reklama

Colníci zadržali tritisíc falzifikátov značkových kabeliek

Colníci pri dovoze tovaru odhalili takmer 3 540 napodobenín ochranných známok. Odhadovaná škoda týchto falzifikátov bola vyčíslená na milión eur.

Colníci kontrolovali štyri zásielky, ktoré pochádzali z Číny a určené boli na maďarský a slovenský trh. Pri kontrole tovaru vzniklo podozrenie z porušovania práva duševného vlastníctva ochranných známok.

Spolu bolo zadržaných 3 000 kabeliek a batohov – napodobenín ochrannej známky GUCCI a Michael Kors a 540 elektrických svietidiel – napodobenín ochrannej známky Turtle.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, odhadovaná škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov na trhu ako originálnych výrobkov bola predbežne vyčíslená na milión eur.

kab-fake

Foto: Colný úrad Trnava

„Svoje podozrenie colníci bezodkladne oznámili aj zástupcom majiteľov ochranných známok, ktorí potvrdili, že ide o falšovaný tovar. Práve oni teraz rozhodnú o ďalšom postupe. Majú možnosť vyjadriť sa, či súhlasia so zničením tovaru alebo podajú návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky,“ ozrejmila Zlochová.

Osobe, ktorá porušila zákon o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, môže uložiť colný úrad pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur podľa závažnosti a druhu porušenia.

Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur, dodala Zlochová.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2015 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Colníci zadržali tritisíc falzifikátov značkových kabeliek”

  1. 1
    watchdog says:

    Keď colníci pracujú pre nadnárodné značky, tieto by ich mali aj platiť.

  2. 2
    pedro says:

    to logo financnej spravy sa tym banditom podarilo celkom pekne ofalzifikovat

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.