reklama

Veľké smetisko pod oknami domov a bytoviek na súkromných pozemkoch vyčistí opäť mesto

Súkromné pozemky vo vlastníctve firmy nezvestného podnikateľa Ladislava Matoviča LM Financ medzi Kozáckou a Zelenečskou ulicou sa už po niekoľký raz podobajú na veľké a nezebezpečné smetisko.

Obyvatelia susediacich rodinných domov a bytoviek sa právom rozčuľujú.

Bývame vedľa smetiska. Je nemysliteľné, aby v obytnej zóne bolo toľko neporiadku. Veď tu bývajú ľudia, vonku sa hrajú malé deti, tu už ide o zdravie,“ upozorňuje pani Zuzana z Kozáckej ulice.

bordel-kozacka
Opustené pozemky pri obytných domoch vyzerajú ako smetisko

Voľne prístupné súkromné pozemky využívajú rôzne živly. „Zvážajú sem odpad z celého mesta, rozoberajú tu elektrospotrebiče, pália káble, alebo len tak tu posedávajú. Vídame tu aj feťákov. Medzi tými kopami bordelu je určite veľa použitých injekčných striekačiek. Ani nechcem vdieť, koľko tu žije potkanov,“ pokračuje Zuzana a dúfa v pomoc mesta a úradov.

Vieme, že tie pozemky mestu nepatria aj to, že už ich v minulosti čistili. Zodpovednosť je na vlastníkovi. Ale my ako obyvatelia tohto mesta máme tiež právo na ochranu a bezpečnosť. Dúfame, že sa situácia pohne a tie kopy bordelu niekto vyvezie,“ krúti hlavou pán Michal, ktorý býva len asi 50 metrov od veľkého smetiska v jednom z blízkych činžiakov.

FOTOGALÉRIA:

Jana Gmitterová z referátu komunikácie Mestského úradu v Trnave pripomína, že na pozemkoch je momentálne vyznačená plomba z dôvodu prebiehajúcich súdnych sporov. Napriek tomu vlastníka uvedeného na liste vlastníctva vždy písomne kontaktujú.

V minulosti túto vec riešil aj pozemkový úrad v zmysle zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy. Mestský úrad v Trnave po neúspešných výzvach vlastníkovi na vykonanie nápravy stavu postúpil v marci celú záležitosť Okresnému úradu v Trnave, ktorý by mal v zmysle platných právnych predpisov v odpadovom hospodárstve vo veci ďalej konať,“ priblížila vedúca Odboru stavebného a životného prostredia na mestskom úrade Iveta Miterková.

Mesto Trnava čistilo pozemky firmy LM Financ na vlastné náklady naposledy v roku 2011 za aktívnej účasti obyvateľov zo susediacich nehnuteľností.

Pred niekoľkými dňami hodnotili priamo na mieste situáciu aj členovia výboru mestskej časti Trnava – Juh.

Na základe toho čo, sme sa videli, som nariadil vyčistenie a vypratanie odpadu z týchto pozemkov. Zároveň by som chcel apelovať na obyvateľov dotknutej lokality, aby podozrivý pohyb ľudí v tomto priestore vždy ohlásili na mestskú políciu,“ uviedol viceprimátor Bystrík Stanko a zdôraznil, že pre mesto ani ďalšie inštitúcie nie je jednoduché zabrániť tomu, aby sa situácia neopakovala, keďže vlastníctvo pozemkov stále riešia súdy.

Mestu Trnave záleží na ochrane zdravia obyvateľov a zdravom životnom prostredí, v ktorom žijú. Situácia na voľne prístupných pozemkoch v tejto lokalite je neúnosná, preto dôjde k opätovnému vyčisteniu týchto nehnuteľností. Začiatok prác je naplánovaný na utorok 1. apríla 2014 a predpokladáme, že pozemky by mali byť v priebehu tohto týždňa opäť na náklady mesta Trnava vyčistené,“ konkretizovala J. Gmitterová.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2014 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Veľké smetisko pod oknami domov a bytoviek na súkromných pozemkoch vyčistí opäť mesto”

 1. 1
  Peter says:

  Dúfam , že to bude tak odfláknuté ako minule, oplotiť na náklady majiteľa, apropo keby obyvatelia neupozornili nikto s tým nepohne, bordél je od Mikovíniho po Kozácku, strašné ,horšie a v nejakom getu v tretej krajine a treba zbúrať tu búdu.

 2. 2
  karol says:

  Pozemkový úrad, Mestský úrad, Okresný úrad a takto to vyzerá všetko a nakoniec až toho ľudia majú plné zuby a píšu kade tade potom sa niečo udeje, no uvidíme ako to bude upratané a na ako dľho, mesto je povinné zo zákona toto riešiť, a monitorovať by to mala jednoznačne mestská polícia , ktorá sa popri Trnávke premáva na aute.

 3. 3
  Flego says:

  Toto je zlý sen, toľko rôznych úradov to „rieši“ už viac než tri roky https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/781/obrovske-smetisko a vôbec nič sa nezmenilo……….

 4. 4
  tasum says:

  Konečne si to „mesto“ všimlo! Tu podľa mňa nepomôže ani plot ani MsP ale jednoducho a účelne zrovnať pozemok veľkým buldozérom aby tam neboli žiadne kriky, stromy proste zostane veľký otvorený priestor. Ten časom zarastie a už sa tu nebude dať kde schovať, tým pádom sa to vyrieši.

 5. 5
  janulka says:

  Konečne, to bola večnosť, bývam nedaleko, pôjdem sa pozrieť ako to poupratujú a koľko to vydrží, dúfam ,že po týchto volbách budou vymenený úradníci a poslanci, lebo ta ich rýchlosť riešenia je do neba volajúca. Slogan sme tu pre občanov je len pred volbami, na všetko ich občania musia dotlačiť a potom sa konečne niečo udeje.

 6. 6
  pavol says:

  Tri dľhé roky sme žili v špíne, ostuda pre všetkých kompetentných, dopriala by som len jednemu poslanci či mestskému pánovi, každý deň okolo chodiť, páni súkromné nesúkromné , ale je to v meste Trnava a za to ste Vy tam hore zodpovedný, je množstvo riešení , len treba chcieť, volby ukážu prvé kolo je za nami a celkom optimistické.

 7. 7
  Dodo says:

  a kedy mesto Trnava nariadi majitelovi vycistit pozemok na Nitrianskej medzi cintorinom a SAD ?
  neuveritelne, ze to nikomu nevadi, smetisko a domceky bezdomovcov pri vstupe do „krajskeho mesta “
  skoda, ze si vzdy trufnu len na malych a slusnych ludi, nie na velkych majitelov.
  smutne

 8. 8
  pavol says:

  Videla ako sa tam Bystrík a spol. potulovali prvý raz za necelé 4 roky, a potom prehlási ,že to dá upratať, typické pre našich , zabudla som idú volby a verím ,že sa to tam na meste všetko zmení.

 9. 9
  relax says:

  V tomto meste nikdy nebude poriadok, pokiaľ bude diskotéka beztrestne hučať do piatej rána 3x do týždňa a keď sa chceš vyspať, tak sa odsťahuj na majer alebo Ta traťou alebo na Clementisovu? Budem voliť aj toho „posledného“, ktorý s tým konečne dokáže urobiť poriadok. Právo na nočný kľud je kde????

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.