reklama

Aktivisti budú v rôznych častiach Trnavy zbierať a likvidovať pohodené injekčné striekačky

Združenie STORM bude vo viacerých lokalitách Trnavy v rámci projektu Bezpečne v komunite zbierať a likvidovať voľne pohodené injekčné striekačky.

Veľký komunitný zber voľne pohodených injekčných striekačiek sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 so začiatkom pri radnicio 15. hodine.

„Našim cieľom je vyčistiť čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. Budeme radi, ak sa stanú vyhľadávačmi aj ďalší Trnavčania a spoločne s nami, pracovníkmi Združenia STORM, tak spoločne ochránia verejné zdravie obyvateľov bezpečnou likvidáciou spomínaných ihiel,“ vyzval na spoluprácu verejnosť koordinátor projektov Združenia STORM Pavol Ščasný.

Združenie už v minulosti v spolupráci s Mestskou políciou a obyvateľmi Trnavy bezpečne zlikvidovali 31 kusov injekčných striekačiek v rôznych častiach mesta.

Ilustračné foto: Združenie STORM

OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo mám robiť, ak nájdem voľne pohodenú injekčnú striekačku?
– Ak to je možné minimalizujte riziko poranenia vás alebo náhodného okoloidúceho. Zavolajte nám, čo najpodrobnejšie popíšte a/alebo pošlite pár fotiek okolia a miesta nálezu. Najpodrobnejším popisom nám uľahčíte rýchle nájdenie injekčnej striekačky a jej následnú bezpečnú likvidáciu.

Čo mám robiť, ak chcem alebo musím zlikvidovať voľne pohodenú injekčnú striekačku?
– V prvom rade chráňte seba a svoje zdravie! Ruky ochráňte rukavicami, igelitovým vreckom, papierovou vreckovou a pod., tak aby ste mohli jednoducho manipulovať s rukami. Zodvihnite injekčnú striekačku tak aby ste sa nedotýkali hrotu ihly. Ihlu vložte hrotom nadol do plechovky (fľaše), aby nevypadla. Plechovku (fľašu) pošliapte a dohodnite sa s pracovníkom združenia na mieste vyzdvihnutia infekčného odpadu. Ak nemáte možnosť čakať na pracovníka, tak bezpečne uzatvorenú nádobu vhoďte do komunálneho odpadu. Odporúčame však uprednostniť kontakt so združením, takto ochránite zdravie pracovníkov komunálnych služieb.

Ak poznáte lokality s vyšším výskytom použitých injekčných striekačiek, kontaktuje združenie alebo mestskú políciu.

Kontakty:

Združenie STORM:
0905 943 229,
zdruzenie.storm@gmail.com
www.zdruzeniestorm.sk
FB: Združenie STORM

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2017 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Aktivisti budú v rôznych častiach Trnavy zbierať a likvidovať pohodené injekčné striekačky”

 1. 1
  obcan says:

  Čo keby si feťáci dali brigádu? Prečo je tento stav? Lebo niekto „hore“ má nad týmto biznisom ochrannú ruku. Poctivým policajtom sa hádžu polená pod nohy a skorumpovanci (spolu s dílermi) sa usmievajú a tvária sa že akože robia, keď „urobia“ niekoho za trávu.Tento stav je obrazom spoločnosti v ktorej žijeme a vyrastajú naše deti.Prečo by sme mali upratovacími aktivitam podporovať tento životu nebezpečný biznis.Túto pliagu treba zničiť a úplne minimalizovať odstránením z ulíc a nie to tu tolerovať.

  • 1.1
   Heisenberg says:

   Upratovacími akciami nepodporujeme tento biznis, ale eliminujeme prípadné následky, hm? Združeniu STORM veľká vďaka za nás všetkých. Sám so malbohužiaľ možnosť nájsť striekačky na takých miestach, že keď si človek začne domýšľať následky, tak ho obchádzajú mrákoty. Vidím niekde striekačku kdesa hávajú decká tak ju tam mám nechať?

 2. 2
  TT says:

  V linku ako na Islande stym zabojovali ……..sport,rodina,sport

  http://bod-zlomu.blogspot.sk/2017/06/island-dokazal-s-detmi-nemozne.html?m=1

  • 2.1
   demokrat says:

   Veľmi dobrý článok, inšpirácia ako na to…chce to víziu a určiť si priority , cieľ, urobiť systémové zmeny a … zmena k lepšiemu je možná.

 3. 3
  Lukas says:

  Na prvom mieste by mala policia zadrzat vsetkych drogovych dilerov.Su to paraziti a hlavne nositelia smrti.Riesia len koho chcu.Doslova niktosov,nejakych marihuancov. Len to by nasi policajti nesmeli brat uplatky…Bystrik by vedel rozpravat..

  • 3.1
   demokrat says:

   Treba súčasne riešiť aj obmedzenie dopytu, dôvody prečo niekto začne brať drogy, alkohol…. najmä u mladých. Zákon dopytu a ponuky funguje. Aj keď zavrieš všetkých dealerov, tak máš na druhý deň nových pokiaľ je po drogách dopyt. Keď obmedziš dopyt , obmedziš aj ponuku.

   • 3.1.1
    Lukas says:

    Keby díleri dostávali doživotie alebo 25 rokov,tak by ich bolo minimum.

    • 3.1.1.1
     demokrat says:

     V indonézii je za predaj drog trest smrti, no aj tak tam biznis kvitne a cca 2% populácie je na drogách závislá, a má rastúci tendenciu.

 4. 4
  Sport says:

  vo vlade je tiez vela spotrebitelov tak nemozu seckych pochytat…

  • 4.1
   xXx says:

   Na USA nema nikto na svete.
   „Rôzne štúdie sa pokúšali odhadnúť objem nelegálneho trhu s drogami. Odhady len za Spojené štáty sa pohybujú niekde medzi 200 až 750 miliardami amerických dolárov.“

 5. 5
  B.S. says:

  Najvacsi drogovi dileri su na Lincianskej a stretavaju sa na stredisku Tulipan.

 6. 6
  EFUG says:

  Najsmutnejšie je to, že polícia o väčšine z nich má aj nejaké informácie.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.