reklama

Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne

Developer pripravovaného projektu obchodného centra v dotyku areálu Fakultnej nemocnice v Trnave, žilinská spoločnosť Istrofinal, žiada mesto o zmenu klasifikácie časti nemocničných pozemkov v územnom pláne. O žiadosti majú rokovať mestskí poslanci na budúci týždeň.

Istrofinal v súvislosti s pripravovanou výstavbou obchodného centra žiada od mesta povolenie spracovania zmeny v územnom pláne.

Investor chce preklasifikovať pozemok ležiaci v areáli nemocnice, v časti budovy spaľovne, ktorý je vedený ako plochy a bloky areálovej vybavenosti – územie školských a zdravotných areálov a ich vybavenosti, na územie plôch a blokov celomestských a prímestských komerčných hypercentier.


Pozemky na okraji areálu Fakultnej nemocnice, na ktorých sa pripravuje výstavba

kauf-sit
Celková situácia

Spoločnosť Istrofinal uvádza, že súčasťou územia budú aj plochy pre izolačnú zeleň tak, ako to stanovujú platné regulatívy záväznej časti Územného plánu mesta Trnava.

Dotknutý pozemok je vo vlastníctve Fakultnej nemocnice Trnava, ktorá dala k zmene predbežný súhlas.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave povolenie na spracovanie zmeny poslancom neodporúča schváliť.

„Prichádza k nekoncepčnému okliešťovaniu areálu nemocnice, bez jasného definovania jej zámerov rozvoja, na čo bolo vedenie nemocnice už v minulosti viackrát upozorňované,“ uvádza vo svojom stanovisku.

Rovnaký postoj zaujala na svojom marcovom zasadnutí aj Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok pri mestskom zastupiteľstve.

Povolenie neodporúča povoliť a zároveň vyslovuje požiadavku, aby Fakultná nemocnica predložila riešenie celého areálu.

Investor plánuje postaviť v juhovýchodnej časti areálu nemocnice na Tamaškovičovej ulici nákupné centrum Kaufland a druhý objekt s obchodnými jednotkami.

Podľa predloženej dokumentácie rieši projekt výstavbu komplexu s nákupným centrom Kaufland, v druhom, rovnako jednopodlažnom objekte, bude päť samostatných obchodných prevádzok.

Obchodný komplex bude dopravne napojený z Tamaškovičovej ulice. Pripojenie je navrhnuté z križovatky Tamaškovičova – Bulharská, ktorú investor prebuduje na okružnú. V areáli bude k dispozícii 260 parkovacích miest. Súčasťou stavby je realizácia sadových úprav.

Viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom predala Fakultná nemocnica v Trnave areáli developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny za 2,1 milióna eur v roku 2014.

Z prostriedkov získaných za predaj prebytočného majetku nakúpila nemocnica niekoľko zdravotníckych prístrojov a technické vybavenie.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2017 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Investor obchodného centra v areáli nemocnice žiada mesto o povolenie spracovania zmeny v územnom pláne”

 1. 1
  ison says:

  Zázemie pre rozvoj plôch pre budúce rozširovanie nemocničného zariadenia za komercionalitu je hnoj. Dúfam, že ľudské zdravie má pre poslancov vyššiu hodnotu ako nákupná búda.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 1

  • 1.1
   Juraj Fuzak says:

   Hnoj v tomto pripade je este pekne slovo…

   Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 12

   • 1.1.1
    Normalny clovek says:

    Hidden due to low comment rating. Click here to see.

    Tento komentár získal od vás slabé hodnotenie. Thumb up 14 Thumb down 44

    • 1.1.1.1
     Karol says:

     Vy asi nie ste kompletný pane … je mi vás úprimne ľúto !

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 10

    • 1.1.1.2
     Juraj Fuzak says:

     Povies mi to aj do oci ty primitiv degenerovany?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 19

     • 1.1.1.2.1
      Normalny clovek says:

      Kedykolvek, ja sa takeho internetoveho hrdinu nebojim, len doved aj mamu, aby si sa mal pod aku suknu schovat ako vzdy. Volako ti dosli instrukcie co mas pisat. Uz si sa bol vyplackat u petka, ci by si nemohol trestne oznamenie podat?

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 19

      • 1.1.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Nech sa paci, datum a cas poprosim.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 11

       • 1.1.1.2.1.1.1
        Normalny clovek says:

        Ty si jak z toho vtipu, chyba ti miesto, trulo, a presne takto aj pracujes, populizmus a nic viac, kolko pacikov si dneska vybavil?

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 17

        • 1.1.1.2.1.1.1.1
         Juraj Fuzak says:

         Datum, cas a miesto teda ked mas gule prist, predstavit sa a ukazat ksicht. Zajtra budem od rana v kamenaci, najdes ma tam ty inernetovy hrdina.

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 13

     • 1.1.1.2.2
      Kamil Schultz says:

      Juraj, ale toto už je cez od Teba. On nie je volený zástupca, aj ked teda má slovník aký má. Tz by si mal držat dekórum. Fakt že takto nie. Potom všetci kritizujete Fica a slovník máte taký istý…

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 9

      • 1.1.1.2.2.1
       Juraj Fuzak says:

       Nehnevaj sa na mna ale ked si nejaky primitiv bude brat moju mamu do huby tak dekorum mam vies kde.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 13

 2. 2
  Lukas says:

  Ty máš od normálneho človeka veľmi ďaleko..ale nevadí,Tabacek a smerácka banda Ti v tom pomôže!!!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 27 Thumb down 9

 3. 3
  pesimista says:

  To sa bude chcieť nemocnica takouto salámovou metódou „výhodne“ zbavovať „nadbytočných“ pozemkov postupne iba po Trnávku, alebo sa bude chcieť pokračovať aj ďalej s úmyslom všetko natlačiť napr. do mrakodrapu medzi Dohnányho ulicou a ulicou A.Žarnova ?

  Nepísalo sa niečo v tom zmysle, že sa obmedzia nové hypercentrá na území mesta a budú môcť byť iba medzi JV obchvatom a diaľničným privádzačom?

  „Obdivujem“ nápad zasunúť plánovaný kruhový objazd aj s novou príjazdovou cestou k novým obchodom do štátneho nemocničného areálu k nemocničným budovám. Pacienti iste ocenia zvukovo- a emisno-izolačné vlastnosti novovysadených 3-metrových prútikov, pardón, teda stromov namiesto tých mohutných, čo tam boli doteraz.

  Nabudúce môžeme očakávať napr. nápad zútulniť nemocničné prostredie benzínovou pumpou a autoumyvárňou, nakoľko vraj nevyužitého a nepotrebného priestoru pre nemocnicu je tam stále viac ako dosť.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 40 Thumb down 3

 4. 4
  adam says:

  Ešte jeden Kaufland v Trnave je potrebný. Ten na Družbe vzhľadom na najvýhodnejšie ceny v Trnave je prepchaný kupujúcimi. Ten pozemok na ktorom má byť postavený kedysi nepatril k nemocničnému areálu ale patril stavebnému podniku, ktorý na ňom mal sklady a myslím že aj autopark a od nemocničnému pozemku ho oddeľoval klasický plot.

  Thumb up 10 Thumb down 9

 5. 5
  adam says:

  V areáli nemocnice pri železničnej trati je veľká trávnatá plocha ale nikdy sa tam neplánoval postaviť pavilón pre pacientom vzhľadom k veľkému hluku, ktorý sa zo železnice šíri. Aj nový chirurgický pavilón preto postavili pri Dohnániho ulici a nie vzadu na tej trávnatej ploche pri železnici, kde vlaky už naberajú rýchlosť pri jazde z mesta alebo naopak kde brzdia pred príchodom do stanice. Ten hluk, šíriaci sa od železnice mnoho krát merala aj hygiena a aj z toho dôvodu sa rozhodlo tak ako je tomu teraz.

  Thumb up 7 Thumb down 6

  • 5.1
   viktor says:

   Jednoduché riešenie – protihlukové bariéry. Nechápem, ako ich pri stavbe trate BA Rača – Leopoldov mohli opomenúť – vlak pretína ako Trnavu, tak i napr. taký Báhoň a protihluková ochrana nikde. Od Leopoldova ďalej protihlukové bariéry sú….

   Thumb up 11 Thumb down 4

   • 5.1.1
    Lampáreň says:

    Pri úprave tejto trate na 160 km/h v TT sa zodpovední vybodli na všeličo.
    V iných mestách sa porobili rôzne súvisiace projekty /protihlukové steny, podjazdy, prekládky sietí, vyvolané investície, …/.
    V TT sa ani podjazdy neupravili, zostali ako dopravné lieviky a nebezpečné pre cyklistov.
    Keď nikto nič nepožadoval, tak to železničiari nasilu nerobili.

    Thumb up 13 Thumb down 5

    • 5.1.1.1
     XY says:

     Co to trepes,mesto pozadovalo rozsirenie podjazdu pri stanici aj pri nemocnici. Zeleznice sa na to vysrali,ze s tym nerataju,lebo su neni peniaze. Co s tym mesto malo robit..

     Thumb up 7 Thumb down 3

  • 5.2
   ison says:

   Vysadiť krásne stromy, urobiť chodníčky a lavičky, ako bonus jazierko a hluk je preč. Navyše aspoň si bude kde sadnúť. To, že sa tam vtrepe obchodná búda, hluk sa k jestvujúcim pavilónom priblíži.

   Thumb up 10 Thumb down 3

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.