reklama

Mesto dočasne a s podmienkami povolilo prevádzku veľkého LED bigboardu pri Vodárni

Na Vodárni postavia veľký digitálny bigboard. Dočasné povolenie na umiestnenie veľkoplošnej reklamy vydalo mesto Trnava.

Bigboard s digitálnou zobrazovacou LED plochou s rozmermi 7,7 x 2,9 metra osadia na jestvujúcu reklamnú konštrukciu spoločnosti Tesco vedľa okružnej križovatky.

Reklamné zariadenie bude fungovať najprv v skúšobnom režime. Počas skúšobnej prevádzky musí vlastník plochy na základe rozhodnutia mesta spracovať svetlotechnický posudok, ktorého predmetom je meranie jasu LED obrazovky, vrátane vyhodnotenia vplyvu jasu na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

kruhovka-bucianska

Reprofoto: Google Street View

Posudok má tiež určiť podmienky a odporúčania, za akých prevádzkových režimov je vyhovujúce zariadenie prevádzkovať v nočných hodinách tak, aby nedochádzalo k oslňovaniu vodičov jasom, píše sa v stanovisku.

Obrazovka s plochou 22 metrov štvorcových bude pozostávať s 30 segmentov. Mesto Trnava požaduje od prevádzkovateľa – súkromnej spoločnosti z Nitry – zabezpečenie nastavenia svietivosti panelov tak, aby nedochádzalo k oslňovaniu vodičov a čo najmenšieho dopadu svetla na okná obytných domov v okolí.

LED panely musia dodržiavať zákonom stanovené normy a nesmú prekročiť limitné hodnoty rušivé svetla.

Na zariadení sa zakazuje vysielanie akéhokoľvek videa, flash efektov, príp. stroboskopických efektov, ktoré by odpútavali pozornosť vodičov a chodcov. Na zariadení je možné vysielať len statický vizuál bez dynamickej zmeny tak, aby neboli ohrození účastníci cestnej premávky,“ požaduje mesto Trnava od vlastníka reklamnej obrazovky.

Obrazovku bude možné trvalo užívať len na základe kolaudačného rozhodnutia.

Podmienkou jeho vydania je predloženie protokolu o skúške svetelného zdroja LED obrazovky, spracovaného spôsobilou osobou.

Vlastník veľkoplošnej reklamy musí požiadať o vydanie kolaudácie do 4 mesiacov od inštalácie zariadenia.

V prípade, že zariadenie nebude spĺňať požiadavky, resp. ak si to vyžiada verejný záujem (bezpečnosť cestnej premávky a pod.) vlastník LED panel na vlastné náklady bezodkladne odstráni po obdržaní výzvy stavebného úradu,“ pripomína stavebný úrad.

Zámer inštalácie veľkoplošnej video reklamy namietali obyvateľ Trnavy Anton Kollár a poslanec MZ Matej Lančarič.

Poukazovali na možné zníženie bezpečnosti premávky, riziko osvetľovania vodičov, odrazy svetla na mokrej vozovke a navyšovanie svetelného smogu.

Stavebný úrad niektoré z námietok čiastočne zohľadnil vo vydanom rozhodnutí.

Nie všetky snahy o osadenie reklamných obrazoviek pri dopravných tepnách v Trnave boli v minulosti úspešné.

Polícia namieta najmä hrozbou zníženia bezpečnosti dopravy vplyvom prevádzky reklamných nosičov.

Po problémoch s úradmi prerušili v roku 2013 prevádzku LED obrazovky umiestnenej na polyfunkčnom dome pri okružnej križovatke Zelenečská – Tamaškovičova. Od januára 2014 opäť funguje.

Dopravní policajti nevydali súhlasné stanovisko ani k zámeru osadenia ďalších troch reklamných obrazoviek, ktoré chcela inštalovať istá trnavská firma na trávnatých plochách v blízkosti svetelných križovatiek Hlboká – Rybníková – Špačinská – Bučianska, pri stanici na nároží ulíc Kollárova – Dohnányho a na streche nákupného centra Merkúr.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2014 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

21 komentárov pre “Mesto dočasne a s podmienkami povolilo prevádzku veľkého LED bigboardu pri Vodárni”

 1. 1
  pavol j. says:

  no super :-(

  • 1.1
   jan kab says:

   Každá doba priniesla kus svojho do mesta, gotika hrubý kostol, baroko trojičku, socík modernosť a dnešný kapitalizmus komerciu a gýčiarstvo zatiaľ .

 2. 2
  Flego says:

  Prosím vás toto v žiadnom prípade nepovoľujte! Postupne by sme dopadli ako Bratislava, kde človek nespraví krok bez toho aby sa nepotkol o nejaký reklamný hnus. Vítam iniciatívu Maťa Lančariča a dúfam, že to nieje jediný normálne rozmýšľajúci človek v tomto meste!

 3. 3
  vlasy says:

  Hlúpe reklamy špatia mesto, račej mali dať možnosť sa umelcom realizovať na zateplených panelákoch. Tie bočné strany panelákov by mohli mať pekný dizajn maľby, reliéfy figurálne, abstraktné motívy ako to bolo za socializmu .Jednotlivé paneláky sa od seba odlišovali a bolo to dotované , mladý ľudia keď spravili dve tri realizačky už mohli investovať a kúpiť si auto. Reklama by už nemala zavadzať a hyzdiť mesto ! Umožniť tým čo majú vyštudovanú vysokú umeleckú školu sa realizovať na fasádach .

  • 3.1
   ja says:

   jasné – kreslite si po našich majetkoch a ešte vám za to zaplatíme – kde to žiješ ty socializmus

   • 3.1.1

    Slovenský zlatokop sa ozval. Špate náš majetok ilegálnymi reklamami a tvárte sa že vám mesto patrí . Kde to žiješ v ugande?

    • 3.1.1.1
     ja says:

     veď si nechaj pomlovať svoj dom – ale ty asi zrejme nemáš aký – a nazývať ľudí (majitelov bytov) čo si chcú prilepšiť trochou peňazí do fondu opráv z prenájmu plochy pre reklamu zlatokopmi je názor hodný IDIOTA

     • 3.1.1.1.1

      Debilko z reklamky, hovorí ti niečo urbanizmus sídlisk?

      • 3.1.1.1.1.1
       ja says:

       hovorí ti niečo pojem SÚKROMNÉ VLASTNÍCTVO – zjavne nič nevlastníš tak nie – ale s IDIOTOM ako si ty sa o tom dá ťažko baviť

       • 3.1.1.1.1.1.1
        ty says:

        A čo vari súkromné vlastníctvo = môžem si robiť čo sa mi zachce???

        • 3.1.1.1.1.1.1.1
         ja says:

         veď ak si vlastník bytu a tým aj spoluvlastník paneláku tak navrhni vo vašom spoločenstve vlastníkov aby ste si na bok toho paneláku dali niečo namaľovať od akože „umelca“ a aby sa na to všetci poskladali aby si „umelec“ mohol kúpiť auto

        • 3.1.1.1.1.1.1.2

         No tá maľba, ktorá sa robí na budovu zateplenú niečo stojí. Robí ju firma, ktorá ignoruje profesionálnych výtvarníkov a zisk si rozdeluje medzi robotníkov z učňovkou. Ja len vravím, že by to mal robiť umelec tie peniaze už tam sú naliate jajo.

        • 3.1.1.1.1.1.1.3

         proste umelec by mal časťou participovať na konečnom vizuály paneláku.

 4. 4
  ana vozaa says:

  Trh nevyrieši prácu a ani vyššiu životnú úroveň ľudí. Kľudne môžem piť vodu a jesť suchý chleba. Je čas na regulovanie nezmyselného kapitalizmu, ktorý si tu značkuje ako psík každý centimeter verejného priestranstva a tvári sa, že mu to tu všetko patrí . Mladí ľudia majú právo sa pýtať po zmysle politiky, ktorou sa uberá verejný priestor, regulácie sú na mieste! Nato tu máme humanitné odbory aby začali dávať nepríjemné otázky tým čo vo všetkom vidia len profit . Komercie a gýčiarstva už tu bolo dosť.

  • 4.1
   ja says:

   lebo tie patlaniny na panelákoch boli úplná nádhera a ešte by sme im mali za to platiť aby si mohli kúpiť autá (ako píšeš vo svojom príspevku hore) nejaký rádoby umelci

   • 4.1.1
    Dunčo zavracaj... says:

    Tak tie reklamy jedna cez druhú na tých panelákoch sú fakt nádhera, a prezentácia estetického (ne)cítenia nášho ľudu….

   • 4.1.2
    elena jac says:

    Z reklamky Ja či jak sa podpisuješ, tí národný umelci sú teraz po reklamách- podla mňa by mali robiť veľkoplošné maľby super sochy, vitráže, mozaiky nech to tu nejako vyzerá. Trh nemá vykriť ľudí len na komerčné aktivity až ku takému kapitalizmu kazachstanského tipu by sme nemali dopracovať . V usa sú 4% vyčlenené na realizácie do urbanizmu dnes to všetko zhltnú zateplovači a záhradníci je čas integrovať aj ďalšie povolania do urbanizmu. Hradný páni z úradov zaspali…

    • 4.1.2.1
     ja says:

     vidím že sa tu zišla banda nemajetných idiotov čo chcú diktovať vlastníkom čo majú robiť so svojim majetkom – toto tu už raz boko KKTI KOMUNISTICKÝ – chvala bohu sa to skončilo 17.11.1989

     • 4.1.2.1.1
      anton says:

      Na jednej strane argumentuješ kapitálom, na druhej strane podsúvaš ostatným suché rožky. Nikto ti tu neberie v diskusii právo podnikať naopak to ja považujem za veľmi emancipačný nástroj vo vývoji mesta a podľa mňa si to myslia aj ostatní. Problém je, keď sa urbány priestor sídlisk prestane niesť aj iné parametre ako komerčné.. pozrime sa napríklad na krásu vodárenskej veže od prof arch Emila Belluša alebo na svetelnú výtacu tabulu od Milana Dobeša ďalšieho autora, keď ju porovnáme s blbinami typu busines centrum alebo, Naj tak zistíme, že sa stoho pohľadu na krajinu stáva univerzálna krajina rovnaká ako v Bratislave a nevidno olišnosti. Rovnako z ľudí v urbárnom priestore sídliska sa stávajú len spotrebitelia rožkov- prežúvavce je čas aby do týchto blbinových bilbordovacích aktivít vstúpilo mesto a štát a začalo regulovať zmysluplnosť týchto projektov. Dal priestor ľudom mimo komerčnej sféry a začali vznikať kvalitné umelecké dieala rovnako aj architektúra , to je všetko.

     • 4.1.2.1.2
      Flego says:

      :-) Tiež ťa máme radi a nezávidíme ti starosti s tvojím majetkom. Podľa tvojej reakcie, ti majetok veľa pokoja neprináša…..

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.