reklama

Mesto hľadá vo verejnej súťaži dodávateľa údržby dopravného značenia

Mesto Trnava hľadá prostredníctvom verejnej súťaže firmu, ktorá sa bude starať o vodorovné aj zvislé dopravné značenie na všetkých miestnych komunikáciách.

Kontrakt s prípadným víťazom verejného obstarávania je navrhnutý na 4 roky.

znacka

Ilustračné foto

Predmetom obstarávania sú práce na inštalácii zvislých dopravných značiek, nosičov a spojovacieho materiálu, dopravných zariadení vrátane dopravy a pokládka vodorovného dopravného značenia miestnych komunikácií a ich súčastí podľa pokynov správcu.

Mesto bolo pred časom podrobené kritike za niektoré staršie zmluvy uzatvorené s dodávateľmi ešte v prvej polovici 90. rokov.

Na nevýhodné zmluvy najmä v oblasti opráv a údržby miestnych komunikácií poukázali občianski aktivisti.

Formou verejných súťaží plánuje mesto postupne nájsť dodávateľov prác, ktoré v minulosti vykonávali dlhodobo možno len jedna či dve firmy,” podotkol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Lehota na predkladanie ponúk uplynie 30. januára 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2014 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Mesto hľadá vo verejnej súťaži dodávateľa údržby dopravného značenia”

 1. 1
  ttss says:

  snáď to nebude len nejaká kozmetická úprava..

 2. 2

  Výborne. Škoda len, že sa tu podobné zmluvy rušia až pod tlakom verejnosti. Ale aj tak sme radi, že sme pomohli.
  Trošku smutne ale vyznieva táto výzva na predkladanie ponúk http://www.trnava.sk/userfiles/download/attachment/UMK_EVO.pdf
  Obsahuje totiž ustanovenia, ktoré sú v rozpore so zákonom a je predpoklad, že budú zo strany firiem podané námietky. Viac v článku už čoskoro.

 3. 3
  peter says:

  Hľadá ja na údržbu komunikácií, hurá, hurá teraz Trnava pokvete

 4. 4
  jano says:

  Pre p. Bročku a komu ste pomohli, nerozumiem

  • 4.1

   Nerozumiem presne otázke. Mesto ceny za tieto práce riešilo nie súťažou, ale dohodou. A to s rovnakým dodávateľom od roku 1994. Počkajme si na výsledok súťaže (pokiaľ ju ÚVO pre pochybenia nenavrhne zrušiť) a potom sa môžeme baviť o tom ako využijeme ušetrené peniaze. Pre mňa je dôležité, že toto je prvá z viacerých zmlúv z 90tych rokov, ktorá končí. Mesto sa dokonca snažilo pred nami ďalšie takéto zmluvy utajiť. Neúspešne a aj o tom budeme informovať v najbližšom článku.

   • 4.1.1
    Peter says:

    A ako viete ,že sa ušetrí a koľko ???? Staval ste už niečo, čo je lacné nemusí byť dobré, už veľa miest a dedín sa popálilo.

    • 4.1.1.1

     2Peter: Písal som počkajme si na výsledok súťaže. Keby som použil podobnú logiku opýtam sa Vás. To je lepšie si ceny dohadovať aj keď viem, že je tento postup už nejaký ten rok nelegálny? V tomto s Vami nemôžem súhlasiť.

 5. 5
  Trnavčan says:

  a este od miestnych taxikarskych firiem vyberte tento rok o 800% vacsi rocny poplatok za odstranovanie ich samolepiek z dopravneho znacenia verejneho osvetlenia, kontajnerov a inych mestskych zariadeni Kazda ich reklama nieco stoji

 6. 6
  jozef says:

  Pan mudry premudry p. Brocka cudujem sa ze nesedite v europskom parlamente, vasi aktivitu beriem, z mojej stranky je to predsa populisticke,ale neustale rypat i ked je to na dobre ceste je uz trapne,pekny vecer

  • 6.1

   Človeče, odkedy sme prišli na to, že mesto (krajské mesto, nie horná dolná) tu dohaduje ceny systémom divoké 90te, pod každým mojim komentárom a článkom sa do mňa obúvate. Ja netuším kto ste – a úplne úprimne: je mi to jedno. Pokial Vám vyhovuje žiť v meste, kde sa nami platení ľudia tvária, že nevidia obchádzanie zákona, kde si vedenie mesta robí z protestov prokurátora srandu a kde si z mestského majetku niekto urobil trhací kalendár, tak nech sa páči. Nikto od Vás nechce aby ste ma mal rád, ale mne tento stav rozhodne nevyhovuje a nemienim sa tu na to nečinne prizerať.

 7. 7
  lubo says:

  Za kazdu cenu musi to aktivista Brocka komentovat,

  • 7.1
   Heisenberg says:

   Pre> “jozef” a “lubo”:
   Ja osobne Trnave želám viac takýchto Bročkov, ktorí sa starajú o to čo sa tu deje a nečakajú ako to tu celé dopadne zas cez voľby. A potom po nich. Myslím si, že aktivity p. Bročku sú po Trnave viditeľné a pozitívne. A že si robí kampaň? Po druhý krát – viac takýchto Bročkov. Keby si ju tak robili všetci, to by bolo super.
   Problém nie je Bročka čo všetko komentuje, ale skôr asi Bročka, čo sa pozerá mestským úradníkom na prsty, zmluvy atď.

   • 7.1.1
    Peter says:

    Tak keby takýchto Bročkov bola veľa tak velký prevelký chaos, leboako viem už ani aktivisti Trnavy idú proti sebe.

 8. 8
  Tibor Pekarčík says:

  Niektorým diskutujúcim nerozumiem… Peter Bročka so združením Lepšia Trnava sa svojou aktivitou snaží reálne zlepšiť život v meste, sprehľadniť to čo je už roky zahmlievané, poukázať na netransparentnosť, obchádzanie zákonov, korupčné správanie a pod… a sú tu ľudia, ktorým to prekáža. Otázka prečo! Do istej miery chápem keď sú to tí, ktorých sa to týka, hája si svoje zaujmi a kšefty. Fajn. Ak za tým nie sú ich ekonomické záujmy, nechápem čo ich škrie? Pripadá mi to také slovenské. Keď je niekto aktívny a o niečo sa snaží, treba ho seknúť nech sa radšej zaradí medzi pasívnu väčšinu a nech drží hubu a krok! Nadávať po krčmách, po diskusiách to áno, ale reálne niečo urobiť, to nie. Bodaj by nás bolo čo najviac angažovaných, aktívnych a kontrolujúcich mocných ako narábajú s našimi peniazmi…Tak ešte raz sa pýtam čo Vám vlastne vadí???

  • 8.1
   ttss says:

   to preto, lebo len závidia. oni vedia len kradnúť a podvádzať a pán Bročka je opakom týchto darebákov…
   pri najbližšej príležitosti sa pridávam do aktivít Lepšej Trnavy a verím, že časom nás bude viac a viac.

 9. 9
  Tibor Pekarčík says:

  Pre ttss: Vďaka za podporu… a radi Vás medzi nami privítame…:-).

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.