reklama

Pred radnicu osadia bronzový model historického jadra. Mesto hľadá najlepší návrh

Súčasťou zrekonštruovanej pešej zóny bude aj bronzový model historického jadra Trnavy.

Model vysoký približne 80 cm vrátane betónového podstavca obloženého veľkoplošnými kamennými platňami osadia pred radnicu.

Na podstavec umiestnia nápis Historické jadro mesta Trnava, veľký bronzový erb a bronzovú mestskú pečať.

Dielo dosiahne celkové pôdorysné rozmery 160 x 142 cm. Bronzový model historického jadra mesta bude realizovaný v mierke 1:750.

model-radnica
Na snímke je vyznačené miesto pre osadenie modelu

Foto: mesto Trnava

Mestské opevnenie a objekty vo vnútri hradobného systému budú modelované plasticky. Okolo celej plochy bude vytvorený bronzový lem, model bude obsahovať popis a vyznačenie 27 významných objektov v slovenčine, angličtine a písme pre nevidiacich a slabozrakých.

Na sochársko – architektonický návrh a realizáciu diela vyhlásilo mesto verejnú súťaž.

Predmetom súťaže je vytvorenie sochársko-architektonického návrhu diela a následne v prípade víťazného návrhu jeho samotná realizácia.

Realizácia bude spočívať vo vytvorení modelu, jeho odliatí do bronzu a vytvorení podstavca. Súčasťou realizácie je aj jeho osadenie (všetky potrebné stavebné práce) na miesto určenia.

Lehota na predkladanie súťažných návrhov a ponúk uplynie 8. apríla.

Autor víťazného návrhu získa odmenu vo výške 500 eur a právo na uzavretie zmluvy.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2014 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Pred radnicu osadia bronzový model historického jadra. Mesto hľadá najlepší návrh”

 1. 1
  duch svaty says:

  Treba tam spravit model kamenaca (zachvilu bude tiez historicky). Hajzli!

 2. 2
  Red_ says:

  trafil si kliniec po hlavicke. Obavam sa ze o par rokov budem vnukovi rozpravat ze: “tak chlapce, vidis na konci tejto ulice vzadu tu velku vilu? Tak tam kedysy bol rybnik a okolo bol les, stromy, tam kusok ako konci plot tamtej dalsej zahrady bolo kupalisko, sice uz je to davno, ale pozri vidis tam tu pumpu? Tam bol rad vysokych topolov, a tadeto sa islo k Zeleznemu mostu, teraz sa tam nedostanes lebo je to sukromny pozemok a bude sa tu stavat Billa”
  Tusim pojdem neskor ked vsetko rozkvitne porobit par videi na pamiatku s videokamerou

 3. 3
  ... says:

  takže akési bronzové čudo, zámer čo nemôže vytvoriť umeleckú hodnotu a dokonca ani historizujúci prvok. Ešte to spravte tak, ako to bolo za socializmu k 750. výročiu za poštou v zrkadlovom prevedení. Preboha, vysekajte odtiaľ trochu betónu a dajte tam nejakú zeleň, to bude oveľa prirodzenejšie, alebo pre toto miesto vypíšte súťaž návrhov bez zadania ideového návrhu, možno vás nejaký uchádzač svojim návrhom v súťaži prekvapí. Stále sa zamotávate okolo kráľovského mesta. Erbov, resp. všelijakých kolies ste už zrealizovali v kade- tade. Čo tak napr. zvýrazniť i význam mesta v kontexte so slovenskou históriou mesta, či už najsilnejší počin bernolákovčina – Bernolák s Učeným tovarišstvom, ktorý je doteraz vystrčený za bránou, či básnik Válek alebo postava trhovnika, či vinára.

 4. 4
  tictac says:

  Nejaký zlodej-kamarát sa zas nabaly

 5. 5
  yyy says:

  nabaly….ty vole kde si studoval pravopis?

 6. 6
  Stanislav says:

  Pekny napad. Aspon si uvedomime ze komunisti zlikvidovali polovicu centra mesta viac ako vsetci agresori dohromady za poslednych 800 rokov. Hlavne nech je to studento-odolne, aby to nedopadlo ako vianocna vyzdoba po najazde ozratych studentov, alebo este horsie v zbernych surovinach, ved bronz.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.