reklama

Prepojovací chodník pri galérii vyprojektujú v tomto roku, termín realizácie je nejasný

O výstavbe prepojovacieho chodníka medzi Zeleným kríčkom a Františkánskou ulicou pri Galérii Jána Koniarka sa hovorí už takmer štyri roky. K realizácii projektu však doteraz nedošlo.

Investíciu plánovalo už minulé vedenie mesta, rovnaké snahy netají ani to súčasné.

Okrem potreby vyčlenenia peňazí v rozpočte najväčším problémom v tomto projekte je nutnosť dohody a technického vysporiadania pozemkov medzi mestom a Trnavským samosprávnym krajom.

Časť dotknutých pozemkov v susedstve galérie, cez ktoré bude prechádzať nový chodník, patrí práve kraju. Obe zainteresované strany však prejavili ochotu dohodnúť sa situáciu s pozemkami vyriešiť.

frantiskanska-1

Chodník postavia medzi objektom galérie a Sushi barom, vyústi vedľa vstupu do galérie

Mesto v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejného obstarávania dodávateľa projektovej dokumentácie.

V tejto chvíli zostáva otázne, či sa bude výstavba chodníka realizovať v tomto roku. Skôr je predpoklad, že mesto si nechá vypracovať kompletnú projektovú dokumentáciu a k samotnej realizácii dôjde v roku 2015,“ vyslovil predpoklad vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Súčasťou investície bude aj asanácia neobývaného rodinného domu na Zelenom kríčku a zbúranie tehlového múra z Františkánskej ulice.

Samotný chodník bude takmer 40 metrov dlhý a 2,2 metra široký. V úseku vedľa prístavby galérie bude chodník zúžený na 1,6 metra. Počíta sa aj s inštalovaním lámp verejného osvetlenia.

Výstavba prepojovacej komunikácie pre peších si vyžiada odstránenie stromu pred múrom na Františkánskej ulici.

Prepojenie skráti chodcom cestu z centra mesta k zastávkam na autobusovej stanici na Zelenom kríčku, ale aj obyvateľom z Hospodárskej ulice či lokality Merkúr. Dôležitým efektom projektu má byť aj podpora obchodníkov na Františkánskej ulici.

Mesto predpokladá, že vybudovaním prepojenia sa dostane do tejto lokality viac ľudí.

frantiskanska-2
frantiskanska-3
Pohľad za plot na Františkánskej ulici a situácia projektu na výkrese

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2014 10:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Prepojovací chodník pri galérii vyprojektujú v tomto roku, termín realizácie je nejasný”

 1. 1
  pedro says:

  toto je najvacsi problem Trnavy ktoremu sa uz 4 roky venuju a nemozu ho vyriesit

 2. 2
  Tibor Pekarcik says:

  Fajn nápad, vytvoriť ďalšiu uličku v centre nech je viac možnosti sa brouzdat centrom mesta… Minule som sa prechádzal centrom a uvedomil som si, že mame pár atraktívnych ulíc , ale nemáme kompaktne zrenovovany celok v centre, kde by si človek mohol oddýchnuť a užiť si atmosféru starého mesta. Kombinácia peknej historickej ulice pretkavaju nezrekonstruovane ulice či budovy…nehovorím, že toto prepojenie tomu nejak napomôže, ale teším, že budeme mat ďalšiu uličku. Ideálne, keby som tademohol prejsť ešte počas tohto života. :-)).

 3. 3
  rff says:

  40 metrov riešia 4 roky

 4. 4
  Adam says:

  Super nápad! :) No nešlo by to bez odstraňovania toho stromu na Františkánskej?

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.