reklama

Nenechajte si ujsť Nočnú hraBandu v kine Hviezda

Príbeh zbojníka v podaní umeleckého súboru Ondráš z Brna nebude jediné zaujímavé vystúpenie, na ktoré sa môžete počas tohtoročného medzinárodného festivalu Trnavská brána tešiť. Určite si nenechajte 15. augusta o 20. hodine v kine Hviezda ujsť ani hudobnú skupinu Banda.

Vznikla v roku 2003 a venuje sa najmä modernej tvorivej interpretácii ľudových piesní, čím sa zaraďuje do prúdu etno a world music.

Skupinu tvoria špičkoví interpreti ľudovej hudby s bohatými skúsenosťami, ktorí do svojich piesní tvorivo vnášajú rôzne prvky, najmä blues, rock, funk, jazz či latino.

Banda sa počas uplynulého desaťročia prepracovala medzi najúspešnejšie skupiny tohto žánru na Slovensku a významnou mierou sa podieľala napríklad na tvorbe hudby do filmu Tanec medzi črepinami od režiséra Mareka Ťapáka.

Program Nočná hraBanda v kine bol vybraný špeciálne do tohto prostredia, lebo jeho dôležitou súčasťou bude videoprojekcia významného vizuálneho tvorcu Lukáša Kodoňa.

Lístky si môžete zakúpiť v Turistickom informačnom centre v mestskej veži alebo v sieti Ticketportal. Cena vstupenky je 7 eur.

hrabanda

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2015 21:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.