reklama

Uznávaný festival Zoom+ privíta v Trnave legendárnych The Swingle Singers

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom a rovnako aj samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

V januári tohto roku hudobný svet opustila legenda vokálnej hudby, jazzový muzikant a aranžér, zakladateľ a dlhoročný vokalista a cappella formácie The Swingle Singers, priekopník zborovej hudby Ward Swingle (21.9.1927 – 19.1.2015). Jeden z tých, ktorí spopularizovali vokálnu hudbu po celom svete.

Festival Zoom+ má tú česť privítať v Trnave skupinu, ktorá pokračuje v tradícii pôvodných The Swingle Singers – nová generácia pod názvom The Swingles z Veľkej Británie.

S novým konceptom sa predstavia na Zoom+ festivale v piatok 2. októbra 2015.

sw-si
Swingle Singers

Foto: Nedim Nazerali

Festival otvoria vo štvrtok dve mladé dynamické vokálne skupiny – z Čiech sa prídu predstaviť Skety, sedem muzikantov telom i dušou, držitelia Zlatého diplomu z  roku 2014 na prestížnej a cappella súťaži Vokal Total a maďarskí Singer Street, štyria jazzoví fanatici, ktorí obsadili prvé priečky vo svojej kategórii na Vokal Total ale aj na a cappella súťaži v Taiwane.

Program festivalu Zoom+ 2015:

1. októbra: 19.00

Singer Street (HU)
Skety (CZ)

2. októbra: 19.00
The Swingles (UK)

Kino Hviezda

Predaj vstupeniek prebieha v sieti ticketportal (link tu).

Vstupenky si bude možné zakúpiť aj pred koncertami v kine Hviezda.

Vstupné:
1.10.2015 – 10 eur (deti a ZŤP – 7 eur)
2.10.2015 – 20 eur (deti a ZŤP – 7 eur)
Permanentka – 25 eur (deti a ZŤP – 15 eur)

Na uplatnenie zľavneného vstupného je potrebná rezervácia na rezervacie@zoomplus.sk.

Medzinárodný a cappella festival Zoom+ sa od svojho prvého ročníka v roku 2008 vyprofiloval na uznávanú akciu vo svojom žánri. Je vysoko hodnotený domácim a zahraničným publikom a rovnako aj samotnými skupinami, ktoré na festivale vystupujú.

Cieľom organizátorov je prezentovať a cappella hudbu – vokálnu hudbu bez použitia hudobných nástrojov. Zámerom je predstaviť a cappella formácie – domáce, ale hlavne zahraničné, ktoré sa úspešne venujú tomuto menšinovému žánru na polo – až profesionálnej úrovni.

V priebehu prvých piatich rokov sa festivalu podarilo etablovať na slovenskej hudobnej scéne a pritiahnuť odbornú aj laickú verejnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2015 19:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.