reklama

Novú sezónu odštartovali dobrovoľníci veľkým upratovaním na Kalvárii

Občianske združenie (OZ) Lepšia Trnava prevzalo v júni 2013 na základe zmluvy s mestom Trnava starostlivosť o trnavskú Kalváriu a okolie cholerovej kaplnky na Kopánke.

Dobrovoľníci uskutočnili v minulom roku v oboch priestoroch niekoľko akcií.

Tohtoročnú údržbu odštartovali v sobotu 8. marca prvou veľkou brigádou.

Všetko išlo podľa plánu – natreli sme zadnú stenu za Golgotou, pokosili a upratali vŕšok. Z celého areálu sme vyzbierali a odviezli posledné zvyšky lístia. Plný prívesný vozík sa štyrikrát otočil do zberného dvora,“ hodnotí Peter Bročka z Lepšej Trnavy a ďakuje spoločnosti Chemolak za poskytnutie výraznej zľavy na nákup farby.

LT-Kalvaria-1
LT-Kalvaria-2

Foto: Lepšia Trnava

Atmosféru vydarenej slnečnej soboty využili aj prítomné deti, ktorých prišlo spolu s rodičmi naozaj dosť.

Deti takto zábavnou formou pochopia, že smeti patria do koša a nie na zem. Zahrali si aj futbal, na schovávačku, ponaháňali sa – všetko bolo ako má byť. Sobota na Kalvárii bola výborným štartom do tohtoročnej dobrovoľníckej sezóny,“ skonštatoval.

Objavili sa otázky, dokedy vydrží stena za Golgotou čistá a či má zmysel niečo robiť, keď môžu znova prísť vandali a snahu dobrovoľníkov pokaziť. „Keby sme takto uvažovali stále, tak nikdy nič neurobíme. Vždy máme dve možnosti: tváriť sa, že ma to nezaujíma a nechať to tak alebo sa dať dokopy a niečo s tým začať robiť,“ odpovedá Bročka.

Lepšia Trnava sa zmluvne zaviazala k prebratiu zodpovednosti za približne 21-tisíc metrov štvorcových, ktoré tvoria väčšinou trávnaté plochy, ale aj kríky a stromy.

Tieto plochy sú zároveň vyňaté z objednávkového systému na údržbu zelene, dobrovoľníci tak šetria samospráve veľmi zaujímavé peniaze.

Ďalšie fotografie nájdete aj TU:

LT-Kalvaria-4
LT-Kalvaria-3
LT-Kalvaria-5
LT-Kalvaria-t

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2014 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Novú sezónu odštartovali dobrovoľníci veľkým upratovaním na Kalvárii”

  1. 1
    Kristina says:

    Super.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.