reklama

Supermarketu Billa na Spartakovskej končí prenájom mestských pozemkov, poslanci rozhodli o nepredĺžení zmluvy

Poslanci mestského zastupiteľstva (MZ) na dnešnom zasadnutí rozhodli o tom, že mesto Trnava nepredĺži prenájom pozemkov spoločnosti Billa prináležiacich k supermarketu na Spartakovskej ulici. Za návrh mestskej rady na nepredĺženie prenájmu mestských pozemkov hlasovalo všetkých 31 prítomných poslancov.

Spoločnosť Billa si prenajíma od mesta Trnava pozemky s výmerou približne 4500 metrov štvorcových na Spartakovskej ulici od roku 1992.

Prvá nájomná zmluva bola ozatvorená na obdobie 10 rokov, v ďalších rokoch sa obe strany dohodli na predĺžení prenájmu, čo trvalo až do súčasnosti.

V septembri 2012 bol podpísaný dodatok k zmluve o prenájme, schválené predĺženie prenájmu na dobu určitú od 14. 10. 2012 do 13. 10. 2017 s výpovednou lehotou 12 mesiacov v prípade, že na území, na ktorom sa nachádza supermarket, bude uvažovaná výstavba v súlade s Územným plánom mesta Trnava.

Nájomné pre rok 2017 predstavuje čiastku 40 600 eur, Billa ho platí v stanovenom čase vo forme štvrťročných splátok.


Supermarket Billa na Spartakovskej ulici

Foto: Google Street View

V apríli 2017 požiadala spoločnosť Billa mesto Trnava o predĺženie nájomnej zmluvy. Majetková komisia MZ odporučila prenajať pozemky na obdobie troch rokov do októbra 2020, pričom navrhla ročné nájomné vo výške 55 000 eur.

„Oznámenie majetkovej komisie z aprílového zasadnutia prevzala spoločnosť Billa 3. mája 2017, do dnešného dňa, ani po niekoľkých urgenciách, na tento návrh nezareagovala,“ informoval poslancov MZ odbor právy a majetkový na Mestskom úrade v Trnave.

Keďže medzi mestom Trnava a spoločnosťou Billa neprišlo k dohode, v zmysle zmluvy končí prenájom pozemkov k 13. októbru 2017.

Ako ďalej pripomína vo svojom stanovisku odbor právny a majetkový na Mestskom úrade v Trnave, „v prípade skončenia nájmu podľa Občianskeho zákonníka platí: Ak nájomca užíva veci aj po skončení nájmu a prenajímateľ, teda mesto Trnava, proti tomu nepodá návrh na vydanie veci alebo na vypratanie nehnuteľnosti na súde do 30 dní, obnovuje sa nájomná zmluva za tých istých podmienok, za akých bola dojednaná pôvodne. Nájom dojednaný na dobu dlhšiu ako rok sa obnovuje vždy na rok, nájom dojednaný na kratšiu dobu sa obnovuje na túto dobu.“

Odbor ďalej pripomína, že v zmysle doteraz platnej zmluvy „po uplynutí doby nájmu má terajší nájomca prednostné právo na uzavretie novej nájomnej zmluvy ohľadne rovnakého predmetu nájmu ako je dohodnutý v zmluve, mesto by nemalo prenajímať predmetné pozemky iným osobám.“

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2017 15:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

59 komentárov pre “Supermarketu Billa na Spartakovskej končí prenájom mestských pozemkov, poslanci rozhodli o nepredĺžení zmluvy”

 1. 1
  Palo says:

  Preco zvysenie najmu z 40600 eur na 55000 eur?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 23

 2. 2
  Kocúr Félix says:

  Lebo ved pre chlapcov z radnice je 15 000 eur nieco ako 20 korun, ved oni toho uz v zivote zarobili habadej vlastnym umom a rukami.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 29 Thumb down 29

  • 2.1
   Juraj Fuzák says:

   Lebo mesto by malo robit charitu nadnarodnemu retazcu a dat im to este lacnejsie, tak?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 31 Thumb down 22

   • 2.1.1
    Kocúr Félix says:

    Preco lacnejsie? Zda sa ti narast zo 40 na 55 000 eur normalny? Neda sa citlivejsie?
    A ked tam nebude nic, tych 40 000 eur kazdy rok mestu chybat nebude? Asi nie, sak vy ste si ich zarobit nemuseli…

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 22

   • 2.1.2
    obcan says:

    Som zvedavy komu budete robit charitu potom! Bol to jeden z prvych supermarketov Billa na Slovensku.Dobry pristup,dobre parkovisko,seriozny partner.Kde bol problem?Cas ukaze,kto si brusi zuby na tento flek.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 33 Thumb down 15

    • 2.1.2.1
     Lukas says:

     Že dobré parkovisko,to si fakt zabil…D
     Parkovali tam ľudia čo robili buď v meste alebo v City Aréne.Billa poloprázdna a parkovisko plné.
     Teraz tam môže mesto postaviť parkovací dom.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 20

     • 2.1.2.1.1
      helmi says:

      Keby mesto povolilo bille postavit rampy len pre zakaznikov ako pri lidli bolo by vsetko ako ma byt. Lenze nepovolilo.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 15

     • 2.1.2.1.2
      zaclona says:

      Že parkovací dom; smejem sa hlasno… Čo myslíte, kedy tam Mirko Marcipán z CS s. r. o. postaví nejakú bytovečku a upchá celú križovatku?

      Thumb up 1 Thumb down 2

    • 2.1.2.2
     Mišurko says:

     Dokonca to bol úplne prvý supermarket Billa na Slovensku.

     Thumb up 5 Thumb down 7

   • 2.1.3
    helmi says:

    Udivuje ma, akym sposobom sa zastupca mesta vyjadruje o dlhorocnom spolahlivom partnerovi mesta Trnava.
    Ako keby to bola rakovina ze je niekto nadnarodny retazec. Ta firma mestu zaplatila statisice eur a zrazu im vy robite charitu? Toto je respektovanie a ucta k partnerovi, ktory tu plati dane z ktorych ma napokon mesto svoj rozpocet? Co ste vy? Komunisti? Na zaklade coho ta nadradenost? Krutim hlavou, nechapem…

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 18

    • 2.1.3.1
     Historik says:

     Nie komunisti, ti sa aspon tvarili, ze to robia pre ludi, toto je novodoby fasizmus. Fasisti boli hlupi, arogantni, nadradeni a co im nesedelo do ich pokryveneho ramca spolocenskych hodnot nicili. Charakterizovala ich este jedna spolocna crta, velmi plytka populisticka a arogantna komunikacia bez intelektualneho zakladu.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 20

     • 2.1.3.1.1
      Lukas says:

      Tak Ty si inteligent…Daj si studenu sprchu!Ti nevadilo,ked Novotny na Vianocnych trhoch zdvihol stankarom najomne!A bolo to aj trojnasobne,ked nie viac!

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 21

      • 2.1.3.1.1.1
       obcan says:

       Tvoje komentare ako vzdy k veci.Ked uz na niekoho nepodlozene nakladas,dufam ze sa ti sem o tom trojnasobnom zvyseni najomneho vyjadri sam organizator.Divim sa potom,ze sa tam ti stankari tak hrnuli..

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 11

      • 2.1.3.1.1.2
       PZSR says:

       Lukas sledujeme ta. Robis nam len ostudu, radsej sa uz odpoj.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 12

       • 2.1.3.1.1.2.1
        Lukas says:

        PZSR odpoj sa Ty a nesmrad Tu!Obcan ja nikomu nenakladam a ani neohovaram. Len konstatujem,tak ako to bolo.Opytaj sa stankarov.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 13

    • 2.1.3.2
     Juraj Fuzák says:

     O vom to tu tocis? Billa bola x krat vyzvana aby sa vyjadrila, do vcerajsieho dna nedostalo mesto od nich ani ciarku, tak sa ukludni a precitaj si najprv clanok a az potom tu rob svoje citove vylevy.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 24

    • 2.1.3.3
     Mišurko says:

     To je tak, keď banda hipsterov vládne mestu.

     Komunisti síce nie sú, ale minimálne jeden z nich mal otca červeného ako repa. Genetická výbava sa prenáša.

     Minule som sa zasmial, keď kritizovali, že súkromník predal kvalitnú pôdu pre výrobnú halu… No a čo, je to jeho vec, on si to cení menej, ako mu zaplatia, tak to predá. Už ani sloboda podnikania sa im nepozdáva.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 15

     • 2.1.3.3.1
      Juraj Fuzák says:

      Kde a kto kritizoval sukromnika a kvalitnu podu ty geneticka vybava?

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 10

     • 2.1.3.3.2
      občan says:

      Ktorého člena komunistickej strany máš na mysli? Havla, Kusého, Fica, Lajčáka, Maďariča, Richtera, Kukana, Feldeka, Babiša, Mikuša ..?
      A čo tak genetická výbava bývalých gardistov a členov vlády Slovenského štátu ?? napr. Zala, Glváč, Jarjabek / všetci SMER /, Čarnogurský / KDH / ….

      Thumb up 8 Thumb down 3

     • 2.1.3.3.3
      Ladislav says:

      Misurko urcite lespie nez ked banda starcov tu vladla 20 rokov a takto to aj v Trnave vyzeralo.Takze kup si klapky do oci a mozno sa ti otvoria.

      Thumb up 7 Thumb down 5

      • 2.1.3.3.3.1
       zaclona says:

       Banda starcov ti tu postavila skládku, rekonštruovala autobusovú stanicu, Mikulášske námestie, pešiu zónu, školy, škôlky, zimný štadión, etc. etc., aby ste dnes pokojne mohli vybudovať pár km cyklotrás.

       Thumb up 4 Thumb down 11

       • 2.1.3.3.3.1.1
        Budicek says:

        Pekne,ze postavili,ale treba sa aj o to starat.Hlavne o tu skladku,ktora velmi casto hori.Zasmradena Trnava,zhnite potrubia.Najlepsi su majstri,ktori budu kritizovat Brocku aj Tavos za cistenie kanalizacie.Co ste robili min. 10 rokov?Nic,tichucko ste dychali smrad.Ok.Poslite ponuku pre Tavos,ohladne vycistenia potrubia.Inak ste trapni ako vasi predosli predchodcovia.

        Thumb up 7 Thumb down 7

        • 2.1.3.3.3.1.1.1
         zaclona says:

         Skládky čas od času vzbĺknu aj inde, koľkokrát horela predtým a koľko teraz? Trošku samostatného uvažovania odporúčam.

         Thumb up 2 Thumb down 8

        • 2.1.3.3.3.1.1.2
         Romeo says:

         Budíček danej problematike ani čo sa týka smetiska a taktieš kanalizácii nerozumieš. Začni trochu rozmýšľať a sledovať,ked prší kanalizácia rozriedi splašky a rýchlejšie ich posúva k čističke.Keby Tavos k tomu pridal pravidelnú údržbu, je po probléme.Takto to raz smrdelo raz nie a odborníci sa tvárili že je to neriešitelné.Ked bude aj nový stroj požívaný v jednosmenej prevádzke tak daný problém zmierni len čiastočne.Smetisko doteraz nezvyklo horieť začalo s nástupom nového vedenia až si človek domýšľa že začali likvidovať odpad spaľovaním.Vždy horí v zime čo by malo v lete a horí ked je vietor severozápadný.

         Thumb up 3 Thumb down 5

         • 2.1.3.3.3.1.1.2.1
          budíček says:

          Pán najmúdrejší,kde si bol toľké roky?Skládku máš v malíčku a aj smradľavú kanalizáciu.Pozri si dobre podnety na odkaze pre starostu a zistíš,kedy najviac horela skládka.Mali by ťa nominovať za géniusa,lebo vieš vyriešiť všetko.Mal by si robiť poradcu Tavosu či FCC,do dvoch rokov by bolo všetko vyriešené.

          Thumb up 4 Thumb down 3

          • 2.1.3.3.3.1.1.2.1.1
           Romeo says:

           Povedzme že som bol preč a preto ťa rád poučím a budem mať s tebou trpezlivosť.V oboch prípadoch problém je hnilobný proces, ktorý vzniká tak na skládke ako aj v kanalizácii.Pri hnilobnom procese vznikajú plyny,tak ako ked si dáš fazulovicu sú smradľavé a horľavé.

           Thumb up 2 Thumb down 4

          • 2.1.3.3.3.1.1.2.1.2
           axis says:

           Kto vie viac, nech sa vyjadrí k nasledovnému:

           Cca v rokoch 1965-1989 sa Trnava mohutne rozrastala, pribudli veľké sídliská Prednádražie 1, 2, ČSM, Družba, Linčianska,Vodáreň, Zátvor, Hliny a problém so smradom z kanalizácie neexistoval.

           Cca niededy málo pred rokom 2000 sa dotiahlo do Trnavy vyústenie kanalizácie od Špačiniec (kruhový objazd na začiatku Trnavy) a od Bolerázu (vyústenie pri kruhovom objazde na Saleziánskej ulici pred Arkádiou). A o pár rokov začali problémy.

           Stretol som sa aj s vyjadrením z vnútra TAVOS-u, že boli aj odborníci,ktorí najmä ten Boleráz takto napojiť neodporúčali, ale že boli prevalcovaní vtedajším primátorom.

           Thumb up 4 Thumb down 2

          • 2.1.3.3.3.1.1.2.1.3
           Romeo says:

           Axis pracovníci Tavosu sa hrajú na pekných.Zápach na Śpačinskej a Salezijánskej ked máš dodrý čuch je iný ako na Družbre.Minimálne Družba bola riešitelná už 20 rokov .

           Thumb up 2 Thumb down 0

    • 2.1.3.4
     Stary says:

     Nečudujte sa Fuzakovi, ten už toho nakrúcal dosť. Už len čakám, že tam postavia niečo zaujímavé pre bicykle. Včera po chodníku sa to valí primátor, chodci uhnute.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 13

     • 2.1.3.4.1
      bezdomovec says:

      Držitel vodičského preukazu.Vínimka udelená rozhodnutím on môže všetko.Volený zástupca ľudu.

      Thumb up 5 Thumb down 7

   • 2.1.4
    Abb says:

    Tak, teraz s tebou plne súhlasím.

    Thumb up 4 Thumb down 7

 3. 3
  obcan says:

  Som zvedavy komu budete robit charitu potom!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 17

 4. 4
  obcan says:

  Ked tam nevidis dobre parkovisko,tak by si mal dat liecit chlapce.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 13

 5. 5
  Lukas says:

  Daj sa liecit Ty a kup si okuliare..Lebo v City Arene ma Billa lacne najomne…A to nehovorim o tom,ze poznam dost ludi,ktori tam dostali pokutu od MP.Lebo stali mimo parkovacieho miesta.Tak je to dobre parkovisko,kde si vzdy bezproblemovo zaparkoval.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 18

 6. 6
  Palko says:

  Navýšenie o 35% je pomerne veľa hlavne ak viac ako polovicu plochy tvorí parkovisko, kde parkovali zákazníci / zamestnanci úplne iného obchodu, ktorý mimochodom dostal od mesta pozemok za jedno euro. Nikto by nebol ochotný platiť výrazne viac v podstate pre niekoho iného.
  Ani sa nečudujem Bille, že na takúto „skvelú ponuku“ nereagovali.

  Uvidíme či na štvorke už oprašujú svoje plány s týmto priestorom.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 12

 7. 7
  Lukas says:

  Palko na akej stvorke?Myslis u Pora?Nesranduj.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 13

 8. 8
  Lukas says:

  Viktor neverím tomu,že by mesto odpredalo ten pozemok.A nie ešte Porovi.Nevládne nam Stanko a spol.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 16 Thumb down 6

  • 8.1
   Juraj Fuzák says:

   Ak by sa mesto rozhodlo tento alebo akykolvek pozemok predavat, tak ho preda kludne aj Poorovi, pokial uspeje v sutazi. Kazdy obcan ma pravo zapojit sa do sutaze a uspiet v nej a keby to bol Poor tak to bude Poor.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 7

   • 8.1.1
    viktor says:

    A v tom môže byť pes zakopaný. Keď sa pokúšali minulé volebné obdobie predať Pracháreň, mal o ňu záujem Trnka. Keďže sa to priečilo záujmom istého pána, Trnka sa stal terčom vyhrážok, až záujem stratil.
    V tomto banánistane ani súťaž nemusí byť terno.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 6

   • 8.1.2
    janoB says:

    keby ste radsej vyriesili/doriesili ten pozemok vedla kalokagatie, co si poor uchmatol a teraz mu sluzi akurat na skladovanie a parkovanie s provizornym oplotenim.
    to je tam fakt uplne ze vystavna plocha v centre mesta!

    Thumb up 13 Thumb down 4

 9. 9
  Lukas says:

  Juraj treba tam navrhnut parkovaci dom.Urcite by to bolo lepsie na Spartakovskej ako na Dolnopotocnej.

  Thumb up 9 Thumb down 7

 10. 10
  Tomáš says:

  Zatiaľ tazko povedať o co ide. No, je len otázkou času, kedy sa o tento lukratívny priestor začnú zaujimat developery. Ak si pamätám myslim, ze už tam niekto spekuloval o veziaky a bytoch. Ešte pred city arenou. Dufam, že mesto nepodľahne tlaku. Zastavat ďalšie územie pre nové byty je v tejto časti dopravne aj esteticky nie príliš vhodné. Každý nový byt, každá prevadzka naviac znamená zaťaženie križovatky, ktorá sa bude len zvacsovat. Sidliska a centrum by sa už nemali zahustovat bytmi, kym nemáme vyriešené rýchle napojenie na obchvat. Parkovaci dom je tam tiez problematický iba ak by slúžil sídlisku, ale v city aréne su zatiaľ voľné miesta. Čo tak podzemné parkovanie pre sidlsko a nad tým trhovisko a viacradova zelen odcesty ako alternativa zastavanu uzemiu okolo. Prečo musí byt každé voľné miesto zastavane betonove ? Ide len o prachy alebo aj o vzhľad.

  Thumb up 17 Thumb down 2

 11. 11
  Peter says:

  TREBA TO SPOPLATNIŤ PODOBNE AKO PRI POLIKLINIKE. PRÍJEM DO VRECKA MESTA.

  Thumb up 13 Thumb down 2

 12. 12
  deBilla says:

  Aký seriózny partner je Billa ? Myslíš ten tovar ktorý je drahší ako v Rakúsku, alebo nekvalita o ktorej už točí aj Juncker, alebo odstavenie našich výrobcov, alebo výpredaj prebytkov západu … Skoro som sa rozplakal.
  Mesto to spravilo veľmi profesionálne. Bude mať naspäť pozemok plne k dispozícii pre svoje zámery – parkovanie, parkovací dom, výstavbu mestských, nájomných bytov atd.
  Dovtedy ako sa vydiskutuje využitie a pripraví projekt by tam kľudne mohli byť stánky a dopĺňať sortimentom rínok oproti. Za celoročný nájom xy stánkov môže mesto získať 150 – 200 tisíc €/rok. Násobok doterajšej almužny.
  Dobrá práca mesto !

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 6

  • 12.1
   Peter Klimo says:

   my trnavcania dufame ze tam postavia funky container a budu tam capovat klimonady herbert

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 12

   • 12.1.1
    ja says:

    jasne aby sa sračka nabalil pri predaji – inak na inej stránke píšu že billa na ponuku mesta reagovala a nechce predajnu zatvoriť tak potom kto tu o.ebáva – billa asi ne-to je tak na meste sedi banda teplých buzerantov čo potrebuje love na buznaštetky

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 5 Thumb down 17

 13. 13
  obcan says:

  Každý si môže so svojim majetkom nakladať ako mu vyhovuje! Každý občan (aj návštevník) sa v poslednej dobe v meste poukazuje na málo parkovísk. Prečo by tam nemohol stáť parkovací dom? Samozrejme spoplatnený. Všade vo svete je to normálne. A Trnava ho potrebuje ako soľ!

  Thumb up 5 Thumb down 4

 14. 14
  obcan says:

  Ešte chcem doplniť, že nie som ten vyššie prispievajúci „občan“. Toto je môj druhý príspevok k téme. Takže asi pod týmto nickom končím. “ LT!“

  Thumb up 7 Thumb down 2

 15. 15
  Palo says:

  Billa na Spartakovskej k 13.10.2017 oficialne skoncila?????

  Od tohoto dna uz nema zmluvu?????

  Na internete je uvedena len zmluva do 13.10.2017, co to znamena????

  Thumb up 3 Thumb down 3

 16. 16

  […] dní si zákazníci môžu vybrať, či idú nakupovať do Billy alebo do Billy. Napriek tomu, že Bille na Spartakovskej vypršal prenájom pozemkov v októbri […]

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.