reklama

Nacionalisti chcú v Trnave vlastného primátora. Za svoje činy má „ručiť vlastnou hlavou“

Sobotný pochod približne stovky radikálov Trnavou má dohru. Nacionalisti sú nahnevaní na primátora a mesto.

Urazilo ich, že im bolo počas „prechádzky“ mestom a na Coburgovu ulicu „bránené v slobodnom pohybe“.

Organizácia Vzdor v reakcii na víkendové udalosti vyhlásila petíciu „Za radikálnu zmenu v Trnave, za spravodlivé a prosperujúce Slovensko a podporu kandidatúry nezávislého kandidáta na primátora mesta Trnava“.

radikali-trnava
Pochod nacionalistov Trnavou

Konkrétne meno kandidáta na primátora zatiaľ nie je známe. Petícia však obsahuje záväzný text, ktorým sa má prípadný úspešný uchádzač o primátorské kreslo v novembrových voľbách riadiť.

V prípade zvolenia za primátora, z dôvodu ukážky novej politickej morálky sa vyššie uvedený kandidát zaväzuje, že z primátorského platu odovzdá väčšiu časť financií na podporu národných aktivistov a charitatívne účely v Trnave. Zvolený primátor si môže z platu ponechať len sumu predstavujúcu výšku aktuálnej priemernej mzdy v SR. O využití finančných prostriedkov určených na charitatívne účely rozhodne zvolaný občiansky snem tvorený obyvateľmi mesta Trnava.

Radikál Marián Magát z organizácie Vzdor sa chýb ani korupcie vlastného primátora neobáva.

Zradu vo vlastných radoch nebudeme tolerovať. Verte mi, nájdeme spôsob, aby sme takého človeka čo najprísnejšie potrestali. Náš kandidát bude za svoje činy ručiť vlastnou hlavou,“ vyhlásil.

Nacionalistom v snahe vpochodovať na Coburgovu ulicu zabránili policajní ťažkoodenci.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej “polícia využila oprávnenie v zmysle zákona, ktoré zakazuje vstup na určené miesto, a to z dôvodu ochrany zdravia, práv a slobôd iných občanov a udržanie verejného poriadku“.

Viac o pochode radikálov sme priniesli v tomto článku.

Diskusia k článku bola ukončená.

VIDEO: Protest radikálov v Trnave, 12. apríl 2014
YouTube Preview Image

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2014 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

27 komentárov pre “Nacionalisti chcú v Trnave vlastného primátora. Za svoje činy má „ručiť vlastnou hlavou“”

 1. 1
  Peter says:

  Plakať alebo sa smiať? Vypatlanci…

 2. 2

  Zabehlo mi .Mohol by ručiť svojimi vajciami lebo aktivity neorasistov sú skôr postavené na fyzických stretoch s políciou. Rozum a koncepčné nenásilné riešenia, ktoré ľudí spájajú hrajú druhoradú úlohu . Ano vajcia sú lepšie ako lesklá holá hlava.A hlavne tá skupina vzdor je z Kysúc. Nechápem čo sa tu promenádujú v Trnave, kde je dostatok práce a vykrikujú o sociálnej mizérií svojej časti slovenska aj stým vyhodeným policajtom mišúnom, ktorý sem prišiel z Púchova provokovať .

 3. 3
  Kulifaj says:

  Už sa teším na tú „osobnosť“ čo vyberú zo svojich radov.
  Primátor za priemerný plat, Panenko skákavá!

 4. 4
  ttss says:

  Urazilo ich, že počas im bolo počas

  počas, počas… :D

 5. 5

  Je to také nedorozumenie . Hlavne Trnaváci si vedia poradiť zo svojimi asociálmi niejeto také ako na východe kde decká fetujú po meste. Aj preto večšina, kto tvoril protest podla fotografií sú sedláci a rôzny podivíni zo slovenska. Trnaváci organizovali Trnavský Rinek tam sa mohol, každý zapojiť do politiky a sociálnych , kultúrnych aktivít. Táto banda gestapácka čo sem napochodovala ako dobytok niekde z východu sa hrala na politiku, je to smiešne. Ďakujem 3 Bratislavčanom, že im povedala v skratke čo si o nich myslíme+ trnavskej polícii, že ich nepustila provokovať cigánov, ktorí z väčšej časti tu robia výkopové práce a odmakávajú tú najťažšiu prácu, ktorú ani báger nezvládne+ sociálnym pracovníkom z úradov, ktorí pomáhajú asociálnym rodinám sa integrovať späť do normálneho života. Presne ako som predpokladal, keď si odmyslíme tie rasistické a emocionálne drizdy. Došli si tu robiť kampaň pred volbami !Hlavne aktyvita kotlebovcov je postavená elitársky, dostať sa do politiky a vytvárať novú nedotknutelnú kastu privilegovaných opíc. Stačí sa pozrieť v B Bystrici na kotlebu župana na príklad Slatinka, kde sa nepostavil proti výrubu stromov a stavbe zbytočnej developerskej stavby, ale stihol skompromitovať úrad proruskými dopismi na oslavu janukoviča a vyškrtať prostriedky, ktoré mali ísť na školy a zdravotníctvo v Banskobystrickom kraji.

 6. 6
  stano says:

  No a ešte tu náckom robíte reklamu zadarmo?…alebo nieje to zadarmo?

  • 6.1
   pete says:

   ja si zase myslim ze je to presne naopak ako hovoris ty ;)

   • 6.1.1
    xena says:

    Naopak si prišiel ty provokovať do nesprávneho mesta. Vráť sa do Kysúc, dobytok nacionalistický.

    • 6.1.1.1
     pete says:

     Xena zjavne si nepochopila. stano si mysli, ze tento clanok je reklama pre nackov, ja si myslim presny opak, ze je to antireklama. Len to som chcel povedat. A podla komentov co su tu tak si myslim ze pravdu mam ja a som tomu rad.

 7. 7
  Andrej says:

  Ked vidim tie komentare a pocet lajkov, som na vas hrdi, Trnavaci :-)

 8. 8
  Juro says:

  jebliny tupé nacistické, takú chorú zberbu v Trnave nikto nepotrebuje! pochopte už konečne, že ste za zenitom, *NIKTO* nemá záujem vidieť tie vaše vymleté vyholené hlavy a *NIKTO* nemá chuť počúvať vaše primitívne reči!!!

 9. 9
  Matúš says:

  Bol som sa na „protest“ pozrieť. Už dlho som nevidel viac primitívov po kope. Tupé holohlavé opilecké maskáčové zvieratká v gumákoch a teplákoch pozbierané z celej republiky. O dve ulice ďalej bol plný Trnavský rínek. Mišún, ty chudák, tam boli slušní občania a podporili svoj región a kultúru. Vy ste boli takí ožratí už počas „protestu“, že mnohíz vás sa cestou na Coburgovu postrácali v šenkoch.

 10. 10
  Matúš says:

  :-)

 11. 11
  Marika says:

  Pan pochodzkar policajt typ mestsky nam vyberie richtara :)))) Dakujeme Misun, zbohom aj vy hole hlupe hlavky.
  PS: preco vlastne vznikaju novinove clanky o 100 ucastnikoch maskarneho pochodu?

 12. 12
  pp says:

  Pán Mišún, keď ste taký veľký organizátor podujatí a taký znalý zákona, ako ste tam vykrikovali na ulici a huckali a psychicky vzpružovali tie násťročné deti, ktoré tam s Vami v sprievode boli, tak by ste mohli vedieť aspoň pár základných vecí a mať vedomosti ohľadom organizovania podujatí. To, že to nevedia tie deti je im prepáčené, ale to, že Vy ako bývalý mestský policajt / papučkár a vyberač za parkovné / neovládate zákon svedčí o Vašej inteligencii. Tie úbohé pokriky na tých Vašich obdivovačov, že policajti Vám nemôžu zakázať vstup na určené miesto, že nemôžu od Vás pýtať občiansky a aby Ste vytvorili reťaz a policajti cez Vás neprejdú je len obyčajná úbohosť. Nebol som tam, ale z radov polície a z videí z médií som si poskladal názor na Vašu inteligenciu a je mi Vás úprimne ľúto. Ste vygumovaný chlapec. Čo Vám nedala príroda, dala iným, ale to, že Vám to nedala nemusíte verejne presadzovať. Pre Vašu informáciu, nehľadal som dlho, do minútky mi to google našiel, nabudúce skúste aj Vy najprv počítať a potom až vykrikovať a vešať to ešte aj na Youtube:

  § 18
  Oprávnenie požadovať preukázanie totožnosti

  (1) Policajt je oprávnený vyzvať osobu, ak je to potrebné na plnenie úloh podľa tohto zákona, aby preukázala svoju totožnosť dokladom totožnosti9).

  (2) Namiesto dokladu totožnosti podľa odseku 1 môže osoba predložiť
  a) preukaz poslanca Národnej rady Slovenskej republiky,
  b) preukaz člena vlády,
  c) služobný preukaz sudcu,
  d) služobný preukaz prokurátora,
  e) služobný preukaz príslušníka ozbrojeného zboru,
  f) služobný preukaz príslušníka Národného bezpečnostného úradu,
  g) potvrdenie o odovzdaní, strate alebo odcudzení občianskeho preukazu.

  (3) Ak vyzvaná osoba odmietne preukázať svoju totožnosť podľa odseku 1 alebo 2, policajt je oprávnený takúto osobu predviesť na útvar Policajného zboru za účelom zistenia jej totožnosti.

  § 27
  Oprávnenie zakázať vstup na určené miesto alebo prikázať zotrvanie na určenom mieste

  Ak je to nevyhnutné pre bezpečnosť štátu, udržanie verejného poriadku, ochranu zdravia alebo ochranu práv a slobôd iných osôb, policajt je oprávnený každému prikázať, aby
  a) v nevyhnutne potrebnom čase nevstupoval na určené miesto, ani sa na ňom nezdržiaval,
  b) na nevyhnutne potrebný čas zotrval na určenom mieste.

  • 12.1

   Mišún je presne ukážkový tip ľudí, ktorí si do Trnavy prídu niekde od púchova alebo východu a myslia si, že všetko vedia všade boli a my ostatní sa im máme prispôsobiť .Pritom, každý sme si tu odmakali svoje v meste. Vieme ako sa veci dajú zlepšiť, poznáme svoje hranice aj kvality, rozvíjame mesto ako sa len dá . Je to taká arogancia a drzáckosť čo si títo chuligáni dovolujú . Štvať ľudí proti sebe a čudujú sa, keď ich polícia nevpustí do problémových oblastí. Ešte sa pamätám na tých študákov ako tu ničili výzdobu počas vianoc, tiež to boli nejaký zabávači mimo Trnavy.

 13. 13
  riso says:

  som velmi rad, ze vacsina trnavcanov ma rozum a verim, ze ked sa nieco podobne bude znova konat pride aj viac ludi prejavit nesuhlas nie len par aktivistov a dvaja poslanci

 14. 14
  Matúš says:

  Tlupa agresívnych vyholených ožratých maskáčových zvieratok v teplákoch a gumákoch.

 15. 15

  krása trnaváci. naozaj skvelé komentáre za veľké plus.
  ako napísal dávid eliáš, tak tí, ktorí chcú /a že aj robia/ spraviť pre trnavu pozitívnu vec, tak tí boli na trnavskom rinku.
  z toho nazionalistického richtára mi zabehlo, ale prosím ak mu chcú zotnúť hlavu, budem len rád. Veď zas až taká škoda to nebude.
  no a samotný pochod náckov /nie radikálov a podobné skomoleniny/ a účasť farieb fanklubu Spartak Trnava ….. už v minulom článku boli ohlasi na vyjadrenie sa samotného fanklubu k takejto účasti. aj ked samotný „vedúci“ predstavitelia boli oblečený v mikine Thor Steinar. obrázok na škodu neviem nájsť. ani ma to moc neprekvapuje vzhľadom na oblúbenosť kultu sily medzi náckami, ktorý v dave kotla vedia nájsť a tak si uhoniť svoje mačoego do orgazmistických dimenzií.
  čo sa týka prepojenia turisticko-historického krúžku slovenská pospolitost, rengavého Mariána z BB, branného krúžku VZDOR, tak to medzi sebou nemá nejaký obrovský súvis. kto chce si vyhľadá.
  na margo Mariána Mišúna.. no objavuje sa alebo objavoval sa aj v podniku ČAJKA, kde to stále strážia náckovia robia tam vyhadzovačov a napočudovanie osadenstva to nikomu nevadí.
  na margo hipisákov z bratislavy …. Mihály prišiel o 50 eurový transparent. no nič to určite mu znova prispejú. vôbec nechápem význam pochodov proti pochodom. odpochodovali si a čo dalej ? naspäť do bratislavy mrnčať nad roztrhnutým trnaspošom. neviem čo pán pacifista čakal, obalovanie náckovského pochodu ?? chlapcom z BA zjavne chýba poznanie okolností coburgovej ulice, života v trnave a tak isto zákonov, lebo kričať na žandára, že je protizákonné nazvať náckovský pochod tak ako ho nazvali je minimálne .. nešťastné.
  a ten starší ukričaný pán .. tak ten zrejme našiel hlinkov prst.
  k samotnému osadenstvu náckovskej strany sa vyjadrím len toľko, že pravdepodobne bolo 80% cezpoľných a pokrikovať na niekoho že je feťák a pritom mať odpité viac alkoholu ako priemerný kamionista spálenej nafty je pokritectvo a ukážka niečoho, čo ani popísať neviem alebo nechcem.

 16. 16

  Trnava je bohaté Kráľovské Mesto , každí je tu pán . Reprezentuje svoje kvality. Asociáli tu nekradnúť ako na východe a boháči nežmíchajú obyčajných ľudí . Keď si dobrý v néčom, tak ti dáme priestor sa tu realizovat . Životná úroveň ide stále hore ! Je to štát v štáte . Malý Západ na východe. Mimo mesta si pomáhame, každý je tu hrdina. TRNAVA bohatý, chudobný jedna rodzina!!!!! zapíš si to za uši ti kotlebovská zblúdzilá CICINA!

 17. 17
  Marián Mišún says:

  Je evidentné, že mnohí z prítomných diskutérov nepochopili naše ciele. Akcia bola proti asociálom, skorumpovaným politikom a zlepšenie životnej úrovne. Kto si myslí, že cigánsky problém sa netýka Trnavy, ale iba východu Slovenska je úplne mimo. Pokiaľ zo Slovenska vznikne rozkradnutá a politikmi vytunelovaná cigánska republika tak budeme všetci z tadiaľto utekať. Potom sa aj Trnava zmení na Luník IX bez perspektívy. Čo sa týka tej údajnej prosperity, tá je relatívna pretože priemerná čistá mzda 600,- euro nestačí na založenie rodiny, Pevne verím, že sa nájde dosť rozumných ľudí ktorí už nepodporia prisluhovačov SMERU a KDH, ktorí spoločne s ostatnými štandardnými politikmi nesú zodpovednosť za hroziacu katastrofu.

 18. 18
  Marián Mišún says:

  Tu máte moje návrhy riešení z minulosti – http://necenzurovane.sk/pdf/misun.pdf

 19. 19
  Marián Mišún says:

  Jasné ;) vidíme kam takí mudrlanti ako ty priviedli Slovensko ….. to čo sa na Slovensku deje je tak super :D k psychiatrovi by si mal isť ty verím, že by ti pomohli

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.