reklama

V areáli ZŠ na Bottovej ulici začala výstavba viacúčelového športového ihriska

Začala sa výstavba prvého multifunkčného športového ihriska s umelým povrchom v Trnave v areáli Základnej školy na Bottovej ulici. Jej žiaci získajú výborné podmienky na realizáciu športových ambícií v piatich druhoch športu. Vzhľadom na širokú využiteľnosť ihriska tohto typu mestská samospráva uvažuje aj o režime jeho sprístupnenia pre občanov mesta, informuje mesto v tlačovej správe.

“Na obvode oválneho ihriska bude bežecká dráha s tromi traťami. Vo vnútri oválu vzniknú ihriská na tenis, volejbal, basketbal, hádzanú a malý futbal. Poloblúky na oboch stranách oválu sú určené na streetbalové koše. Finálna úprava ihriska bude z vodopriepustných polyuretánových povrchov vhodných na atletiku a loptové hry,” konkretizuje trnavská samospráva.

Novinkou, ktorá spĺňa najaktuálnejšie požiadavky adaptácie na zmeny klímy, je spôsob odvodnenia ihriska. Zrážková voda nebude odvedená do kanalizácie, ale cez podložie z kamenných drvín drenážou do vsakovacej jamy. Dá sa očakávať, že vďaka tomu stúpne vlhkosť ovzdušia, klesne jeho teplota a vzniknú aj lepšie podmienky pre zeleň, ktorá významne pomáha pri zlepšovaní klímy.

bottova-stavba
Výstavba areálu sa už rozbehla

Foto: Mesto Trnava / Kamil Lastovička

Myšlienka na výstavbu multifunkčných ihrísk v Trnave nie je nová. Mestská samospráva mala pripravených niekoľko projektov už v roku 2008, ale k ich realizácii napokon nedošlo.

„Očakávali sme, že aj na Slovensku bude rovnaký trend ako v Česku, kde príslušné ministerstvo venovalo na budovanie materiálnej základne škôl a podporu športovania detí a mládeže niekoľko stoviek miliónov korún a výsledky sa zúročili aj vo výkonoch českých športovcov na vrcholových športových podujatiach. Preto sme aj my v období rokov 2006 – 2009 vyprojektovali multifunkčné ihriská na niekoľkých základných školách. Žiaľ, u nás sa vtedy nestalo to isté, čo v Česku. Naše ministerstvo školstva podporovalo viac výstavbu ihrísk s umelým trávnatým povrchom, ktoré nemajú také bohaté športové využitie,“ hovorí vedúci odboru investičnej výstavby mestského úradu Dušan Béreš.

Po rokoch teda konečne prišiel čas na oživenie a „facelift“ projektu, v ktorom boli zohľadnené nové materiály a trendy.

„Sme šťastní, že to, čo sme chceli urobiť už takmer pred desiatimi rokmi, sa predsa len stane skutočnosťou. Pokračovanie v tejto snahe je nevyhnutné. Ak chceme mať dobrých športovcov, musíme im vytvárať nielen dobré základné podmienky na športovanie, ale aj na súťaživosť a túžbu po víťazstvách. Myslím si, že musí prísť čas, keď si aj štát uvedomí, že je potrebné podporovať výstavbu takýchto ihrísk. Je to súčasný trend, nájdeme ich kdekoľvek v zahraničí,“ dodal Dušan Béreš.

Verejnú súťaž na dodávateľa stavby bola vyhlásená v marci tohto roka, zákazka mala v súťaži predpokladanú hodnotu 300-tisíc eur.

bottova-vykres

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2016 6:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

17 komentárov pre “V areáli ZŠ na Bottovej ulici začala výstavba viacúčelového športového ihriska”

 1. 1
  Štefan says:

  Nebude tých atletických dráh príliš nahusto? Pozrite si čo je v susedstve tejto školy
  https://picasaweb.google.com/109219373798084538912/TrnavaZVysky?noredirect=1#5971846577711413570

 2. 2
  Magda says:

  škola nemá vlastnú jedáleň, ale bude mať multifunkčné ihrisko. Nuž, nemôžete mať všetko…

 3. 3
  forrest gump says:

  no ale tých 50 m je neskutočne ďaleko. čo keby dostali detičky kŕče? stačí sa pozrieť pred školu medzi 7.30 – 8.00, to uvidíte divadlo. ako u bláznov. preto tam prestali chodiť mestskí policajti.
  a navyše, škola mala svoju jedáleň, lenže v nej spravili vzhľadom k počtu žiakov družinu. tá škola mala dve veľké ihriská, bazén a veľký školský dvor.
  ešte jeden návrh : a čo tak spraviť miesto toho ihriska parkovisko? pekne všetko vybetónovať a rodičia by nemuseli stáť až v križovatke, pretože detičky musia dotiahnuť max. 5 metrov k škole.
  tesne pred prázdninami som šiel okolo a bol tam kopec detí, revali, šantili, blbli. pomyslel som si, bože, pred cca 50 rokmi som takto vyvádzal na tom školskom dvore aj ja.

  • 3.1
   Juraj Fuzak says:

   S tym parkoviskom to neni zly napad. A este by sme mozno mohli spravit aj kyvadlovku na tych 50 m zo skoly do jedalne aby nemuseli chodit uz vobec :)))

 4. 4
  fifo says:

  Juro len malá otázka.Ako to vyzerá s parkoviskom pri nemocnici? Myslím čo má zrealizovať mesto.

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   co viem podla poslednych info co som mal tak sa pracuje na vsetkej dokumentacii a povoleniach, ale mozem aj aj viac zistit ak chces

   • 4.1.1
    fifo says:

    Dik,daj potom vedieť, lebo situácia pred nemocnicou ohľadne parkovania je katastrofálna.

   • 4.1.2
    Otázky says:

    Dokumentácia je začiatok všetkých činností pri výstavbe. Nebil sa tu nedávno niekto do pŕs, ako intenzívne sa na tomto parkovisku pracuje? Tak teda ako intenzívne sa toto parkovisko buduje? Taľafatkami, alebo fyzicky? Činnosti, ktoré tam boli zrealizované boli bez dokumentácie? Načierno? Pri tomto tempe to bude práca na jednu päťročnicu. Strihať pásku bude už ďaľšie osadenstvo samosprávy?

 5. 5
  pamäť says:

  A ešte jedna mala otázočka čo s tou zmenou oraganizačnej štruktúry , na ktorej sa tolko natrapili ,
  co dalšie zmeny na postoch……..
  Kde sú tie búrlive debaty ,osočovačky a znevažovačky

 6. 6
  Vymazaný príspevok sa opakovane pýta says:

  Ako sa volá diskutérska disciplína, pri ktorej niekto obieha free wi-fi a dáva palce dole a sám sebe hore? Asi tu taký diskutuje.
  Bude aj tento príspevok vymazaný?

 7. 7
  Berto says:

  Na tomto priestore už nediskutujem.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.