Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum

Už na jar 2017 je plánované zahájenie výstavby ďalšieho obchodného centra na Trstínskej ulici. Stáť má v areáli bývalého Milexu. Nové obchody stavajú aj na opačnej strane cesty na niekdajšich pozemkoch Výskumného ústavu kukurice.

Investor podľa dokumentov predložených na posudzovanie príslušnými úradmi a inštitúciami plánuje začať s výstavbou na jar 2017, stavebné práce majú byť dokončené o sedem mesiacov neskôr v novembri.

Jednopodlažné centrum obchodu a služieb bude mať tvar obdĺžnika s rozmermi 99×52 metrov. Celková plocha dotknutého územia je 28-tisíc metrov štvorcových.

Samotná stavba zasiahne v prvej etape plochu 5000 metrov štvorcových, v druhej etape má pribudnúť retail na ploche 2300 metrov.

Najväčšiu plochu zaberú parkoviská a cesty – takmer 14-tisíc metrov štvorcových, na ploche 7100 metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Pri centre vznikne 289 parkovacích miest.

milex-trstinska
Objekty bývalého Milexu plánujú búrať začiatkom budúceho roka
Ilustračné foto: Google Street View

Z areálu bývalého Milexu plánujú asanovať všetky budovy, zostane len trafostanica. Budovy postavené zväčša v 50. rokoch dvadsiateho storočia sú v súčasnosti prenajímané menším firmám na drobnú výrobu, sklady a obchodné činnosti. Z hľadiska územného plánu je lokalita definovaná ako územie určené na komerčno-podnikateľské aktivity, nevýrobné služby a nezávadné výrobné služby.

Začiatok búracích prác je podľa materiálov, ktoré zástupca investora predložil na posudzovanie dotknutým inštitúciám a úradom, predpokladaný na január 2017, asanácia objektov má trvať približne štyri mesiace.

Skúsenosti s podobnými plánovanými projektmi z minulosti však hovoria, že očakávané termíny investorov nemusia byť úplne reálne.

Hlavný objekt bude situovaný v severnej časti pozemku, priečelie je orientované na juh. Stavba bude riešená železobetónovým skeletom, opláštenie sendvičovými panelmi.

Územie budúcej obchodnej zóny susedí z východnej strany s potokom Trnávka. Tu plánujú investori vytvoriť sprievodný zelený biokoridor. Sadovnícky návrh pozostáva z dominantnej lipovej aleje. Sadiť by sa mali 3 až 4 metre vysoké stromy s obvodom kmeňa 20-25 cm.

Areál bývalého štátneho podniku Milex bol budovaný od roku 1948, súčasnú podobu získal v 50. rokoch minulého storočia.

V areáli sa nachádzajú objekty pasterizačnej stanice, plniarne mlieka, masliarne, kvasiarne, administratívno-sociálnych budov, jedálne, skladov či kotolne.

Výrobu v podniku ukončili v roku 2003.

Asanácia bude prebiehať mechanicky postupným rozoberaním bez použitia výbušnín.

Podnikateľským zámerom je fuknčné zhodnotenie územia formou výstavby centra obchodu a služieb.

Investičné náklady odhaduje investor na 4 milióny eur, predokladá sa vznik 80 nových pracovných miest.

cos-trstinska-milex
Celková situácia obchodnej zóny. Vpravo dolu je jestvujúca kruhovka Trstínska-Ružindolská-Cukrová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2016 11:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

52 komentárov pre “Areál bývalého Milexu zbúrajú, nahradí ho obchodné centrum”

 1. 1
  citatel says:

  Namiesto druhotriednych obchodov by som tam radsej privital novy Milex.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 48 Thumb down 7

  • 1.1
   suhlas says:

   Uplny suhlas. A spracovavat mlieko z okolitych fariem, nech je ekostopa co najmensia. Ideal este vratne flase namiesto plastu. Mat prachy na realizaciu takehoto podnikatelskeho zameru………

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 35 Thumb down 7

  • 1.2
   ferino says:

   Veď Milex tam už stál, postavili ho naši rodičia a prarodičia, ale po prevratovej veľkej demokratickej rabovačke nám ho ktosi ukradol.

   Thumb up 13 Thumb down 4

 2. 2
  Sasky says:

  naco???

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 8

 3. 3
  Juraj Fuzák says:

  Napaditost investorov nepozna hranice…

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 17

 4. 4
  Martina says:

  Ja som absolutne zdesena, aby tak male mesto ako Trnava malo tolko nakupnych centier (MAX, Arkacia, City Arena, The Mall, Voderady).

  Skoda, ze parky tolko nevynášajú. Investorom prajem, aby mali cim skor plne vrecka :D :D :D

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 14

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   zjavne sa stale najde dost zabludenych dusi ktore su ochotne tam travit svoj volny cas

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 17

 5. 5
  sendy says:

  drzim palce investorovi, len do toho! inac, minule som isiel cez stred mesta a dole pod tou starou mestskou vezou som si vsimol pomerne nevyuzitu volnu plochu, kde by sa tiez zmestilo krasne nakupne centrum a kde by nasli miesto uplne nove exkluzivne znacky obchodov ako napr. billa, dracik, dm drogeria, newyorker, exi sport, house, planeo elektro a ine prestizne svetove znacky, ktore trnavcania este nepoznaju. stacilo by len zburat ten stlp, co tam na tej ploche stoji skoro v strede a o par mesiacov by tam mohlo stat plechova buda ako lusk.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 43 Thumb down 6

  • 5.1
   občasný kupujúci says:

   Dobrý postreh. Trnava je známa týmito „exkluzívnymi“ obchodmi. Keď treba niečo poriadne kúpiť (nie pre -násťročných), treba ísť do BA, alebo aj ďalej.
   Platí tu nepriama úmera: čím ďalej, tým lacnejšie a čo je smutné tak aj kvalitnejšie.
   Aj CArenu prešpikovali podobnými značkami a nastavili latku.

   Thumb up 13 Thumb down 4

 6. 6
  Mirec2 says:

  Trnava, gratulacia :)

  Thumb up 10 Thumb down 8

 7. 7
  Namaste says:

  Je to ako s prostitúciou…. Po čom nie je dopyt to sa neuživí.
  Takže ak investor dá do zámeru 4 mil.€ a vy tam necháte takú sumu len pred vianocami moji milí, tak sa potom nečudujte, že sa všade kde to je len možné stavajú nákupné centrá. Len sa obzrite okolo seba a do svojich skríň kolko máte vecí, ktoré vôbec nepotrebujete. A to či potrebujete na to kašlete.
  A kometáre; že tam chcete oark alebo kultúrne centrum ale ihriská pre deti ???
  Treba sa zamyslieť čo by ste tam postavili vy ak by ste boli vlastníkom pozemku….. isto parčik, že ?! 😂

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 41 Thumb down 7

 8. 8
  Rony Kukurica says:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 8 Thumb down 31

  • 8.1
   Juraj Fuzák says:

   Hovorit o niekom ze je primitivny s takym pravopisom ako mas ty brate je docela odvaha. Zisti si ako funguje realny svet a potom mozno aj zistis kto kolko dostal do vacku ;)

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 25 Thumb down 14

  • 8.2
   ferino says:

   Stavať byty pre mladé rodiny ? Neblázni, veď socializmus skončil v 89. Narodil si sa o pár desaťročí neskôr než si mal.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 9. 9
  jozo says:

  A ako chceš zabrániť súkromníkovi stavať na svojom pozemku?Rony kukurica..Máš málo bytov?Alebo si myslíš,že ti ich niekto postaví zadarmo?Tie obchodné domy by neexistovali,keby tam ľudia nechodili….

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 3

 10. 10
  danTT says:

  hehhe, dobre sa bavím, ešte by mohli uverejniť nájomcov :-)…..ale je to sila, pekne „investorom“ zadrbáva, ešte ste tu zabudli spomenúť novu zonu na konci nemocnice….

  Thumb up 6 Thumb down 9

 11. 11
  tasum says:

  Kaufland 3

  Thumb up 5 Thumb down 6

 12. 12
  ado says:

  A Trstinska ulica sa bude kedy rozsirovat ? Ci kompetentni neocakavaju hustejsiu dopravu na tejto ulici ? Tato ulica moze smelo konkurovat cestam na JRD. Sorry, zabudol som ze v tomto meste sa nerozmysla dopredu, ved kompetentni su voleni iba na 4 roky, tak naco si lamat hlavu nad tym co tu bude po nas, ci ?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 25 Thumb down 9

  • 12.1
   Mirec2 says:

   Presne tak ado. Vacsina ciest v tt je na urovni prvej republiky. Staci si pozriet mapy. Je to hanba. Nebyt komunistov-studentska, hlbkoka , tak porevolucne garnitura takmer nic,

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 6

  • 12.2
   ferino says:

   Zabudol si na uzučkú ul. Vl. Clementisa.

   Thumb up 17 Thumb down 1

 13. 13
  Dano says:

  Super Trnava budem mat onedlho pre kazdeho svojho obyvatela svoje obchodne centrum.
  Nielen na namesti je volne miesto ako pise niekto vyssie, ale este je tu areal byvaleho Cukrovaru, tam mozu chodit zase moji susedia. Treba tiez postavit v Kamenaci zopar obchodnych centier. Na lincianskej tiez chybaju nejake tie centra. MOdranka mi tiez pride nevyuzita.

  Thumb up 7 Thumb down 7

  • 13.1
   ferino says:

   Ten bývalý cukrovar ja dlhé roky nevyužitý , obrovská plocha areálu neslúži Trnavčanom. Dobrý projekt bý pomohol k rozmachu mesta. Na ťahu je korunový kapitalista, ktorého plán s týmto pozemkom je na hony vzdialený od želania občanov. Jedinečné strojné zariadenie v cukrovare kapitalista už dávno vykuchal a ponechal iba holé múry s minimálnou historickou hodnotou. Aj takéto dôsledky sú po divokej , rabovačskej korunovej zlodejine, honosne volanej privatizácie. Potravinárske fabriky korunový kapitalisti rušia a stavajú pre nich lukratívne zariadenia. A my sme nútení nakupovať potravinový odpad zo západu.

   Thumb up 4 Thumb down 1

 14. 14
  juraj says:

  Trnavčania, asi by bolo vhodné začať rozhodovať o svojom meste hlasom ľudu a nie prostredníctvom panáčikov, ktorých sme si posadili na radnicu. Na západ od nás je bežné, že formou miestneho referenda rozhodujú obyvatelia aj tej najmenšej dediny o bežných veciach, ktoré sa ich dotýkajú. Je len otázkou, či výsledok má záväzný, alebo len odporúčací charakter. Prečo teda nerozhodnúť o tom, čo chceme z mesta mať…

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 29

  • 14.1
   Juraj Fuzák says:

   To je super napad, len mi prosim vysvetli ako by si si predstavoval napriklad riesenie tohto nechceneho nakupaku miestnym referendom. Lebo nabuduce ked budes ty nieco vlastnit, tak vypise niekto referendum o tom co si mozes so svojim majetkom spravit. Len neviem kto v tom pripade bude vypadat ako panacik…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 24 Thumb down 16

   • 14.1.1
    juraj says:

    Vidím, že máš v tom jasno a ja tiež. Len neviem za koho kopeš, či za Trnavu, rozumej Trnavčanov, alebo… Lebo to hore sú názory ľudí z Trnavy, je to málo ?
    Neustále sa hovorí o tom, že dianie na Slovensku / nie len na Slovensku/ je v rukách oligarchov, ktorí ťahajú za nitky svojich figúrok na rôznych postoch. Mám pokračovať ? Ale, nech si každý urobí svoj názor.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 22

    • 14.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Kamo…treba si najprv nastudovat to o com chcem kriticky rozpravat. Keby si vedel o com hovoris tak by si vedel ze mesto Trnava s tymto projektom ani s projektom, ktory sa bude otvarat oproti nema nic spolocne. Uzemny plan tam bol zmeneny v roku 2006 zo zony vyroby a priemyslu na zonu obchodu. Ten areal a tiez areal oproti nieje a nebol v majetku mesta, to znamena ze je sukromnym vlastnictvom a majitel si tam moze postavit co chce pokial je to v sulade s uzemnym planom. Nikto ti tam nekaze chodit, takisto ani do inych centier. Vsetky informacie najdes na http://www.trnava.sk. Najprv si nastuduj a potom kritizuj.

     Ano neustale sa hovori to je pravda. Ja som tiez jeden z tych, ktorych si nazval panacikom, tak mi prosim povedz ktoremu oligarchovi som figurka a ktory taha za „moje nitky“. Bud prosim konkretny. Dopredu ti hovorim ze „hovori sa“ ma nezaujima. Konretne prosim, fakty, mena, cisla, adresy, datumy, prikazy a podobne. A nemusis hovorit len o mne, kludne povedz aj mena ostatnych panacikov. Dikes

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 31 Thumb down 15

     • 14.1.1.1.1
      juraj says:

      Tak počúvaj ty spravodlivý, podľa toho akým spôsobom sa ty vyjadruješ ku všetkému čo sa na tejto stránke prepiera si asi odborník na všetko a všetko máš naštudované, lebo inak by si asi takto nevyjadroval svoj názor. K tomu, aby bežní ľudia vyjadrili svoj názor, predsa nemusia byť „študovaní“.Vždy zavedieš debatu tam, kde sa cítiš byť istý a odkláňaš sa od merita veci. Nevieš viesť dialóg, vieš len tvrdo argumentovať a to Ti bráni v načúvaní iných.
      A čo sa týka toho, koho si figúrka Ti naozaj neodpoviem, pretože Ťa vôbec nepoznám, tak nevzťahuj veci na svoju osobu. Ak však tvrdíš niečo iné, tak nežiješ na Slovensku.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 23

      • 14.1.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Kamo…niesom odbornik na vsetko ani zdaleka tomu ver. Mam vsak jednu zasadu a to ze ked chcem nieco kritizovat tak musim vediet co. To je zaklad. Nemozem kritizovat nieco a pouzivat k tomu argument postaveny na vode a navyse ked to s temou nesuvisi ani trochu.

       K tomu aby ktokolvek, nielen „bezny“ ludia vyjadrili svoj nazor by bolo dobre aby mali vsetci nazor postaveny na nejakych faktoch, potom sa debata aj spolocnost posunie vpred tomu ver. Kazdy clovek sa moze vyjadrit, ale vzdy by to malo mat hlavu a patu. Viest dialog a tvrdo argumentovat ide ruka v ruke. Pretoze ked vedies dialog a nepouzivas tvrde argumenty zalozene na faktoch tak sa bavis len o pocitoch a debata nikam nevedie.

       Nevztahujem veci len na svoju osobu, ale som jeden z tych ktorych si nazval panacikmi a vytvaras dojem ze su ovladani oligarchami. Tak som ta ziadal aby si povedal kto konkretne je ovladany oligarchami. Znovu sme len pri faktoch. Ja zijem na Slovensku, zijem v Trnave cely zivot aj tu budem az do smrti. Treba sa ale naucit rozlisovat, veci pomenovat pravym menom, pouzivat fakty a mena a nie pausalizovat, lebo takto sa nikam nepohneme :) Pekny den

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 18

       • 14.1.1.1.1.1.1
        juraj says:

        Už len jedna poznámka a končím. Ako malí chlapci sme si robili žarty, že: Kto neští s nami, ští proti nám“ – nie vždy to platí

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 26

        • 14.1.1.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzak says:

         A co to ma spolocne s tym ze nehladiac na to ci som za nieco alebo proti niecomu tak to co tvrdim by nemalo mat zaklad postaveny na vode a na „hovori sa“ ale na faktoch?

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 14

         • 14.1.1.1.1.1.1.1.1
          juraj says:

          Ako právnik sa budem držať dôkazov a faktov, ale aké fakty a naštudované dokumenty potrebujem k tomu, aby občan vyjadril svoj názor na to, čo sa mi v meste páči a čo nie, čo tu chcem, alebo čo tu nechcem, čo sa v spoločnosti deje a pod. Veď si uvedom, že v tomto meste žijú tisíce ľudí, ktorých táto doba informačných technológií neprevalcovala, ale pozerajú na svet to čo sa deje okolo nich obyčajným „sedliackym“ rozumom- pohľadom. Takže tak, nie každý, kto má iný názor je náš nepriateľ, ktorého treba naraziť na koľaj spôsobom, najprv študuj a potom môžeš niečo povedať. Takto teda nie.

          Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 20

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.1
           Juraj Fuzák says:

           Sedliacky rozum mi hovori ze to ci o niekom budem tvrdit ze je „panacik“ a necakat ziadnu reakciu asi nejde dokopy. Ja som zastanca zdraveho sedliackeho rozumu, ktory v tejto spolocnosti podla mna absentuje v obrovskej miere a nahradza ho tzv. politicka korektnost alebo tzv. newspeak.

           Preto ako zastanca sedliackeho rozumu a odporca akejkolvek prehnanej koreknosti ti budem na vseobecne frazy vzdy argumentovat a ziadat fakty, pretoze pojem sedliacky rozum nepovazujem za urazku ale naopak nieco co je vzdy postavene na jednoduchom zaklade a to takom ze musim vediet co tvrdim. Ked ja teba nazvem panacikom alebo poskokom nejakeho oligarchu bez toho aby som vedel preco tak budes reagovat ako? Nebud zbytocne citlivy chlape.

           Tu je clanok o tom ze sukromny investor ide stavat na sukromnom pozemku nieco co nieje v rozpore s uzemnym planom mesta (ani mne sa to nepaci) a ty ked hovoris ze si pravnik tvrdis ze by sa o podobnych veciach malo rozhodovat v miestnom referende? Sorry ja mam k pravu asi tak daleko ako k Saganovi na biku ale toto pravnik nemoze povedat ani o stvrtej rano a s tromi promile v zilach. Aby sa v miestnom referende rozhodovalo o tom kto ako vyuzije svoj vlastny majetok? Nesranduj.

           Nikto ti nezakazuje vyjadrit si svoj nazor, mne sa to tiez nepaci, ale je to sukromny majetok. V pripade ak by mesto poskytlo takyto priestor na nakupne centrum z vlastneho majetku tak prosim, vsetka kritika je namieste. Takto ani omylom. Treba sa naucit rozlisovat a prestat pausalizovat.

           Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 17

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.2
           forrest gump says:

           takže ty chceš referendum aby sa ľudia vyjadrili k tomu, čo aj tak nemá možnosť nikto (okrem majiteľa) ovplyvniť? a načo by bolo také referendum? navyše by sa ho nezúčastnilo ani 30 % ľudí.

           pochopiť písaný text ti robí veľmi veľké problémy.

           písal si, že už končíš (našťastie), ale dal si ďalší príspevok. a kde je logika a rozum?

           Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 4

          • 14.1.1.1.1.1.1.1.1.3
           Flego says:

           Ale chlapci, toľko hádok :-) Ja vám vravím, že referendum o tomto obchodnom centre bude a vyjadrí sa v ňom každý obyvateľ Trnavy a širokého okolia. Buď tam bude chodiť dosť ľudí a OC bude prosperovať, alebo tam bude chodiť málo ľudí a OC skrachuje. Takto získame naozaj spravodlivý výsledok.Inak za komančov mala TA viac obyvateľov ako dnes a bol tu JEDINÝ OD Jednota na námestí a hladovali sme snáď? Teraz tu máme koľko OC? A kto tam míňa peniaze? Keby každý kupoval len to čo potrebuje, žiadne OC by tu neboli.

           Thumb up 9 Thumb down 1

 15. 15
  Tomas says:

  A ten paškvil na vstupe do city parku je akože čo ? Nebol tam náhodou projektovaný kruháč ? Nejako z neho vznikol trojuholník.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 4

 16. 16
  Roman says:

  No kde sú peniaze tam je moc….Bohužial tak to chodí u náas na Slovensku.Verím to mu že asi 80% Trnavcanou stým nesúhlasí….Len škoda že sa tu nepostaví nič pre naše deti však sa už ani nemaju kde hrať a absolutne nikto stým nič nerobí načo su potom mestký poslanci?

  Thumb up 2 Thumb down 15

 17. 17
  Dušan says:

  Ktovie koľko nákupných centier pribudne v Trnave, kým dokončia rekonštrukciu OD Jednota. Ľudia tam dovtedy aj zabudnú chodiť.

  Thumb up 6 Thumb down 3

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.