reklama

Radnica plánuje kúpiť nové drevené stánky na vianočné trhy za štvrť milióna eur

Trnavská radnica pripravuje nákup 50 drevených stánkov na Vianočné trhy v predpokladanej hodnote štvrť milióna eur. V roku 2017 bude organizovať trhy mesto vo vlastnej réžii.

Po zrušení zmluvy so súkromnou spoločnosťou bude pripravovať trnavská radnica Vianočné trhy vo vlastnej réžii. Keďže väčšina mobiliáru ako sú stánky, vianočná výzdoba, osvetlenie, technické zabezpečenie a podobne patrila organizátorom, mesto musí chýbajúci mobiliár a techniku doplniť z vlastných zdrojov.

Na najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva chce vedenie mesta predložiť návrh aktualizácie rozpočtu na rok 2017. V návrhu je zaradený aj nákup 50 drevených stánkov s príslušenstvom v odhadovanej hodnote 250 000 eur.

Ilustračné foto: vianocnatrnava.sk

Stánky majú slúžiť za účelom organizácie Vianočných trhov, prípadne iných podujatí.

Z textovej časti návrhu aktualizácie vyplýva, že radnica plánuje obsatarať „nedemontovateľné drevené stánky s elektrickým napájaním vrátane príslušenstva – tabuľky na stánky, plot medzi stánkami, prístrešok, odpadové koše“.

Stánky chce mesto kupovať na tri splátky. Prvú vo výške asi 92 500 eur zaplatí v tomto roku, ďalšie dve splátky v odhadovanej výške 79-tisíc eur v rokoch 2018 a 2019.

Na zaplatenie prvej splátky za drevené stánky navrhuje radnica použiť finančné prostriedky zo zisku z jarmoku v 2016 vo výške 92-tisíc eur, ktoré uvoľnilo mestské zastupiteľstvo na organizáciu Vianočných trhov 2017.

Vedenie radnice zároveň plánuje postaviť v mestskom areáli na Priemyselnej ulici skladovaciu halu s rozlohou 400 metrov štvorcových, ktorá má slúžiť na skladovanie nedemontovateľných drevených stánkov a drobného mestského mobiliáru.

Predpokladané náklady na výstavbu haly sú 60 000 eur.

Návrh aktualizácie počíta aj so sumou 13 000 eur na skladovací posuvný systém. „Vzhľadom k hmotnosti pôvodných drevených stánkov je potrebné zabezpečiť posuvný skladovací systém za účelom ich efektívneho a šetrného uskladnenia,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom má hlasovať zastupiteľstvo.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2017 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

91 komentárov pre “Radnica plánuje kúpiť nové drevené stánky na vianočné trhy za štvrť milióna eur”

 1. 1
  optimalizator says:

  parada, este k hale vratnicu a do vratnice zamestnanca, pripadne kamerovy system ale za 50

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 14

 2. 2
  Larab says:

  310 000 Eur vyhodených úplne, ale úplne zbytočne.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 20

  • 2.1
   Juraj Fuzák says:

   Je to rozlozene na tri roky a treba si pripocitat k tomu prijem z prenajmu tych stankov, takze o minuse sa asi nebavime…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 28

   • 2.1.1
    Marek says:

    Ja som niekde cital ze viceprimator Pekarcik povedal ze vianocne trhy budu nekomercne. Uz mate vypocitane kolko od tych nekomercnych predajcov ziskate penazi? Alebo najprv investujete 400-500 000 eur verejnych penazi na skusku a potom sa uvidi ako to ide?
    Lebo jedna vec su pekne luxusne stanky a druha vec su dalsie naklady co predpokladam ze nebude malo na taku velku akciu.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 32 Thumb down 19

   • 2.1.2
    xXx says:

    Fuzak, ty si sa uz taky sprosty narodil alebo sa len robis? Najprv sa mestu vsetci zlozime na stanky a potom ich prenajom budem splacat tym, ze tam budeme nakupovat, ale hlavne ze sa o minus nebavime, len si zabudol napisat, o koho minuse., asi o tvojom a tebe podobnych.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 22

    • 2.1.2.1
     Juraj Fuzák says:

     Pocuj genius, skus si tipnut v koho stankoch si nakupoval doteraz? Ich prenajom nebudes ty ale ten co si ten stanok prenajme. Doteraz tam mesto davalo stanky a ich prenajom splacali ti co si ich prenajali akurat nie mestu. Chapeme sa genius?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 25

    • 2.1.2.2
     mopslik says:

     ty mas akurat tak minus v hlave a velky…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 14

   • 2.1.3
    obcian says:

    Nehovorte …. nezabudate ze na vianocne trhy treba ratat aj naklady na spotrebu elektriky. Revizne spravy k tomu. Montaz a demontaz stankov. Upratovanie a zametanie trhov. Odvoz komunalneho odpadu. Ulozenie odpadu na skladke. Montaz a demontaz vyzdoby. Stavba vian stromu. Montaz a demontaz podia. Kulturny program. A ine …. takze urcite hovorime o strate. Lebo tieto naklady budu kazdorocne. A este k nim pribudnu tie rozlozene sptatky.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 10

    • 2.1.3.1
     Juraj Fuzák says:

     Ano urcite hovorime o strate a preto to robila sukromna firma aby bola v strate…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 22

     • 2.1.3.1.1
      obcian says:

      To som nepovedal. Ani to nebo predmetom mojej reakcie. Reagujem na to ze hovorite ze mesto nepojde do straty

      V roku 2009 boli vydavky na vian trhy 41 492 + 4315 na stavbu vian stromu
      Takze ked priratame zvysenie cien, zvysene naklady suvisiace s rozsirenim lokality …. a toto treba priratat k tym rozlozenym tristo tisicom

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 11

      • 2.1.3.1.1.1
       Lukas says:

       Obcian hlavne si zisti,prečo mesto bolo stratové,keď robilo Vianočné trhy.A kto mu sa choď opýtať stánkarov,koľko platili nájom mestu a Novotnému.Tu si dajme otázku či to nebol aj úmysel niekoho…

       Thumb up 7 Thumb down 11

     • 2.1.3.1.2
      podnikatel says:

      a odkedy je zmyslom samospravy generovanie zisku?
      preco napr. negenerujete zisk prenajmom pracharne? bolo by to vzhladom na skusenosti s danou problematikou prirodzenejsie ako sa montovat do niecoho na co tam nemate nikoho.
      je logicke ze snaha a odhodlanie sukromnika ktory bol na trhoch od rana do vecera bola je a bude vzdy niekde inde ako zamestnanca ktory to robi 40 hodin tyzdenne

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 8

   • 2.1.4
    Mišurko says:

    Môžete prosím uviesť analýzu návratnosti týchto stánkov? Respektíve: koľko je príjem z prenájmu za sezónu? A aká je priemerná životnosť takýchto stánkov? Ďakujem!

    Thumb up 10 Thumb down 3

  • 2.2
   Lukas says:

   Trochu rozumu Larab.Aj Novotný musel investovať do stánkov.A tie stánky nebudú len na Vianočné trhy.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 10

   • 2.2.1
    Larab says:

    Veď práve. Do čoho investoval Novotný nás nemusí zaujímať. Len tu sa realizujú pomerne veľké výdavky, ktoré sa robiť nemuselo. Stačilo trochu rozumnejší prístup.

    Lebo týchto presne 323 tisíc Eur na stánky a skladovaciu halu pre ne nebude jediný výdavok v súvislosti s Vianočnými trhmi.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 15

    • 2.2.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Polovica stankov, ktore pouzivali patrila mestu. Ukaz mi, ktore mesto dava taketo akcie organizovat sukromnemu subjektu.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 18

     • 2.2.1.1.1
      obcian says:

      Mesto ma svojich 28 uzavretych stankov a asi 6 otvorenych.
      takze jaka polovica ked novotny postavil 80 stankov?

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 6

     • 2.2.1.1.2
      Larab says:

      Našli by sme veľa príkladov, kde práve Vianočné trhy robí mesto. Tu v regióne, napr. Hlohovec.

      Thumb up 2 Thumb down 6

    • 2.2.1.2
     Lukas says:

     Napr.Žilina robí elektronické aukcie,kde najdrahší stánok zaplatil mestu 19 500 euro.Tie stánky by mesto muselo aj tak raz kúpiť.Alebo všetko dáme súkromníkom?Aj Jarmok?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 10

 3. 3
  citatel says:

  Budem sa opakovat.Treba nakupit aj nove vianocne osvetlenia a Vianocnu atmosferu rozsirit okrem pesej zony a namestia aj na hlavne tahy Trnavy.Hospodarska,Sladovnicka,Hlboka,Rybnikova su uplne idealne ulice na svetelnu vyzdobu.(osadenie na poulicne lampy)Nech nasavaju Vianocnu atmosferu okrem trnavcanov aj ludia ktori iba prechadzaju autami cez nase mesto.Myslim,ze by to urcite zvysilo atraktivitu mesta pocas Vianocnych sviatkov.Inspiracii vo svete je kvantum.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 9

  • 3.1
   pisatel says:

   potrebujes zvysovat za svoje peniaze atraktivitu mesta? a co ty z toho ako obcan mas? znizenie dani alebo nove parkovacie miesta alebo dopravu zadarmo?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 23

 4. 4
  danTT says:

  Tak ako píše Lukáš na prípade Žiliny, toto mesto hravo splatí zo ziskov z Jarmoku a Vianočných trhov. Bude mať nový, pekný a kvalitný mobiliár na všetky svoje akcie, áno aj jarmok pôjde vizuálne hore, trnavská brána…rôzne menšie akcie….staré stánky už bolo aj tak treba postupne obmieňať…len by sa to šuchtilo po kúskoch neboli by rovnaké atď…ak sa nechceme len nadchýnať aké je to fajnové v rakúsku, česku , maďarsku….tak holt treba aj investovať….

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 13

 5. 5
  obcian says:

  Je jasne a logicke ze to bude nieco stat. Ze treba prvopociatocnu investiciu. Ale pivedzte to rovno. A priznajte ze to bude vela. Trhy nikdy neboli ziskove kym ich organizovalo mesto. Vzdy boli v strate a tato sa vykryvala zo zisku z jarmoku.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 12

  • 5.1
   Juraj Fuzák says:

   Co povedzte rovno? Ved tam mas napisane aku investiciu treba spravit. Trhy nikdy neboli ziskove bla bla. Tu nejde o primarny ciel vyprodukovat za kazdu cenu co najvacsi zisk, pri elektornickej aukcii na predajne miesta je naivne si myslet ze mesto pojde do straty. Mesto organizuje x akcii pocas roka vo svojej rezii tak neni najmensi dovod preco by nemohlo aj tuto.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 23

   • 5.1.1
    Marek says:

    To je pravda ale otazka je ta aku cenu.

    Thumb up 9 Thumb down 10

    • 5.1.1.1
     Marek says:

     opravujem: za aku cenu.

     Thumb up 8 Thumb down 8

    • 5.1.1.2
     Juraj Fuzák says:

     Za cenu investicie ktora je rozpisana v clanku…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 22

     • 5.1.1.2.1
      Marek says:

      V clanku som nasiel investiciu 330 tisic eur na stanky a prislusenstvo. Nevidim tam naklady na kulturny program (20,30,40 000?), vyzdobu (10,50,100 000?), montaz, demontaz akcie (2,3,5, 10000?), strom, X pracovnikov, ozvucenie (5,10,15,20 000?) a dalsie co ja viem co sa vsetko plati.
      Takze podla vasej odpovede to mam chapat tak ze kupite stanky a ostatne bude zdarma.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 10

      • 5.1.1.2.1.1
       stankar says:

       nie
       oni kupia stanky a tie vydrazia ich prenajom kazdy rok a predpokladaju ze to z toho vykryju
       vysledok bude ten ze ceny v stankoch pojdu hore a uz tam nebudu ziadne neziskove veci takze bude to jarmok s vianocnou vyzdobou lebo ten sa predsa osvecil a ked to ludia chcu tak im to dame aj po cely rok

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 13

       • 5.1.1.2.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        mal by si sa prihlasit do organizacneho timu

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 19

        • 5.1.1.2.1.1.1.1
         Mopslik says:

         to by dopadlo…sak nevie ani citat ,kazdy rok jedna splatka , prva pojde zo zisku z jarmoku atd. Mal by Novotny pisat pod svojim menom a nie sem posielat svojich tlachalov…Prvy rok kolko dotoho dal? Kedze to robil dost dlho tak natom asi aj neco zarobil a kedze dost vyplakaval a vyplakava tak to asi nebolo 5 korun…

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 15

         • 5.1.1.2.1.1.1.1.1
          stankar says:

          to bolo vysvetlenie k tym cenam ostatnych veci nie stankov ty brzdic…
          kazdopadne je divne ze mesto ma prebytok penazi a napriek tomu si kupuje nieco na splatky.

          Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 8

      • 5.1.1.2.1.2
       Lukas says:

       A Novotný nemal svojich zamestnancov?Novotný mal všetko zadarmo. .. O čom? Netrep a nezavadzaj! !Daj sem prosím Ťa, ktoré mesto dalo Vianočné trhy sukromnikovi. Mudrc a tie stanky budú aj na iné akcie.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 6 Thumb down 21

       • 5.1.1.2.1.2.1
        Tomáš says:

        Lukáš, a tebe čo Novotný zjedol večeru? Nerozčuluj sa tolko, škodí to zdraviu.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 6

 6. 6
  vyssi level says:

  tak to podme kupit rovno aj vlastne podium a zvukotechniku. a spievat a koncertovat mozu zamestnanci mesta vsak vsetci tito podnikatelia a umelci nam iba beru peniaze a my nic z toho nemame!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 14

 7. 7
  Vianočný trh says:

  Staré stánky sa nedajú použiť?
  Mne by nevadilo kúpiť si varené víno aj v starom stánku. Však nevyzerali nejako zle.
  Prečo nové stánky?
  Kto je autorom tohoto nápadu? Nech sa prihlási.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 10

 8. 8
  Vlado says:

  Tie vianočné trhy sú naozaj pekné, neviem prečo ich meniť. Navyše ak mesto ma zisk bez starosti.
  A stánok ma životnosť max 10 rokov

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 8

  • 8.1
   Lukas says:

   Mesto nemalo žiadny zisk z Vianočných trhov.Novotný to mal zadarmo

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 16

   • 8.1.1
    Tomáš says:

    Takmer nič na tomto svete nie je zadarmo milý Lukáš.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 8

   • 8.1.2
    Vlado says:

    Ale ani stratu…

    Thumb up 9 Thumb down 6

   • 8.1.3
    Larab says:

    A pokojne si od Novotného mesto mohlo vypýtať peniaze. Však im to sám núkal. Nechceli a potom to použijú ako argument proti nemu? Veď je to trápne.

    Neviem, či ste pozerali zastupiteľstvo, na ktorom sa to preberalo, ale bolo zjavné, že Bročka a spol boli až zaskočený, ako ľahko im to prešlo a zároveň bolo jasné, že nemajú ani len potuchy, čo s tým budú robiť.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 10

    • 8.1.3.1
     Juraj Fuzák says:

     Peniaze za trhy este pre rokom vyjednal s Ivanom Novotnym Pekarcik. To preco to nebolo prijate sa treba pytat inde…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 13

 9. 9
  fero says:

  A ako budú vyzerať tie nove stánky ? Zišla by sa aj dáka vizoška, keď vychádza 1 stánok na ca 5000€.
  Pre porovnanie drevený predajný stánok 4×3m ja za cca 2300€
  http://mobile.dudasite.com/site/altanky-domceky?gclid=CKvg7vG-vdMCFasp0wod-gsEDw&url=http%3A%2F%2Fwww.altanky-domceky.sk%2F%3Fgclid%3DCKvg7vG-vdMCFasp0wod-gsEDw&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.sk%2F#2762

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 7

  • 9.1
   Laci says:

   Asi budú z volákého fajnového dreva, ket sú také drahé.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 7

  • 9.2
   viktor says:

   zlý link, ale po rozkliknutí predajných stánkov som našiel napr.
   Predajný stánok 3 – opticky vyzerá ako tie trhové, ktoré už teraz mesto vlastní
   Dobrá cena: 1060,-€
   Technický popis:
   Rozmery: 3m x 2m
   Bočné vchodové dvere: 190x80cm
   Výška bočnej steny: 200cm
   Hrúbka materiálu: 19mm
   Obslužný otvor: 136x90cm

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 6

   • 9.2.1
    Bezdomovec says:

    250 000 tis.€ : 50 = 5000 € priemerná cena za stánok. Trnava ako bohaté mesto si to môže dovoliť.Len pri rozpočte padajú otázky,prečo nemáne peniaze,doteraz vždy boli?

    Thumb up 0 Thumb down 2

 10. 10
  Kamil Schultz says:

  Ked priratame k tejto sume aj 90 tis €, co mesto na VT vyclenilo este v marci, ak sa dobre pamatam, plus polozky, co spominali diskuteri vyssie (skladovanie, montaz a demontaz, strom, program a i.), tak s tym ziskom, alebo aspon nevygenerovanim straty by som bol velmi opatrny. A na margo el aukcie. Uz teraz sa pripravujem na deci vareneho vina za 5€ a cganska tiez nebude stat 2,50…

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 12

  • 10.1
   Juraj Fuzák says:

   Tiez si myslim ze ciganska bude stat tak 6€, lebo potom viac zarobia, lebo sak logika ne?….

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 20

 11. 11
  juraj says:

  Toto je výsledok jednofarebného vládnutia, robiť vlastnú šou za naše peniaze …

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 12

 12. 12
  Peter Klimo says:

  A Juro to chcete vsetko stihnut do tychto vanoc ?
  Jak sledujem vasu performance tak mozno bude mat Pekarcik aj pravdu, nakonec budu naozaj tohtorocne vanocne trhy nekomercne :D

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 8

  • 12.1
   Juraj Fuzák says:

   A co si zistil svojim sledovanim?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 8 Thumb down 12

   • 12.1.1
    Laci says:

    Očúvaj JF, já ket sledujem tvojé hlášky, tak to cícím, prosím pekne, že či ty nerobíš úplne náhodu téš ve volákéj agentúre JPP.
    Lebo šak povecme si pravdu, hlásíš šeličo a furt. Aj na frištuk, aj poóbede, aj ket uš šeci spá. Najvác mi vŕta ve hlave, dze len na tí hlášky chodzíš. Bapka Blašková je oprocy tebe prevelice slabá.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 10

  • 12.2
   Palo says:

   Od apríla do novembra nič.
   Potom za 7 dní boli stánky vyrobené a aj dovezené.
   Rýchlosť svetla….
   Alebo niečo iné je za tým ??????

   Thumb up 5 Thumb down 2

   • 12.2.1
    Palo says:

    Poslanec Halada to na novembrovom zastupiteľstve povedal jasne:

    „Do 6 dní od účinnosti zmluvy dodať predmet plnenia (rozumej 50 ks nových drevených stánkov) je nemožné.“

    Ólala, zázrak sa stal ????!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 1

 13. 13
  obcian says:

  Prebytkovy rozpocet je preto ze sa nezrealizovali niektore naplanovane investcne akcie z roznych dovodov. A ked to bude mozne tsk sa pouziju nato. Snad.
  Takze preto prebytkovy …. a nie preto, ze by sa setrilo.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 12

  • 13.1
   Mopslik says:

   zas trepes…setri sa aj ked vysutazis lepsi cenu ale nato je tvoja hlavicka velmi slaba ze? treba snou trosku aj rozmyslat a nie len pocuvat svojho pana…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 11

 14. 14
  obcian says:

  Tesi ma mopslik … sak jaky nick taka rec
  ja hovorim o tychto konkretnych akoxe usetrenych peniazoch
  nie o celkovom hospodareni
  to nikomu neupieram. Ale to im uklada zakon a je to aj ich zodpovednost voci volicom

  Thumb up 7 Thumb down 9

  • 14.1
   Mopslik says:

   Jaj a kde si bol ked byvale vedenie dalo niekolko milionovy pozemok Poorovi??? To bolo ake hospodarenie ked ukratili mesto o take obrovske peniazie??? A to chceli dat aj pozemok pod relaxom za euro…Neuveritelne ze teraz sa aj dokaze setrit aj sa stale nieco robi.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 9

 15. 15
  Brat says:

  Reklamné lavičky clovekovi od Pora,Tir Petroleum,Kaufland v nemocnici,3 milióny na prekladky sieti,dohodnutá výmena pozemkov na Koniarekovej za pozemok na Kollarovej,kde mesto vyberá parkovanné. ..Sponzorovanie Spartaka,teraz je len mládež.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 8

 16. 16
  Brat says:

  Zabudol som dopísať,že tú výmenu pozemkov stopol až Bročka.Nestihli to.Krásny deń.

  Thumb up 9 Thumb down 7

 17. 17
  Kamil Schultz says:

  Bročka nič nestopol.

  Thumb up 8 Thumb down 6

 18. 18
 19. 19
  stánkar says:

  70 komentov a kydali ste zbytočne, výplatu nedostanete – tie stánky sú perfekt !

  Thumb up 5 Thumb down 7

  • 19.1
   Danovy poplatnik says:

   Nikto tu netvrdi ze nebudu pekne ale ze do luftu islo 230000 za stanky a dalsich 100000 za osvetlenie a neviemekolko 10tisicov za dalsie veci z verejnych penazi len aby sme ukazali ze sme lepsi a silnejsi ako jeden clovek ktoreho mesto mohlo pekne navigovat co od neho chce a co nie a stalo to 0 eur a nie miliony v starej mene ktore sa mohli pouzit tam kde naozaj su treba.

   Thumb up 8 Thumb down 3

   • 19.1.1
    Ondrej says:

    A tie stanky sa vyhodia po trhoch? Daju sa vyzuzit dalsie roky na jarmok a ine akcie a kedze sa nebudu skladat vydrzia dlhsie jak tie stare. Do osvetelenia sa tiez investuje tento rok a dalsie roky tiez si myslim ze vydrzia ci? Tympadom daslie roky moze mesto na trhoch profitovat takze kde su tie vyhodenie peniaze? Tento rok sa porobili cesty , chodniky, cyklace, ihriska , opravili niektore skolky a skoly a dalsie veci a ostalo aj na investiciu do trhov. Takze blaboly bezmozka piaceka otom ze niesu peniaze mozes pisat ufoncovi najvacsiemu klamarovi v TT.

    Thumb up 5 Thumb down 4

   • 19.1.2
    stánkar says:

    Zabudol si na príjmy. V účtovníctve platí má dať dal …
    Do luftu išli hlavne obálky pre niekoho, preto vypisuješ, už nebudete mať také Vianoce ako vlani preto ste smutní.
    Sorry, ale budete musieť začať pracovať ako ostatní

    Thumb up 1 Thumb down 6

 20. 20
  Terazky says:

  Dobre hovoríš aj mne sa páčia aj Hálenárska,Śrobárova sú pekné.Po Trnave behajú krásne medáky a ja mám starú škodovku,ale obvezie ma.Takže to teátro robiť za svoje bubáčiky a nie za naše.

  Thumb up 6 Thumb down 4

 21. 21
  Bezdomovec says:

  V Blave namontované protiteroristické zábrany,počíta sa aj vTrnave s tuto alternatívou?

  Thumb up 3 Thumb down 3

 22. 22
  • 22.1
   Jan says:

   V roku 2010 platila radnica za odvoz,montáž a demontáž stankov súkromnej firme 19 tisíc eur.Teraz je cca 10 tisíc eur za uskladnenie stánkov. Nevieme čo stojí odvoz stánkov. Podľa mňa je cena v pohode.Nič nie je zadarmo.

   Thumb up 11 Thumb down 7

   • 22.1.1
    Pointa says:

    Ale veď tvrdili, že si to budú robiť sami. Tak aká súkromná firma, aké platby.
    Čo tu obhajuješ.
    Mňa zaujíma, prečo si to nerobia sami. Tvrdili, že to budú robiť SAMI, žiadne súkromné firmy.

    Thumb up 3 Thumb down 11

   • 22.1.2
    bezdomovec says:

    Jan,pravdu máš že nič nie je zadarmo.Pekarčík ekonomický guru LTT na zastupiteľstve sľúbil, že strata Adventných trhov bude max 50 000€.S dodatkom však ma poznáte,to akože aký je on Skrblík. Tie peniaze ktoré prešustrovali v už započatej predvolebnej kampani by napríklad použil na taxíky pre chorých dôchodcov, mamičky s deťmi na kúpalisko a podobne.Tá strata je minimálne aj s uskladnením stánkov 100 000 €.To znamená 50 000 sociálnych jázd.To by bola predvolebná kampaň.

    Thumb up 3 Thumb down 10

    • 22.1.2.1
     Labakan says:

     Takze ked budu stanky este do septembra uskladnene v tom sklade bude sa ten najom pocitat aj do rozpoctu jarmoku? Alebo ako si to vypocital ked trhy uz skoncili a este sa vlastne za uskladnenie neplatilo? A co dalsie akcie kde budu stanky pouzite aj tam sa to zapocita? Dakujem za odpoved pan bezdomovec

     Thumb up 6 Thumb down 2

    • 22.1.2.2
     Jan says:

     Ono podľa bezdomovca a trollov I.Nov.sa mali nechať na Vianočných trhoch alebo Jarmoku,Dni zdravia a pod.staré zhnité komunisticke stánky. Lebo nemôžme kúpiť nové pekné stánky, budeme v strate.Čo je úplne logické pre každého rozumného človeka.Každý jeden podnikateľ čo investuje do niečoho nového je pár rokov v strate.To nehovorím o krásnej vyzdobe ktorú mesto urobilo!Koniec!

     Thumb up 7 Thumb down 2

 23. 23
  bezdomovec says:

  Ludia tý na tej radnici potrebujú urgentnú pomoc.Jedna taká drevenná narkoza po hlave, aby nekrívali.Čvarga jedna.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 7 Thumb down 25

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.