reklama

Investor z Dánska bude vyrábať v Trnave slnečné clony pre autá. Zamestná 40 ľudí

Štyridsať nových pracovných miest a investíciu vo výške približne 3 milióny eur prinesie do Trnavy dánska výrobná spoločnosť Stoko Plast.

Investor plánuje začať v júni 2014 v existujúcom priemyselnom areáli na Vlárskej ulici s produkciou slnečných clon pre výrobcov nákladných automobilov a autobusov ako napríklad MAN, DAF či Mercedes.

Výroba autodoplnkov spočíva v termoúprave plastov a výrobe polymetylmetakrylátu (plexisklo, akrylové sklo).

Dánska spoločnosť je známa ako významný dodávateľ plastových doplnkov pre automobilový priemysel.

stokoIlustračné foto: Stoko Plast

Firma bude využívať výrobné, skladovacie a administratívne priestory s celkovou rozlohou 4500 metrov štvorcových. Produkcia bude prebiehať v jednozmennej prevádzke.

Stoko Plast predpokladá ročnú produkciu tisíc ton polymetylmetakrylátu. Dánska spoločnosť umiestni svoju produkciu do nevyužívaných výrobných priestorov, kde v minulosti pôsobila firma Fremach.

Tá sa pred časom presťahovala do obchodno – výrobného areálu pri juhovýchodnom obchvate Trnavy.

Pripravovaný zámer v súčasnosti posudzujú príslušné orgány a inštutúcie štátnej správy a samosprávy.

Produkcia plastových výrobkov bude umiestnená v skolaudovaných halách nevyužívaného areálu, je v súlade s platnou územnoplánovacou dokumentáciou mesta Trnava a má dobrú dopravnú dostupnosť s priamym napojením na Nitriansku ulicu a diaľnicu.

stoko-tt

Investor obsadí voľné priestory na Vlárskej ulici

Foto: Google Maps

Ulož ako PDF
Napísal 20. apríla 2014 12:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

14 komentárov pre “Investor z Dánska bude vyrábať v Trnave slnečné clony pre autá. Zamestná 40 ľudí”

 1. 1
  janko says:

  Bývam na Vlárskej a určite to nie je v súlade s územným plánom, nakoľko bolo zakotvené do neho, že výroba tu má ísť do útlmu vzhľadom na dlhotrvajúce problémy so zápachom a škodlivinami z Fremachu, výroby polysterénu a ´dalších prevádzok, ľudia zobudte sa , v kontakte na rodinné domy, úžasná správa

  • 1.1
   Flego says:

   Najväčším smraďochom je REKU, bazény sa vyrábajú zo živice, ktorá uvoľňuje styrén a ten pôsobí na pečeň podobne ako alkohol. Pôvodne tu plánovali byť 10 rokov a už sú tu 20 rokov no stále sa ešte nebalia. Tieto plasty tiež nevyzerajú, že by boli neškodné.

  • 1.2
   Peter says:

   Janko, absolutny suhlas. Byvam kusok od fremachu a pravidelne citit , akoby spalene elektricke kable vo vzduchu. Urcite to nie je v poriadku, ked kusok od rodinyych domov su taketo chemicke fabriky. Detto bazenari, detto tatrachema, ci spalovna nebezpecneho odpadu nedavno postavena na Tamaskovicovej ulici zopar metrov od bytovych domov.
   Neurobite s tym nic.
   Nie je zaujem mat ciste zivotne prostredie a kompetentnym je to jedno, aky vzduch v tt dychame.
   Zial

   • 1.2.1
    javor says:

    Nezabúdajme, že zelený boli lídrom nežnej revolúcie !!! Kdháci sa tvária, akože to tu vyhrali aj s privatizérmi arogantnými od hzds …Zelení majú byť nestrannými a lídrami zmien, ktorí majú dnes kriticky reflektovať a dať pohube týmto nenažrancom, ktorí si tu stavajú montážne linky . Je čas na samosprávu a zmysluplnosť projektov, niesme tu na to aby sme montovali čurákom autá .

  • 1.3
   Silvia says:

   Janko, neviem ako dlho bývaš na Vlárskej, ale budovy a firmy tu stoja od čias 80-tich rokov. A na nás ľudí pracujúcich v týchto firmách sa nemyslí? Všetci len frflete, že nie je roboty a keď sú tu normálne firmy, ktoré sa po daňových prázdninách neodsťahujú, ale naďalej zamestnávajú a normálne platia 10-20 rokov za svojej existencie, to už nikto nevidí, ale zas vám vadí smrad, či čo ja viem čo? Moji rodičia bývajú na Šípovej a veru žiadny smrad necítia. My, čo sme tu zamestnaní sme len radi, že máme takéto „europske firmy“ ktoré si vážia zamestnancov a nezdierajú ako šikmookí tzv. investori

   • 1.3.1
    Flego says:

    :-) Silvia, v tomto areáli som pracoval celý svoj život, takže niečo o tom viem. Celý areál patril štátnemu podniku Šmeral Trnava, ktorý vyrábal ťažké lisy a nástroje a linky k nim. Bola to výlučne čistá strojárska výroba, pretože v podniku sa len obrábali kovy a montovali sa stroje. Takáto výroba v dotyku s obytnou zónou nevadila. Zmena nastala po roku 1994, keď sa niektoré časti podniku odpredali a noví majitelia sa zaoberajú už inou výrobou, ktorá podstatne ovplyvňuje životné prostredie v lokalite.

    • 1.3.1.1
     Silvia says:

     lebo všetci chodíme len na bicykloch a vôbec neznečisťujeme ovzdušie, že? Ja viem o firmách vyrastala som na Šípovej /bývalá Odborárska/ 27rokov. Len chcem tým povedať, že firmy ktoré postavili svoje fabriky na našich pôdach a nakoniec tam ostanú prázdne haly, to nikomu neprekáža.

     • 1.3.1.1.1
      ela says:

      a kde je povedané, že investor tu nepobudne 5 rokov, zasmradí spracovaním plastov okolie a neodtiahne na Ukrajinu, pracovných príležitostí pre túto kategóriu pracovníkov je tu dosť, takže načo ´další znečisťovateľ pri rodinných domoch? Nik by neprotestoval proti nezávadmej výrobe, napr. textilnej fabrike – šitie odevov….

 2. 2
  anton says:

  Hlavné, že náš kreatívny priemysel stojí na mŕtvom bode.. Pritom školy opúšťajú ročne desiatky dizajnérov , priemyselných návrhárov grafikov a rôznych machrov. Potom sledujem statusy nejaký ministrov a kúpených politikov aby mladí neštudovali odbory, ktoré nemajú reálne uplatnenie. Poviem vám len jedno- Choďte do p*če!!

  • 2.1
   magda says:

   nemyslím si že úplné stojí na „mrtvém bodě“ jen není možné aby trh absorboval takový skokový nárust kreativcú, jako i jiných vysokoškoláku. v mém „kreativním“ oboru končilo pred 15 lety prumerne 10 lidí/rok/SR – ted jsme ne číslech ročne pres 80 lidí…. a nemají práci…pritom reálná potreba trhu jak se zpracovávala naše oborová analýza zamestnanosti absolventu je na úrovni cca 15 (20) osob co je schopný trh každý rok uživit…. na druhou stranu když hledáte zamestnance „profesisty“ vyučené v ruzných oborech – tak ze 100 životopisu, vam splnují max 2-5 žadatelu predpoklady na vzdelání…co z toho vyplývá – treba si opravdu zvážit na jakou školu jít, a jeli vúbec nutná (VŠ)….jak by se dalo říct na směřování školství posledních let – „kde jen udělali soudruzi z NDR chybu? “ :) A doporučení typu nestudovat obor, který nemá reálné úplatnení – mi prijde jako velmi dobrá pragmatická rada…:)

 3. 3

  trh rovnako produkuje aj limitované zboží nielen rožky pre prežúvavce. štát sa má reguláciami postarať o to aby kreatívci mali možnosť produkovať pre štát jeho vlastný produkt nielen montovať diely do áut zahraničných korporácií . Na to tu za socializmu boli vytvorené rôzne regulačné mechanizmy ktoré často komunisti stopli, dnes to stopnú takýto mudrlanti čo sa priživujú na našej krajine ako si ty.

  • 3.1
   netáram :) says:

   :) :) :) nikdo netvrdí, že není třeba „limitované zboží“ -to určite je, ale v přimeřené míře -bohužel příliš velký a rýchlý nárust absolventu v mnoha „limitovaných oborech“ vede zákonite k tomu, že vetší část má potom problém se na slovensku uplatnit – nabídka tady výrazne předběhla poptávku a je z toho kopec deziluze – toť vše :) konstatování toho, že se „přiživuji“ na místní krajine mne vcelku pobavil :) pokud nazýváš příživníkem nekoho kdo zde dlouhodobě žije, pracuje – odvádí daně, rodí deti (aby mel kdo v budoucnu pracovat), aktivne se podílí na rozvoji komunity, krajiny – tak to je opravdu zajímavý pohled na svět :) nebo že by z tvého příspévku byla cítit jistá animozita vúči pŕíslušníku jiného národa ?

   • 3.1.1
    táraš says:

    ja nekritizujem tvoj jazyk alebo národnosť ale prístup vnímať krajinu len cez nejaké ekonomické štatistiky diktát trhu a idiotov, ktorí tieto neliberálne pravdy živia. staviam voči tomu zmysluplné regulácie , ktoré by mal štát presadzovať a chrániť zmysel univerzitného vzdelania a kreativity .

    • 3.1.1.1
     treba "čítať s porozumením" :) says:

     to se mi tedy ulevilo :) -s částí tvého komentáře souhlasím – a když si pořádně prečteš ten muj první komentář – tak zjistíš, že jinými slovy říkáme +- to stejné :) o potrebě smysluplné regulace (otázka jen co si pod tím kdo představuje) ,…a co se týká jiných konstatování – no doteď jsem žila v domění že liberálové jsou za volný trh…“ V některých vyspělých zemích, např. ve Švýcarsku, se prosadila tato definice liberalismu: Svoboda a zodpovědnost – pro každého bez rozdílu. Svoboda a zodpovědnost jak ekonomická, tak politická, tak sociální. Tito liberálové jej považují za jedinou alternativu k tržnímu fundamentalismu, „divokému kapitalismu“ (svoboda bez zodpovědnosti) na straně jedné a k „všeovládajícímu státu“ (zodpovědnost bez svobody) na straně druhé“ Vývojove jsme opustili pred 25 lety stadium (zodpovednost bez svobody)a prehoupli jsme se do svobody bez zodpovednosti – a ve stadiu zodpovednosti a svobody ješte stále všichni nejsme :) a problém školství není jen o univerzitním vzdelání „v limitovaných oborech“ – ale jde už od ZS, odborné školství je v rozkladu, vysoké školství se za poslední roky hodne „rozmelnilo“, následkem čeho je klesající prumerná úroveň absolventu. Dŕív se dostala na univerzity elita inteligence, dnes začíná studovat VŠ každý 2, a pritom prumerná inteligenční úroveň zústavá +- stejná….ale to jsou debaty na dlouho… záver – netreba být „otrávený, deprimovaný“ dnešním stavem – treba si dát cíl, a snažit se ho dosáhnout – a pokud jsi ve svém oboru dobrý tak se prosadíš… i bez „ochrany“ od státu :)

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.