reklama

Žiaci z Modranky vyzbierali najviac plastových fliaš na Slovensku, dostanú ihrisko za 80-tisíc eur

V pondelok 14. apríla spoznala Ekohra mená svojich víťazov, ktorí si rozdelili ceny v celkovej hodnote 210 000 eur. Na nové multifunkčné športové ihriská sa vďaka úspechu v súťaži, ktorú zorganizovala spoločnosť Lidl, môžu tešiť žiaci Základnej školy s materskou školou v Trnave – Modranke, Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Michalovciach a Strednej odbornej školy sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

Žiaci, učitelia či rodinní príslušníci z trnavskej mestskej časti Modranka odovzdali počas štyroch týždňov trvania Ekohry v predajniach Lidl neuveriteľných 194 791 plastových fliaš od nápojov.

Odmenou za toto enormné úsilie je novučičké športovisko v hodnote 80 000 eur.

modranka-lidl
Symbolický šek si prevzali zástupcovia a žiaci školy v Bratislave

Svojich najbližších súperov prekonali Modrančania o viac ako 30-tisíc fliaš.

Príjemne nás prekvapilo, ako sa do Ekohry zapojilo skoro celé Slovensko. Plastové fľaše zbierali nielen žiaci, ale aj učitelia, rodičia, celé rodiny, susedia, priatelia, predstavitelia obcí a samosprávy. Všetci sa spojili, nosili prázdne plastové fľaše do našich predajní, aby pomohli svojej škole vyhrať – a to by sme chceli veľmi oceniť. Sme radi, že sa všetci spojili pre dobrú vec a Ekohra vyvolala medzi žiakmi, ale aj medzi dospelými taký veľký záujem,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Lidl.

Do Ekohry, ktorá prebiehala od 17. februára do 16. marca, sa zapojilo celkovo 468 škôl a viac ako 147 000 žiakov.

Spoločne odovzdali v 123 predajniach spoločnosti Lidl 7 650 000 plastových fliaš od nápojov, informoval hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2014 15:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Žiaci z Modranky vyzbierali najviac plastových fliaš na Slovensku, dostanú ihrisko za 80-tisíc eur”

 1. 1
  Flego says:

  To máme šikovné decká! Gratulujem!!!

 2. 2
  kulTTurnik says:

  Velmi som zvedavy na to, co na tomto dokazu „trnava-live hejteri“ najst negativne… :) Cakam commenty..

 3. 3

  Supeeer! ďalší dôkaz toho, že keď sa chce, tak to ide! gratulácie :)

 4. 4
  duch svaty says:

  Lepsia Modranka do Teho :)

 5. 5
  micro says:

  http://www.lidl.sk/statics/lidl-sk/ds_img/assets_116_x/vysledky_sutaze_Ekohra.pdf

  …a kde sú ostatné trnavské školy?
  Každé dieťa z Modranky vyzbieralo cca 1000 fliaš a naše ani jednu? (posledná škola v poradí má 6)

 6. 6
  kulTTurnik says:

  Vsetky Trnavske skoly sa spojili a podporili ZS v Modranke. Pretoze keby sa nespojili, tak by sancu nemala ziadna z nich. Modranka sama o sebe urcite nebola schopna nazbierat takmer 200 000 flias sama bez pomoci ostatnych skol.

 7. 7
  mama says:

  194 791 tak to by som chcela vidieť ako jedna škola alebo dedina nazbierala toľko fliaš a odovzdala ich do zberného automatu Lidl. Áno aj naša škola sa zapojila do tejto súťaže. Bolo nádherné sledovať nadšenie (zobudenie) žiakov za správnu vec. Prváci s veľkou radosťou nosili fľaše, dokonca aj ôsmaci „pubertiaci“ nosili mechy s fľašami do školy. Zapojila sa celá dedina a v pravidelných intervaloch odvážala ávia fľaše do Lidlu. Deti sa veľmi tešili a snívali o ihrisku. Nazbierali sme do 20 000 fliaš, preto mi je neskutočné tak obrovské číslo. Ako je možné že jedna škola nazbierala až toľko? Viem, spojilo sa viac škôl , možno dedín a nahlásila sa len jedna škola. Aj nám volali s Modranky aby sme im odovzdali lístky, vraj nemáme šancu a takto nám darujú aspoň notebook. Prepáčte, ale my sme deckám nedokázali niečo také spraviť. O čo vlastne išlo v tejto hre? V prvom rade o životné prostredie ale zabudli sme na to najdôležitejšie: na naše deti. My rodičia, učitelia , dospelí sme ich mali motivovať za správnu vec, za čistú hru. Nevyhrali sme, naše deti sú možno sklamané ale s rodičmi im pripravíme aspoň nejaké prekvapenie za toľkú snahu a nadšenie. A som šťastná že im nemusíme vysvetľovať, že naše lístky skončili v inej dedine a prečo… Takže milá Modranka a spol. „GRATULUJEME“.

  • 7.1
   janko says:

   Tí „môdrejší“ sa spoja a tí čo sa hrabú na vlastnom piesočku oblížu labu a závidia….

   • 7.1.1
    mama says:

    aha zabudla som , že nefér hra a podvod je na Slovensku definovaná ako múdrosť a šikovnosť

    • 7.1.1.1
     vlado5 says:

     A v čom podla vás spočíva ten podvod? Toto je práve jediná fungujúca stratégia v takýchto hrách. Skúste si niečo naštudovať o hrách a stratégiách, ktoré vedú k víťazstvu v hre.

     • 7.1.1.1.1
      michal says:

      súhlas – jediná možná taktika vedúca k výhre :) zbierať iba tak, bez cieľu a snívať o ihrisku….:)je iba strata času a energie a nikam to nevedie, pokiaľ chcete decka naučiť aj niečo v živote dokázať, dosiahnuť cieľ – treba ich učiť aj strategicky rozmýšľať, a to sa trnavským školám podarilo – klobúk dole, všetci ste SUPER ! Vynikajúca aj koncovka v režimu utajenia, tak aby sa informácia nerozniesla do ostatných miest – fakt ste všetci dobrý

      • 7.1.1.1.1.1
       bubusko says:

       Vynikajúca aj koncovka v režimu utajenia, tak aby sa informácia nerozniesla do ostatných miest …fajn možno v čase konania súťaže. Ale od registrácie fliaš do vyhlásenia výsledkov mali organizátori tejto „super“ strategickej hry dosť času na to, aby oznámili deťom a rodičom, že sa zlúčili. Aby sa nestalo to, že deti hľadali svoju školu na výhernej listine a tá tam vôbec nebola. A nechápali PREČO tam nie je!!! Takže tá koncovka nebola absolútne zvládnutá a je to chyba len tých, čo to vymysleli.

       • 7.1.1.1.1.1.1
        michal says:

        súhlasím – asi všade nezvládli dotiahnuť koniec koncovky – od komunikovanie, vysvetlenie s predstihom čo, prečo a ako sa stalo. A pokiaľ to niekde nechali až na dobu po vyhlásení výsledkov….tak to musel byť riadny šok. Na druhú stranu si vezmime, že sa dohodli riaditelia škôl – resp. väčšina sú riaditeľky spolu s mestom – počítam , a nemyslím to urážlivo, že v podobnej situácii boli poprvé, a učili sa za pochodu….osobne mne milo prekvapili svojou dohodou – spojiť sa, strategicky uvažovať, čo by som od nich a mesta nečakal (predsa len to nie, parta managerov z veľkých firiem… ). Dúfam, že si to teraz spätne vyhodnotia a poučia sa… jak z dobrých tak niekde nedotiahnutých krokov….naučiť sa dá z tejto hry veľa, a treba si to rozobrať podrobne aj s deckami – pri hre sa dá veľa naučiť. Celkovo to ale zvládli na výbornú – a dosiahli svojho cieľa, pozitívnych momentov vzniknutých touto synergiou je väčšina a nedotiahnutý moment s komunikáciou je vec ľudského faktoru – čím viacej ľudí, tým väčšia šanca, že niekto to nepodá ako má…. a potom to vrhá negatívne svetlo na celu dohodu….škoda, že riaditeľom s komunikáciu nepomohli na úrovni mesta – ktoré má tlačového hovorcu. No stále je, čo sa učiť a zlepšovať.

    • 7.1.1.2
     julinka says:

     milá mama,prečítaj si pravidlá tejto súťaže a zistíš,že škola ich dodržala.Tak prečo neférovo ohováraš

     • 7.1.1.2.1
      mama says:

      prečítajte si všetky pripomienky aj od Facebooku tam je to všetko vysvetlené. to sú fakty a nie ohováranie

      • 7.1.1.2.1.1
       michal says:

       fakty z diskusie na faceboookuuuu ???? uhaaaaaa, a možno sa dačo nájde aj v novom čase, tak to potom ano :):):)

 8. 8
  micro says:

  Žiaci, učitelia či rodinní príslušníci z trnavskej mestskej časti Modranka odovzdali počas štyroch týždňov trvania Ekohry v predajniach Lidl neuveriteľných 194 791 plastových fliaš od nápojov …..

  Vsetky Trnavske skoly sa spojili a podporili ZS v Modranke…..

  Tí “môdrejší” sa spoja a tí čo sa hrabú na vlastnom piesočku oblížu labu a závidia….

 9. 9
  Spirit says:

  Každý príspevok v tejto diskusii je hodný svojho autora.

  Práve tu a teraz sa prejavuje to čo je vo vašom vnútri.

  Je to také Vaše zrkadielko … tak ak sa chcete dozvedieť niečo (prípadne pravdu)… o sebe prečítajte si vlastné príspevky

  čítam ….a vidím: URÁŽKY, HNEV, ZLOBU, NENÁVISŤ …

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.