reklama

Rozbitá Šrobárova ulica dostane novú tvár, zámer má stavebné povolenie

Projekt rekonštrukcie Šrobárovej ulice na Zelenom kríčku má stavebné povolenie. Mesto predpokladá s nákladmi na komplexnú obnovu ulice vo výške približne 600-tisíc eur, prostriedky sú vyčlené v rozpočte na rok 2016. Radnica považuje obnovu ulice za nevyhnutnú z dôvodu zlého technického stavu povrchov miestnej komunikácie.

Rekonštrukcia sa dotkne úseku so začiatkom v križovatke ulíc Šrobárova – Zelený kríček – Rybníková a ukončením po mostný objekt cez Trnávku na svetelnej križovatke ulíc Hospodárska – T. Vansovej. Obnova sa dotkne úseku s dĺžkou približne 300 metrov.

Stavebné práce budú pozostávať z vybúrania pôvodnej komunikácie vrátane priľahlých chodníkov. Súčasťou zámeru je realizácia nového cyklochodíka, verejného osvetlenia, výsadba zelene v celom úseku a osadenie nového mobiliáru – pribudnú lavičky, smetné koše, prístrešky na zastávkach MHD a dve reklamné vitríny pre city lighty.

Mesto bude projekt realizovať v štyroch etapách, doprava bude obmedzená prenosným dopravným značením.

srobarova
Šrobárova ulica

Reprofoto: Google Maps

Na Šrobárovej zostane aj po rekonštrukcii dvojpruhová jednosmerná komunikácia pre motorové vozidlá, pribudne cesta pre cyklistov široká 2,5 metra.

Cyklistický pás bude začínať od križovatky s Rybníkovou ulicou a ukončený bude pri križovaní so železničnou vlečkou bývalého cukrovaru. Od cesty bude oddelený vodorovným značením, plochu pásu od komunikácie pre autá odlíšia aj použitým materiálom.

Pozdĺž zrekonštruovanej komunikácie sa počíta s vybudovaním 36 parkovacích miest, po osemnásť na každej strane.

Povrchovú úpravu komunikácie aj cyklocesty bude tvoriť asfaltový betón, na chodníkoch položia zámkovú dlažbu.

V rámci sadových úprav rieši projektová dokumentácia výsadbu nových drevín, zatrávnenie jestvujúcich a novovytvorených trávnatých plôch, výsadbu kríkov a trvaliek.

Pozdĺž zrekonštruovaného chodníka vysadia 10 kusov lipy striebristej, v ostrovčeku na križovatke Šrobárovej so Zeleným kríčkom pribudnú tri kusy ľaliovníka tulipánokvetého a trvalkový záhon.

Jestvujúci pás zelene na ľavej strane ulice bude zrevitalizovaný a nanovo vysiaty trávou.

V celkovej dĺžke približne 300 metrov dôjde aj k výmene štrnástich stožiarov súčasného verejného osvetlenia, navyše k nim pribudne 13 stožiarov na pravej strane a osvetlenie priechodu pre chodcov.

Rekonštrukcia Šrobárovej ulice by sa mala začať ešte v priebehu tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2016 6:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Rozbitá Šrobárova ulica dostane novú tvár, zámer má stavebné povolenie”

 1. 1
  Martin says:

  Paci sa mi ze konecne niekto zacal rozmyslat a na cesty davaju asfaltovy beton. Je to ovela jednoduchsie na udrzbu a hlavne to dlhsie vydrzi, netvoria sa tam “rolety” a ani kolajnice. Bude to vyzerat dobre ked sa to dokonci :)

  • 1.1
   julinka says:

   Martin a čo tam dávali doteraz,keď teraz dávajú asfaltový beton ?

  • 1.2
   majo says:

   A čo myslíš že sa používalo doteraz?

   Čistý asfalt?

   • 1.2.1
    julinka says:

    No samozrejme,že sa aj doteraz používal asfaltový beton.Martin si ho pomýlil s normálnym betonom – takým aký bol použitý pred pár rokmi na križovatke Šrobárova – Hospodárska -Trstínska a tuším v minulom roku Rybníková . Hlboká.Ale tá jeho poznámka bola veľmi cool a preto získala oprávnenú čriedu zelených lajkov. Čo tam potom aká je pravda, aká je realita. To je v týchto komentároch nepodstatné,resp.neželané.Týka sa to vlastne akejkoľvek témy.A to už nehovorím o téme,ktorá by mala aj náznak politiky.

 2. 2
  Mária Jurkasová says:

  Už je 13. júna 2016 a na Hlavnej ulici stále nefungujú pitné fontánky. Teraz je trojdňový “Májový kvet” a toto tam veľmi chýba. Čo sa deje???

 3. 3
  ferino says:

  Radnica by sa mala venovať aj východnej časti Trnavy. Mesto si tam založilo asi potkaniu farmu a my sa dohadujeme či pre kožušinu alebo pre mäso.

 4. 4
  watchdog says:

  Šrobárová ulica bola pred štyrmi rokmi rozkopaná z dôvodu výmeny plynovodného potrubia. Rozkopávka bola veľmi nekvalitne zaplátaná, tak že sú tam dodnes nerovnosti. Kompetentní pracovníci zodpovední za tento stav, ktorí nekvalitu nereklamovali dodnes pracujú na Mestskom úrade. Dúfam, že počas tejto rekonštrukcie konečne odstránia z cesty aj pozostatky koľajníc.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.