reklama

O modernizácii sladovní nerozhodli, poslanci chcú presunúť stroje ďalej od domov

Poslanci mestského zastupiteľstva odložili rozhodnutie o povolení spracovania zmeny v územnom pláne v súvislosti s plánovanou výstavbou kogeneračných jednotiek v areáli spoločnosti Lycos – Trnavské sladovne.

Mestské zastupiteľstvo sa po diskusii rozhodlo poveriť stavebnú komisiu rokovaním s vlastníkom sladovní v snahe hľadať možnosti pre umiestnenie kogeneračných jednotiek v inom priestore v rámci areálu, ako je navrhnutý.

Zariadenie, ktoré má modernizovať súčasné technologické postupy sušenia sladu, a okrem iných benefitov priniesť zniženie emisií tuhých znečisťujúcich látok o 35 percent, plánuje inštalovať Lycos približne 70 metrov od najbližšieho bytového domu na Podjavorinskej ulici.

sladovne
V Trnave vyrábajú slad od roku 1893

Poznám tú lokalitu veľmi dobre desiatky rokov a viem, že v minulosti tu boli rôzne problémy. Dnes je už situácia lepšia. Voči kogeneračným jednotkám nemám žiadne výhrady, ale navrhujem tento materiál stiahnuť a navrhnuť investorovi porozmýšľať o inom priestore vo svojom areáli. Ide o pomerne intenzívne zariadenia a myslím si, že bude vhodnejšie, ak budú osadené ďalej od obytných domov, ako sú navrhnuté teraz,“ povedal vo svojom vystúpení poslanec Ján Alchus.

Poslanci napokon schválili uznesenie o odložení materiálu a poverení stavevbnej komisie rokovať s prevádzkovateľom sladovní, hľadať možnosti alternatívneho priestoru a pripraviť ďalší materiál na najbližšie júnové zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Projekt inštalácie novej technológie prinesie producentovi pivárenského sladu so 120 – ročnou tradíciou skvalitnenie procesu výroby, modernizáciu výrobných postupov, zvýšenie spoľahlivosti prevádzky sladovne, zníženie emisí a úsporu energií.

Téme sme sa venovali bližšie v tomto článku.

Grafické znázornenie umiestnenia zariadenia v areáli sladovní:
sladovne-zmena

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2014 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “O modernizácii sladovní nerozhodli, poslanci chcú presunúť stroje ďalej od domov”

 1. 1
  jojko says:

  nezabudneme !

  najprv ste zacali rubat lesopark koli ceste a semaforu pre chodcov !! ))
  potom ste z parku urobili priestor pre bezninovu pumpu.

  teraz na m do nemocnice- zelene plochy tlacite shoping.
  a opat v obytnej zone kogeneracne jednotky so spotrebou ako jedna cela stvrt v meste.

  pytam sa:
  koho zaujmy vlastne haja poslanci , ludia na mestskom urade a komisiach ?
  odpoved je jasna :
  uzemny plan a regulativy si menite ako chcete .
  starsna hanba

 2. 2
  znechutena trnavcanka says:

  Uz sa konecne zobudte a nezabudajte mili poslanci ,ze sme Vas volili my ludia a vy idete svojimi rozhodnutiami proti nam a nasim detom.Aj vdaka vasim rozhodnutiam som nutena odstahovat sa z mesta ktore milujem,som sa tu narodila a prezila znacnu cast zivota,ale prave kvoly detom odchadzam.Ved Trnava sa stala smetiskom,je tu stale menej zelene a aj ta co tu je,je znecistena vykalmi od psov,vdaka vystavbe stadionu sa neda ist na prechadzku s detmi,lebo nas bolia pluca a oci od prachu zo stavby,Sladovnicka ulica je pretazena dopravnou situaciou,je tu vysoka nehodovost a pesi sa boja o zivot pri prechadzani cez prechody pre chodcov.Su tu otrasne podmienky na zivot a Vam nestaci ze ste dali povolenie na jednu spalovnu v nemocnici este nam povolite stavbu druhej v Sladovni.Gratulujem ze svojimi rozhodnutiami nicite nase krasne mesto ,nasu Trnavu.

 3. 3
  Zdravy rozum says:

  Znechutena trnavcanka spalovnou naozaj nemusite byt. Treba pozornejsie citat, ziadna spalovna sa stavat nejde!
  Ak je niekde vo svete tovaren v sirsom centre mesta, tak sa vytvaraju podmienky, aby co najmenej zasahovala do zivota obyvatelov. To sa deje vzdy modernizaciou !
  Prave k modernizacii ma prist, cize stavajuce susenie, ktore zatazuje zivotne prostredie sa odstavi a bude sa susit modernejsie, s mensim vplyvom na zivotne prostredie.
  Naozaj netreba protestovat proti spalovni, ziadna tam nebude :) odmietat efektivnejsie odsusanie sladu, ako je v sucastnostina, tak idete sami proti sebe a zdravemu rozumu.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.