reklama

Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka

Zámer výstavby polyfunkčného domu situovaného na voľnom oplotenom pozemku na rohu ulíc Gábora Steinera – Zelenečská ohlásila trnavská súkromná spoločnosť ešte v roku 2007.

Projekt sa napokon nezrealizoval a pozemky odkúpil iný investor.

Ten zámer prepracoval, podstatným spôsobom projekt zmenšil a z pôvodne štvorpodlažnej polyfunkcie plánuje urobiť bytový dom s tromi nadzemnými podlažiami bez priestorov pre podnikateľské účely pod názvom Štajnerka.

V prízemnej časti objektu je navrhnutý aj priestor pre občiansku vybavenosť.

Návrh projektu novostavby s 23 bytmi prichádza aktuálne do územného konania.

stajnerka-1
stajnerka-2

Vizualizácia: Ing. arch. Peter Osuský

V nehnuteľnosti budú k dispozícii 1 a 2-izbové byty.

Navrhovaný bytový dom bude samostatne stojaca stavba obdĺžnikového pôdorysu, riešená ako 3 –podlažný objekt, nepodpivničený, zastrešený nepochôdznou plochou strechou. Bytový dom bude riešený ako sekciový, schodiskového typu, bez výťahu, pričom na prízemí budú technické a skladové priestory bytov. Hlavné vstupy budú bezbariérové, riešené vyrovnávacími rampami do všetkých štyroch sekcií z ulice G. Steinera,“ uvádza sa v projekte pre územné konanie.

Investor postaví na svojom pozemku, z ktorého zostane podstatná časť nezastavaná, 38 parkovacích miest a detské ihrisko. Novostavba nebude oplotená. Oddelenie plôch je riešené výsadbou zelene v podobe kríkov a stromov.

Súčasťou projektu je vybudovanie nového chodníka na ulici G. Steinera, ktorý bude umiestnený na pozemkoch investora.

S výstavbou bytového domu Štajnerka plánujú začať v roku 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2014 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Z plánovanej polyfunkcie na Tulipáne bude bytový dom Štajnerka”

 1. 1
  Andrej says:

  „zavidim“ tym ludom co tam budu byvat :-D

 2. 2
  Palo says:

  … určite lepšia lokalita ako Arboria …

 3. 3
  Milos says:

  Podľa mňa tie byty sa rýchlo rozchytajú. V TT je málo 1 a dvoj izbákov. Len by ma zaujímalo, ako vyrieši investor parkovacie miesta. Keďže tam má byť 23 bytových jednotiek a tak sa mi zdá, že koeficient na výpočet pakovacieho miesta je 1,2, alebo tak nejak. Tak musí zabezpečiť parkovanie pre 27 áut…

 4. 4
  Milos says:

  Som to nejak prehliadol :)

 5. 5
  Lubo says:

  nahodou, ak sa dostavia juzny obchvat a prestane tou stvrtou jazdit tolko aut budu to kludne ulicky s rodinnymi domami, kusok od zeleznicnej stanice a centra mesta.
  urcite lepsie byvanie, ako niekdy na velkom sidlisku.napr Arbaria na prasnom poli. vraj byvanie v zeleni )))

  • 5.1
   marek says:

   juzny obchvat bude najskor o 10 rokov ak vobec…ale 1-2 izbove byty su hlavne pre mladych na zaciatok takze sa to zrejme preda…steinerova a zelenecska stahuju dopravu zo skloplastu , sachsu , TAZ plus cela lincianska a hrnciarovce , zelenec atd…obchvat to asi nevyriesi…velmi zla lokalita…taktiez lutujem toho kto tam bude byvat…

 6. 6
  _____ says:

  Nieco mi na tej vizualizacii chyba. Zeby auta ? :)

 7. 7
  fred says:

  Neoplotene detske ihrisko vedla rusnej cesty. omg
  obr.

 8. 8
  VMC TT juh says:

  Výbor mestskej časti č. 5 Trnava-juh (Linčianska-Tulipán)

  Vás pozývajú dňa 3. 2. 2016 (streda) o 17:00h. na stretnutie a diskusiu s investorom projektu – bytový dom Štajnerka a bytový dom na rohu ulíc Zelenečská a Púpavová.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.