladania s voľnými bytmi vo vlastníctve Mesta Trnava
7.2 Predaj bytov
8.1 Všeobecné podmienky a postup umiestňovania, povoľovania a prevádzkovania exteriérových sedení na pozemkoch vo vlastníctve Mesta Trnava
9.1 Plán kontrolnej činnosti Útvaru hlavného kontrolóra mesta Trnava do 30.06.2014
10.1 Správa o priebehu a konečné zúčtovanie Dní zdravia 2013
11.1 Vyhodnotenie medzinárodného festivalu folklórnych súborov „TRNAVSKÁ BRÁNA 2013“
12.1 Správa o kontrole plnenia uznesení Mestského zastupiteľstva mesta Trnava, ktorých termín plnenia je v intervale od 03.09.2013 do 18.11.2013
13. R ô z n e
14. Interpelácie poslancov Mestského zastupiteľstva mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2013 9:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Poslanci budú rokovať o rozpočte, protestoch prokurátora aj predajoch budov a pozemkov”

 1. 1
  kristína says:

  Trnavskú kunsthalle z cukrovaru spraviť, pre končiacich študentov vysokých škôl niečo spraviť vo verejnom a odbornom záujme už konečne .

  • 1.1
   Michal Klembara says:

   Cukrovar ako kunsthalle je to posledné, čo nám v Trnave chýba. Viete si predstaviť aká drahá by bola prestavba a potom následná prevádzka? Peniaze na kultúru sa dajú aj zmysluplnejšie využiť.

   Potreby výtvarnej obce zvládnu plne pokryť Synagóga a Kopplova vila.

   • 1.1.1
    kristína says:

    hmm, tak nech spraví z prachárne kunsthalle a z horného poschodia- galériu mesta Trnava + stála expozícia, zbierková činosť,odborním časopisom a hlavne s odborným zatúpením musia to viesť odborníci a nie nejaký kamoši kamošou .

 2. 2
  fero says:

  s cukrovarom je myslim problem ten, ze je tam viac majitelov po rozpredani…

 3. 3
  kristína says:

  tak ked nám mesto zlihá je na „trnavských kapitalistoch“ nech ukážu čo je v ich hlavách či sú schopný podporiť aj nejaký reálny projekt, zatial mám pocit že len cirkevné organizácie tu niečo robia reálne pre ľud a kapitál ide svojím klasickým učtovníckym smerom .

 4. 4
  Ujo Palo says:

  Premenu historickej budovy cukrovaru na kunsthalle sľuboval jeden z kandidátov na poslanca VÚC. Mal veľké šťastie, nezvolili ho.

 5. 5
  adrián nemeth says:

  zato tých čo zvolili na kraj teraz, by nám mongoli na poníkoch maximálne mohli závidieť… Stalin mikuš, a ďalšie známe fotball vatikán tváre. Ja už len čakám kým táto mečiarovsko-kádehácka privatizérska praženica pôjde na dôchodok, to čo komunisti dodrbali oni iba dožehliujú nič významné sa zatial v meste neudialo. Elitári haha..

 6. 6
  duch svaty says:

  Navrhujem premenovat clanok z Budu rokovat na Budu hlasovat, pretoze tazko si viem predstavit ako niekto z nich rokuje, zdvihaci paprc nic viac. Jedine mozno gustino je schopny rokovat, najmultifunkcnejsi poslanec

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.