reklama

Nezisková organizácia Bronco reaguje na slová poslanca Mráza o projekte Kubistro

Poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Trnava Rastislav Mráz na septembrovom rokovaní vyjadril pochybenia o transparentnosti zmluvy medzi Správou kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a neziskovou organizáciou Bronco v súvislosti s projektom Kubistro, ktorý sa mal realizovať v Univerzitnom parčíku (článok tu). Primátor mesta Peter Bročka uviedol, že na vyjadrenia poslanca Mráza bude reagovať písomnou formou. Dnes zverejňujeme v plnom rozsahu stanovisko neziskovej organizácie Bronco, kde reagujú na slová poslanca Mráza a približujú ciele a zámery projektu Kubistro.

Vyhlásenie Bronco, n.o.

Ako ľudia, ktorí sú dlhodobo dobrovoľnícky aktívni v našom meste pod záštitou neziskovej organizácie Bronco, by sme týmto chceli popísať projekt KUBISTRO, a tým reagovať na jednostranne (negatívne) podané informácie počas mestského zastupiteľstva dňa 12.9.2017. Úprimne nás mrzí, že sme neboli osobne prizvaní do diskusie a nemali tak možnosť projekt prezentovať v plnom rozsahu a reagovať na prípadné otázky.

Pri príprave projektu KUBISTRA sme boli pripravení ho v procese schvaľovania podrobne prezentovať a vyjasniť možné nejasnosti. Na mestskom zastupiteľstve dňa 27.6.2017 sme boli tiež prítomní a ohlásení, pričom sme chceli projekt KUBISTRO predstaviť mestským poslancom a poslankyniam. Žiaľ, nebolo nám to umožnené vzhľadom na odchod poslancov v bode rokovania o danom projekte.

Neskôr, po dvoch mesiacoch od podania nášho projektu a bez toho, aby sme mali medzitým možnosť vyjadriť sa, resp. boli pozvaní do diskusie, bol na mestskom zastupiteľstve dňa 12.9.2017 jednostranne prezentovaný dokument, ktorý nielenže celý projekt spochybnil a uverejnil skresľujúce informácie, ale narušil aj dobrú povesť a dobré meno našej neziskovej organizácie a zasiahol aj závažným spôsobom do osobnostných práv štatutárneho zástupcu Bronco n.o..


Štúdia projektu Kubistro

Zdroj: Bronco, n.o.

Ako aktívna nezisková organizácia sme sa v roku 2017 rozhodli vytvoriť nový projekt v našom meste Trnava. Našou snahou bolo tentoraz priniesť projekt, ktorý by nebol jednodňovým alebo jedno-razovým podujatím, ale pokryl by celú “letnú” sezónu v roku (4 mesiace). KUBISTRO sme od začiatku plánovali tak, aby bolo otvorené a príťažlivé pre všetky vekové kategórie občanov, zároveň by poskytovalo priestor na tvorbu a realizáciu aktívnym ľudom a neziskovým organizáciám (hudba, umenie, prednášky, diskusie, varenie, premietania – kultúra), ktorí by sa chceli zapojiť.

Cieľom KUBISTRA malo byť aj oživenie verejného priestoru a vytvorenie novej živej bunky v centre mesta. Ako najvhodnejší priestor sme si vytypovali areál Univerzitného parčíka z dôvodu jeho potenciálu stať sa živým uzlom určeným na oddych a kultúru. V tomto parčíku sme organizovali a pravidelne aj organizujeme podujatia (spoločné večere a koncerty), organizovali sa v ňom aj festivaly (STRETTKO, festival Deň). Na základe popísaných skúseností sme považovali daný priestor za najideálnejší, aj vzhľadom na susediacu Trnavskú univerzitu, s ktorou sme plánovali nadviazať úzku spoluprácu.

Aby sme pritiahli a udržali ľudí v tomto novom kultúrnom uzle a zabezpečili jeho finančnú udržateľnosť, bolo pre nás logické spojiť sa so spoločnosťou, ktorá dokáže zastrešiť projekt aj po gastronomickej stránke. Ako nášho partnera sme si vybrali Herbert sirupy. Táto mladá, inovatívna a lokálna spoločnosť bola nami oslovená cielene, keďže spoločne s nami (ako neziskovou organizáciou) zdieľa rovnaké hodnoty a záleží jej tak, ako aj nám, na rozvoji nášho mesta.

S Herbert sirupmi sme sa dohodli, že sa ako spoločnosť vzdajú nároku na podiel zo zisku z prevádzkovania bistra a pomôžu nám vytvoriť tento jedinečný projekt na Slovensku. Celkový dosahovaný zisk z predaja občerstvenia mal byť použitý na dramaturgiu, teda zabezpečenie kultúrnych podujatí v rámci KUBISTRA.

Súčasne sme plánovali každý mesiac darovať časť zisku niektorej z trnavských neziskových organizácii, ktorá pracuje v rámci sociálnej sféry. Týmto spojením mal vzniknúť sebestačný projekt, ktorý by mal aj sociálny presah a teda by pomáhal tým, čo to potrebujú najviac.

Plánom Kubistra bolo viesť dramaturgiu a občerstvenie cielene tak, aby sa primárne v doobedných hodinách a cez deň zameriaval na mladé rodiny s deťmi a seniorov a v podvečerných hodinách by sa programovo sústredilo na mladú cieľovú skupinu. Plánované boli pravidelné bábkové predstavenia, tvorivé dielne pre deti, literárne čítačky, vzdelávacie prednášky a diskusie; vo večerných hodinách hudobné predstavenia a premietania. Mimo kultúrneho programu by KUBISTRO ponúklo jeho návštevníkom a návštevníčkam bezplatnú požičovňu diek, spoločenských a športových hier a zdieľanú knižnicu. V rámci projektu boli plánované aj víkendové hosťovania najlepších gastronomických “pop-upov” (pouličných reštaurácií) na Slovensku, pričom aj zisk z tohto predaja mal byť venovaný danou prevádzkou vybranej lokálnej neziskovej organizácii.


Vizualizácia

Zdroj: Bronco, n.o.

Celý projekt KUBISTRO, tak ako aj všetky naše ďalšie projekty, sme realizovali dobrovoľnícky, popri škole, práci a ostatných našich aktivitách. Do projektu boli dobrovoľnícky zapojení mladí ľudia, ktorí sa majú záujem sebarealizovať a chcú zlepšovať a oživovať priestor, v ktorom žijú. Mesto Trnava sme oslovili s najlepším úmyslom a to ponúknuť mu projekt a vytvoriť tak niečo jedinečné. Projekt sme predložili výboru mestskej časti č. 1. Na realizáciu projektu sme požadovali základné finančné pokrytie, ktoré tomuto projektu malo pomôcť v rozbehu v prvom skúšobnom roku realizácie. Ak by sa projekt osvedčil, boli sme pripravení v ďalších rokoch fungovania pokryť zo zisku KUBISTRA všetky záväzky a náklady vznikajúce voči mestu Trnava.

V súlade s príslušnými predpismi s me mali pokryté: komunikáciu s hygienou, toalety pre zamestnancov a návštevníkov, spoluprácu s protipožiarnym a bezpečnostným technikom. KUBISTRO malo byť modulárnym kontajnerom vyrobeným na mieru požadovaným potrebám, jednoducho odstrániteľným z parku po ukončení sezóny prevádzky.

Sme hlboko sklamaní z postupu a spôsobu komunikácie na mestskom zastupiteľstve dňa 12.9.2017. Od roku 2012 ako nezisková organizácia Bronco aktívne a dobrovoľne vytvárame projekty, ktoré veríme, že pomáhajú obyvateľom Trnavy vytvárať si pozitívny vzťah k mestu, v ktorom žijú a zároveň pomáhame šíriť dobré meno Trnavy ďaleko za hranicami regiónu. Veríme, že i takto spoluvytvárame Trnavu ako zaujímavé miesto pre život.

Od roku 2011 sme vytvorili a spoluzrealizovali viacero podujatí, pričom úzko spolupracujeme a komunikujeme od nášho založenia s mestom Trnava. Konkrétne sme realizovali 11-krát Trnavský rínek, 2-krát Vianočný Trnavský rínek (vďaka ktorému sme mohli prerozdeliť sociálne slabým rodinám spolu 9 476 Eur), 6-krát Trnavský blšák, 2-krát StreeTT Session, 5-krát Trnavský piknik a viac ako 30 koncertov so zahraničnými interpretmi.

Súčasne sme pomáhali s tvorbou a prípravou podujatia Proma Frajdej, spoluzakladali sme trnavský Bercajgel, spolupracovali pri rozbehnutí festivalu Deň a sídliskového festivalu na Linčianskej; za pomoci participatívneho rozpočtu sme vytvorili projekt Vedomá Trnava a unikátny projekt Galéria Výklad. Od roku 2012 zároveň vedieme v Trnave centrum Kubik
nápadov, ktoré poskytuje priestor na realizáciu mladým aktívnym ľudom a zároveň vytvára každoročne desiatky menších kultúrnych podujatí a výstupov.

Veríme, že naše dlhodobé aktivity v Trnave, produktívna spolupráca s viacerými organizáciami a pozitívne ohlasy ľudí sú dostatočným dôkazom našej úprimnej snahy prispieť k rozvoju nášho mesta.

Bronco, n.o.


Kubistro malo stáť v Univerzitnom parčíku

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2017 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

90 komentárov pre “Nezisková organizácia Bronco reaguje na slová poslanca Mráza o projekte Kubistro”

 1. 1
  Sasky says:

  ide o tohto poslanca menom Rastislav Mráz, alebo je to iba zhoda mien?
  https://transparency.blog.sme.sk/c/335168/Nemate-narok-vidiet-nase-faktury-za-tonery-S-uctou-Trnava.html

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 47 Thumb down 16

  • 1.1
   Peter says:

   V najbližších voľbách je treba vykopať KDH-ákov z ich teplých miestečiek na meste. Môžu ísť miništovať. To z prvej vety platí aj pre Smer a ostatných parazitov.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 6

   • 1.1.1
    pIL says:

    v minulých voľbách ľudia vystavili stopku Smeru a myslím si, že to celkom dobre dopadlo. V najbliších by sa patrilo vystaviť stopku aj KDHkom a
    koalícia KDH-SMER skončí na smetisku dejin.

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 7

 2. 2
  Ondrej says:

  Presne ten , zas sa len potvrdilo ze nemal co robit cele leto tak konspiroval a nakonec len Trnava prisla tento rok o dobru akciu , snad to dalsi rok vide

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 44 Thumb down 25

  • 2.1
   Sasky says:

   ak správne čítam, pán Mráz je (bol?) dlhoročný radničný úradník, vzdelaním vyštudovaný právnik a teológ, ktorý za minulého vedenia šéfoval mestskej IT firme. no ja teda neviem…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 31 Thumb down 17

 3. 3
  viktor says:

  K tomu, že to zamietla majetková komisia i mestská rada nič? A čo ten rozpor s územným plánom?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 31 Thumb down 21

 4. 4
  Kamil Schultz says:

  Pekne nasosnuta particka na mesto :)

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 32 Thumb down 33

 5. 5
  Tomi says:

  Je pekné sa skovávať pod označenie nezisková organizácia. A prečo sa vo vyhlasení nespomína finančné prepojenie s Cukru, prečo sa neprizná nezisková organizácia, že má záujem organizovať vianočné trhy, teda že v roku 2018 už bude s novými mestskými stánkami. Nabudúce bez tých omáčok a k veci !!!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 34 Thumb down 36

 6. 6
  obcan says:

  Neziskova organizacia.To je take moderne.Ach jaj.Naco to potom robite,ked chcete potom vsetko „porozdavat“.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 40

 7. 7
  JP says:

  Výstupenie pána Mráza bolo premyslené a veľmi zákerné a bolo smerované na osoby a združenie ktoré nemajú nič spoločné s politikou. Tu priatelia je veľmi pekný príklad ako pán Mráz uvažuje a čoho je schopný. Kotleby sa môžu ísť schovať.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 60 Thumb down 32

  • 7.1
   Sasky says:

   v každom prípade nevzbudzuje dojem férovosti.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 15

  • 7.2
   DPH says:

   Bronco je zapísané v obchodnom vestníku uchadza sa o 2 percentá a chce predávať ako na začiatku 90 rokov po domoch, jarmokoch, hodoch a podobne.Hned po akcii zisk venovať nudznym.Ja aký mán zisk viem v marci po podaní daňového priznania.Keby to takto fungovalo môžu zrušiť ministerstvo financí, daňové úrady,finančnú políciu a prešli by sme už na štátne zriadenie karpadského typu.Bronco tam už vo svojom vyhlásení prešlo.To všetko je iba na okraj problému,ja stále postrádam vyjadrenie primátora.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 29 Thumb down 25

 8. 8
  Tomáš says:

  Problém zial odkrýva nekomunikaciu medzi poslancami a naznacuje nedodržanie postupov, ktoré všetci podnikatelia musíme dodržať. Stopku na majetkovej a rade sa mi nikdy nepodarilo preklenut tak, aby sa veci dostali do mz mimo oficiálny program. Tu bol prvy problém. Ak by sa to tam schvalilo nikdy by som sa k tomu nemohol vyjadrit ako podnikatel a obcan, pretože to nebolo v programe.. Respektujem postup mesta, ale nech plati pre všetkých rovnako.. Tu však bol niekto iniciatívnejší. Podla mňa aj nevhodné miesto, nakolko ide o park a nie o obcerstvovacie centrum. V parku je potrebné oddychovat a nie obcerstvenie. V okruhu 200 metrov je 10 inych možností. Škoda že ide o Bronco, to za to nemôže a myslím, že to nie je proti nemu. Skôr proti nedodrzaniu postupov. Participativne projekty by mali byt v sulade s uzemnym planom, pravidlami v meste, aby nedoslo k zhoršovaniu podmienok inym. V tomto pripade podnikatelov i životného prostredia. Netreba vsade vyťažiť z ako tak upravenej zelene ci miesta na oddych. Skoda ze pan poslanec mraz nenašiel inú cestu ako upozorniť na možný problém a hodilo to zle svetlo na bronco.

  Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 42 Thumb down 20

  • 8.1
   Juraj Fuzák says:

   Nesuhlasim ani trochu. Postup plati pre vsetkych rovnako. Ja osobne by som postupoval uplne rovnako pri akomkolvek projekte o ktorom si myslim ze je prospesny. Ten projekt, nic neporusoval, su to bludy o to bolo v rozpore s UP. Neslo o ziadne obcerstvovacie centrum, islo o kulturny priestor kde si mozes dat kavu a limonadu a zucastnit sa na xy planovanych akciach. Nemohli by sa konat ziadne akcie v meste ak by sme takto na to pozerali. Jarmok, Trhy, Blsak, Rinek, stanky s obcerstvenim na Lumene a pod su konkurencia okolitym prevadzkam?

   Stopka na majetkovej alebo Mestskej rade? Tam akoze konci svet? Hovoris ze sa este nepodarilo nieco dostat do programu co nepreslo cez MK alebo MR. Na tom zastupitelstve bol jeden taky bod schvaleny do programu, ktory som navrhol. A to bol bod „schvalenie prostriedkov na vyrobu ladu“ pre medzinarodny turnaj kadetov v hokeji, ktory na MR neschvalili niektori, s totalne alibistickymi dovodmi. Na zastupitelstve uz sa tvarili ze sak oni nic, to len material bol zle napisany… Takze takto si tu zijeme. Poslanec Mraz, nehladal sposob ako upozornit na problem ako pises, poslanec Mraz hladal sposob ako nakydat na Brocku a pouzil k tomu ludi co su mu neni hodnotovo blizky, tak kludne mozem pospinit aj ich. Len ktovie ci mu to bude stacit na jeho ceste k primatorskej stolicke :)

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 30 Thumb down 29

   • 8.1.1
    fero hora says:

    takze problem neexistuje?

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 18

   • 8.1.2
    Tomáš says:

    Pán Fuzak, Mráz ma nezaujíma. Mrzí ma bronco, ale žiaľ ak neplatí čo platilo, že majetkova komisia musí dať súhlas na schválenie zruzte ju. Mne tam skoncili dva projekty. Ale ak pan Fuzak budete na mz predkladať materiály bez uvedenia v programe porusujete zákon, nakolko občan ani poslanec nemôžu byt relevantne pripraveni na rokovanie. Je to možné iba v nevyhnutnych pripadoch a toto nie je ten zakonom umožnený pripad. Inak hrozí,ze budete ako mečiar zneužívať väčšinu bez prerokovania s občanmi.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 39 Thumb down 14

    • 8.1.2.1
     Juraj Fuzák says:

     Majetkova komisia (bohuzial este stale neverejna) je poradny organ primatora a MZ, ktorykolvek material ak nieje schvaleny moze byt navrhnuty do MZ poslancami. Ja mozem navrhnut v zastupitelstve co chcem, aj to co nikdy nebolo v ziadnej komisii. Ked by som sa rozhodol ze navrhnem aby si mesto zobralo uver 20 milionov a spravilo na Kalvarii kupalisko tak tam s tym mozem prist, rozumieme si?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 18

     • 8.1.2.1.1
      Tomáš says:

      Pan Fuzak. To je ten problém. Vy by ste mali predkladať preverene overené a pre mesto dobré projekty a mali by ste to predebatovat aj
      s občanmi nielen účastníkmi projektu. Vy by ste nemali predkladať co chcete, ale co je v prospech väčšiny ľudí. Ja som veril, že začnete budovať transparentné vzťahy, ze sa budu môcť dotknutí obcania vyjadriť. A preto chcem dopredu podla zákona vedieť o com sa bude rokovat. Mrzí ma to ak sa tu kazí dobré meno bronca, primatora aj lepsej trnavy. Nekazme si to agresivnou debatou ešte viac. Ak nam naozaj ide o lepsiu trnavu, v ktorej chcem aby boli vsetci trnavčania, aj tí co mozno neadekvátne komentujú.

      Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 36 Thumb down 10

      • 8.1.2.1.1.1
       Ondrej says:

       Bronco ma zle projekty? Aky ludia boli dotknutí ? Absolutne nechapem co tu splietas

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 19

       • 8.1.2.1.1.1.1
        Tomáš says:

        Ondrej, mne je prave ľúto, že dobrý projekt bol na zlom mieste šitý horucou ihlou. Dotknutý parcik nie je zrovna vhodnym miestom na bistro, pretoze v okoli je desiatka podnikov podobneho obcerstvovacieho charakteru. Mesto vytvorilo a tvrdilo, ze vytvara oddychovu zonu v tejto casti a nie nove centrum pre kulturne aktivity s obcerstvenim.. Tie bežia na pešej zone a kludne sa môžu dopĺňať. Netreba iný priestor, keďže ten v centre je zatial zaplneny len na dve hodiny. Dotknuti podla zakona su vsetci okolo, podnikatelia, podniky i ludia v Ľudovítovi. A keďže ide o parčík financovany z penazi mesta, mali byt o projekte vopred informovaní obcania. A keďže ja musim na prevadzku mat všetky povolenia, i na jarmok i na občerstvenie, tak malo byť aj pri broncovi. Neuvedomejeme si, zev snahe pomôcť, možno komusi aj ublížiť, pretože by nemal mat viac vyhod ako ostatný? To znamená zadarmo stanok, prenajom, elektriku, vodu a bez scvalenia prevadzkovu dobu. Neublizujme Broncu svojimi neuvazenymi reakciami na nejakeho mraza. Veď mu robite reklamu ako naši demokrato kotlebovi. Skúsme sa rozprávať k veci.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 11

      • 8.1.2.1.1.2
       Juraj Fuzák says:

       Ja som presvedceny o tom ze tento projekt bol pre mesto dobry. Preto som sa rozhodol po tom co nepresiel cez MK ze poziadam o zaradenie do programu rokovania. Majetkova komisia je bohuzial neverejna, nepoznam transparentnejsi postup ako ked si predkladatelia obhaja projekt nazivo na MZ.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 19

       • 8.1.2.1.1.2.1
        fero hora says:

        a obhajili si ten projekt alebo preco boli vlastne uvolnene financie na neschvaleny projekt?

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 10

        • 8.1.2.1.1.2.1.1
         Bumbum says:

         projekt si schvalilo vmc stred z fondu ktory im bol prideleny a nemali si ho kedy obhajit lebo nedostali sancu od poslancov ktori utiekli z rokovania cez prestavku

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 12

         • 8.1.2.1.1.2.1.1.1
          Larab says:

          Neviem síce, čo schválilo VMČ Stred, ale peniaze na tento projekt prišli Broncu zo Správy športových a kultúrnych zariadení.

          Takže tu stále nie sú o projekte úplné informácie.

          Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 8

      • 8.1.2.1.1.3
       Lukas says:

       Tomáš o čom tu hovoríš?Čo je to ten prospech väčšiny obyčajných ľudí?Mňa sa niekto pýta či chcem financovať napr.Lumen a podobné akcie??Jednoducho sa bojíte,že vám klesnú tržby,čo je blbosť.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 10 Thumb down 19

       • 8.1.2.1.1.3.1
        Tomáš says:

        Prospech väčšiny je to co je v súlade s existujucimi scvalenymi postupmi pri používaní financnych prostriedkov a dlhodobo vytvára podmienky pre dobrý život čo najväčšiemu počtu obyvateľov. V tomto pripade s územným planom, s podmienkami na prevadzkovanie občerstvenia a s postupmi samosprávy. Mna lumen az tak nezaujima, ale keď sledujem mz schvaľuje sa v ramci rozpoctu mesta, ktorý je vyveseny minimalne 14 dní pred mz vsetci, ktori chcu môžu ho pripomienkovatt. Ani mba sa nik nepyta, ale rozpocet schvaľujú zatial podla predpisov verejne, takže je tam iný postup, ako ked si niekto zmyslí, ze prida ďalší bod do mz. Lukáš, nehladaj vo mne niekoho, kto je proti tebe. Ale keď su k dispozícii také info aké sú hladajme spôsob ako neublizit mestu, broncu a primátorovi. To čo sa tu v diskusií vedie ide vsetko jeden proti druhemu. Ak sa stala chyba, ci sa nestihol proces pripravy podkladov priznajme to, je to lepšie ako točiť za a proti. Ako podnikatel viem, že ja som musel dodržať iný postup a musel som mat povolanie od mestskej rady v podobnom prípade. Medzi nami podnikatelmi sa taketo urýchlene postupy velmi rychlo siria. Ano ide mi o zisk. Ale legálny. Ak som ja musel dodržať postupy, preco iny nie? Staci kamarát, ktory to rychlo hodi do zastupiteľstva. Ja dufam, že nie.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 9

     • 8.1.2.1.2
      fero hora says:

      a keby ti na to primator podpisal este pred rokovanim MZ peniaze tak by si s tym bol uplne transparentne a lepsotrnavsky vysporiadany?

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 17

    • 8.1.2.2
     Lukas says:

     Teba to Tomasko mrzi?Tak zrusme mladym hokejistom schvalene prostriedky na vyrobu ladu alebo ucitelom ubohe odmeny,co trapny Bosnak velakrat navrhuje na zastupitelstve bez nejakeho schvalenia komisie!!!!

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 17

     • 8.1.2.2.1
      Tomáš says:

      Je v tom rozdiel. Dotáciu hokejistom či učiteľom nik nespochybnil. . Pri broncu je pre mna podnikatela problem. Na kazde obcerstvenie musim dodržať postup. Musim si počkať. O prenajme pozemku mi rozhodovala najprv majetková a potom rada. Toto u bronca zial nebolo schválené. A to je z hladiska legitimneho postupu rozdiel. Drzim chalanom palce ale v ich prospech bude ak budú mat take iste podmienky ake mame my.

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 11

      • 8.1.2.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Dotaciu hokejistom nik nespochybnil na kamery, na MR to par jednotlivcov spokojne zamietlo nech neni ziadny turnaj. Aj tu rozhodovala najprv MK a potom MR, nechvalili to a ja som vyuzil svoje pravo to predlozit opatovne do MZ a spravim to kedykolvek znovu pokial sa bude jednat o podla mna rovnako dobry projekt a je jedno od koho pride a o ake miesto sa bude jednat. A Tomas neviem kto si, rozumiem vela tvojim argumentom a pokial mas nejaky podnik s obcerstvenim tak mi prosim netvrd ze ta moze ohrozit nejaky docasny priestor s limonadami a kavou. Opakujem, v tom pripade akakolvek akcia v meste predstavuje pre teba konkurenciu, co sa mi zda ale za vlasy pritiahnute tvrdenie kedze pocas kulturnych akcii su podniky plne.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 14 Thumb down 9

       • 8.1.2.2.1.1.1
        Tomáš says:

        Mňa to az tak neohrozuje. Ide o vec a o budúcnosť. Preto hovorim, ze pre bronco je dobré ak chce v tejto oblastí podnikať alebo konať dobrocine aktivity, aby v ich prípade nebola robena vynimka či urychlene postupy. Ak tu pozorujem diskusie, garntujem vam, že pred voľbami to kde kto bude obuchavat o hlavu a bude mať možno čiastočne pravdu, ak sa postupovalo neštandardne.. Potom to ublíži vsetkym, ktorym ide o transparentnosť i broncu. Zdá sa mi v tomto prípade, ak by sa to premyslelo a umiestnilo povedzme do amfiku, kde mesto malo svoju prevadzku a ihrisko a keby to tam bronco spravoval je to viac v pohode akov centre mesta, jde sa pravdupovediac aj tlačíme. Robit v parkoch bufety aj ked dočasne nepovazujem za dobré aj voci nam, ktori musime prevadzkovat po cely rok, aj v hluchych mesiacoch a nájomné, ci elektriku mi nik neuhradi.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 10

        • 8.1.2.2.1.1.1.1
         julinka says:

         Pán Tomáš, máte pravdu, pozeráte na daný problém vecne, bez zbytočných emócií. Viem si predstaviť to Kubistro aj v promenáde. Je tam pódium, lavičky park, pohoda…

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 11

  • 8.2
   julinka says:

   A čo ak pán poslanec Mráz upozornil na možný problém už na majetkovej komisii a mestskej rade a tam bol problém prerokovaný a posúdený ? A teda nemal reagovať aj na mestskom zastupiteľstve, kde to chcel do programu pretlačiť pán poslanec Fuzák ? Rozumiem pánovi Fuzákovi, že to chcel prerokovať na MZ. Ale rokovací poriadok MZ – ako upozornil pán poslanec Bošnák – ustanovuje, že materiál na rokovanie MZ dostávajú poslanci 10 dní pred rokovaním, v mimoriadnych prípadoch hodných zreteľa aspoň 24 hodín pred rokovaním MZ. Dávam bokom, že slovné kontroverzie o tomto materiáli vyvrcholili o 22.30, teda v desiatej hodine rokovania, ktoré prebiehalo mám pocit, že bez prestávky, resp. s pracovnou prestávkou, kde sa radili o akejsi pomoci mzdám na školách. Ako mali reagovať poslanci, ktorí nie sú členmi MK alebo MR – A tých je okolo 20…Nemali asi o probléme ani základné informácie. Nečudujem sa ich „predčasnému“ odchodu z rokovania. A – nič proti Broncu – ale ich akýkoľvek výklad o projekte nenahradí písomné materiály v zmysle rokovacieho poriadku MZ . Navyše hodinu pred polnocou po dlhom rokovacom dni…

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 24 Thumb down 26

   • 8.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Poslanec Bosnak moze upozornovat koho chce a kolko chce. Na tom istom zastupitelstve prisiel poslanec Mraz s navhrom aby sa navysili platy teraz si presne nespomeniem ci pedagogickym alebo nepedagogickym zamestnancom v nasich zariadeniach. Cuduj sa svete, poslanci nic nedostali ani 10 dni pred zastupitelstvom ani 10 minut pred nim. A ten navrh bol schvaleny. Ja som ziadal aby mohli vystupit autori projektu aby to cele ozrejmili poslancom, ale tak nakonec nam to po sezone ozrejmil Rasto Mraz, tak to staci :)

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 37 Thumb down 18

    • 8.2.1.1
     fero hora says:

     No ved dobre ze to ozrejmil. Ako by sme sa inak dozvedeli ze primator podpisal prevod penazi este predtym ako o tom bolo rozhodnute?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 23 Thumb down 27

    • 8.2.1.2
     julinka says:

     Napísala som o tom, kedy majú poslanci podľa rokovacieho poriadku dostať prerokovávané materiály. Nenapísala som, že nemôžu o niečom rokovať, ak tomu tak nie je ! Pán poslanec, ale ak nie je v MZ súhlas /najlepšie kosens/ s prerokovaním nie vopred predloženého materiálu, tak v tom rokovacom poriadku sa asi nepíše, že aj tak to musia prerokovať, lebo to nejaký poslanec chce prerokovať. A podobne ako poslanec Bošnák, aj poslanec Fuzák môže upozorňovať koho chce a koľko chce. Ale ten, čo nepotrebuje Chocholouška vidí v tých upozorneniach veľký rozdiel…

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 21

     • 8.2.1.2.1
      Juraj Fuzák says:

      Mozu rokovat o comkolvek co navrhne do rokovania, ktorykolvek poslanec. Rozumieme si? Ziadny rozdiel v upozorneniach. Poslanec Bosnak, kazdy rok mimo program na Decembrovom zastupku navrhuje odmenu ucitelom a nepedagogickym zamestnancom k Vianociam. Tak ma tu prosim ta nepoucuj co sa moze a co sa nemoze. Je to presne to iste. Cize upozornovat niekoho len ked sa mi to hodi je take…

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 20

      • 8.2.1.2.1.1
       vlado5 says:

       Mam taky pocit, ze len nechcies rozumiet. Tak ako mozes cokolvek predlozit, tak druhy poslanec moze proti tomu namietat, pripadne odist z rokovania. Tak sa tu nehrajte vsetci na urazenych. V tom problem nie je. Problem je v tom, ze Mraz nieco povedal a odpoved primatora, tvoja alebo Bronca je o niecom uplne inom.
       V tom Mrazovom prejave je okrem balastu aj zopar faktov, ktore nikto nevyvratil. Treba si dat pozor, lebo toto moze byt problem, ktory bude dalej vyuzivany v predvolebnom boji a Brocka a spol moze prist o vela hlasov len preto, lebo nevie komunikovat. Staci si zobrat ten Mrazov prejav a bod po bode vysvetlit nezrovnalosti. Lebo na tie pochybnosti, ktore napisal som tu zatial nikde odpoved nenasiel a uz si tu napisal toho dost. Tak skus pisat k veci. Lebo odpoved typu „To nie je pravda.“ alebo „aj druhi to robia tak“ treba aj trochu rozvinut pre ludi, ktori maju kryticke myslenie a nie su len clenmi fanklubu.
       Ak si raz mesto nastavi nejake postupy, ktore maju vsetci dodrziavat, tak pri kazdom jednom pokuse o pretlacenie vynimky treba jasne dokladovad dovod. Ako dovod ludom nestaci ze je za tym najneziskovejsia neziskovka alebo pri tom rozdavaju cukriky zadarmo.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 15

      • 8.2.1.2.1.2
       julinka says:

       Pán poslanec, nedovolila by som si Vás nikdy poučovať ! Vidím, že by to aj tak bolo zbytočné. Poučujem len vtedy, ak sa to ako hovoríte „hodí“ No a odpovedám aj, že si nerozumieme. Ale to sa stáva, netrápi ma to a iste ani Vás. Želám Vám v rámci možností príjemný deň.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 20 Thumb down 17

 9. 9
  fero hora says:

  Dobre, Kubistro mame predstavene ale co ta netransparentnost?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 21

  • 9.1
   Juraj Fuzák says:

   Aka netransparentnost? Co je transparentnejsie ako predstavenie na MZ pred kamerami v priamom prenose?

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 25 Thumb down 23

   • 9.1.1
    fero hora says:

    kalendar do ruky a kresli si to

    ide o jasné zvýhodnenie jedného podnikateľa, ktorému mesto bezodplatne a bez predchádzajúcej transparentnej súťaže v rozpore s vlastnými normami prenechá lukratívny parčík, uhradí za neho prevoz a prenájom predajného kontajnera, uhradí inventár, elektrinu, vodu a poplatky za odpady, PR kampaň cez mestské komunikačné kanály, prevádzka navyše nepočíta s primeraným sociálnym zázemím,“

    Výbor mestskej časti Trnava – Stred hlasoval o projekte 16. mája 2017 podľa Mráza narýchlo a neobvykle písomným spôsobom bez toho, aby sa o tomto spôsoboe hlasovania vopred dohodli.

    Majetková komisia 13. júna nesúhlasila s výpožičkou pozemku na realizáciu projektu Kubistro.

    Mestská rada 19. júna rozhodla o tom, že mestský pozemok na tento účel použitý nebude.

    „Napriek uvedenému primátor Bročka nečakal na rozhodnutie kompetentných orgánov a 23. mája podpísal rozpočtové opatrenie na presun 6300 eur do rozpočtu SkaŠZ pre realizáciu Kubistra.

    Tento komentár získal od vás výborné hodnotenie. Thumb up 41 Thumb down 19

    • 9.1.1.1
     pIL says:

     achhhh Rastislav Rastislav už to tu prestaň opeknovať…
     Všetci vieme kam mieriš a čo si tým chcel povedať.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 28 Thumb down 27

    • 9.1.1.2
     ABB says:

     Pekné nechutné zvýhodňovanie. Niečo mi tu nesedí. Načo potrebujú od mesta bezodplatne a bez predchádzajúcej transparentnej súťažei prenechať lukratívny parčík, uhradiť prevoz a prenájom predajného kontajnera, uhradiť inventár, elektrinu, vodu a poplatky za odpady, PR kampaň cez mestské komunikačné kanály, keď ich zámer počíta s prerozdeľovaním vytvoreného zisku?

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 12 Thumb down 8

 10. 10
  Begbie says:

  Poslanec Mraz sa uz vyjadril k svojim vazbam na lanove centrum? Oplotene a spoplatnene, na obrovskom pozemku vo vypozicke od mesta. Len miestne kdh tam robi bezplatne akcie kde deticky lozia a Mraz capuje kofolku a debatuje s Gabrielom Kopunkom…

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 35 Thumb down 16

 11. 11
  Jurko says:

  Lanový mág, na fejsbuku fotečky s usmévom a okolo seba detičky…..

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 15

 12. 12
  DPH says:

  Rozpočtové opatrenie je spôsob, ako jednoducho zneprehladniť čerpanie mestkého rozpočtu.Fungovanie mesta dodržiavajúce tieto pravidlá zabezpečuje demokraticé spolurozhodovanie ako aj vyvyrovanie sa chýb, lebo ten vie to a ten zas to a mi všetci dohromady urobíme moc.V opačnom ked rozhoduje jedinec aj škody značného rosahu. Na otázku pána Fúzaka ,aké sú to škody,iba skromná poznámka, kto si počká ten sa dočká, a to sa už hovorí o škodách 100 000 eur.Ako to sledujem sú tu už aj prvé reakcie z USA.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 18

  • 12.1
   Lukas says:

   Dobre DPH z coho si vyratal tu skodu?Povedz nam este ako Mraz a spol.sponzoruju Cisty den,ktore kazdorocne dostavaju velke dotacie,ktore nikto nevie kde koncia.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 21 Thumb down 14

  • 12.2
   Juraj Fuzák says:

   skody na com 100 000 €? nieco mi uniklo? :)

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 14

   • 12.2.1
    fero hora says:

    tak unikol ti fakt ze primator sam podpisal dopredu peniaze na nieco o com sa este nerokovalo, cim vlastne dokazal svoju osobnu zaujatost v tomto pripade a teda vyzera to prinajmensom nepekne

    Tento komentár vás zaujal... Thumb up 24 Thumb down 17

    • 12.2.1.1
     Ondrej says:

     Rokovat sa malo len o vypozicke pozemku a nie o peniazoch na ten projekt

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 14

    • 12.2.1.2
     Juraj Fuzák says:

     Tebe unikol fakt ze primator uvolnil peniaze po tom co to odhlasovalo VMC z ktoreho prostriedkov to islo. Na MK sa malo rozhodovat len o vypozicke pozemku. Mas nastudovane datumy ale realita ti unika. Tie peniaze su davno vratene.

     Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 15

     • 12.2.1.2.1
      fero hora says:

      a co sa dialo s peniazmi danovych poplatnikov za ten cas kym boli vratene ?

      Tento komentár vás zaujal... Thumb up 18 Thumb down 14

      • 12.2.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Poviem ti tajomstvo. Boli ich minut na vypredajoch v Parndorfe. Minuli skoro vsetko, ostalo im nejake kilo tak za to u Pekarcika v stavkovej (v priestoroch co mu prerobilo mesto ako brat Kamil spominal) trafili slusny kurz tak to nastastie mohli vratit…

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 27 Thumb down 18

       • 12.2.1.2.1.1.1
        Kamil Schultz says:

        Fuzák, ano spomínal som to, ale jasne som uviedol, v mojom príspevku, že som sa to dočítal na diskusii. Ty máš nejaký problém s kritickými otázkami? Ty si tu na to aby si občanom odpovedal. Navyše, ked je otázka položená slušne. Máš tri monitory, to nemože byť problém pre teba.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 17 Thumb down 11

        • 12.2.1.2.1.1.1.1
         Lukas says:

         Kriticke otazky?Sa zobud,len si stale vymyslal a taras do vetra,ale priznat si chybu nevies.Potom trepnes,ze to som cital v diskusii….

         Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 12

       • 12.2.1.2.1.1.2
        fero hora says:

        takze to je v pohode standardny postup ktory kedykolvek bez problemu a s cistym svedomim zopakujete?

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 9

      • 12.2.1.2.1.2
       Sasky says:

       nebohý DJ Fero Hora sa v hrobe obracia, na aké účely sa tu pohadzuje jeho meno.
       toto by sa asi nemalo.

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 15

      • 12.2.1.2.1.3
       Jurko says:

       Predstavte si,že vôbec nič sa s nimi nedialo. Najhoršie na tom je, že vy tu očiernujete bronco, ktoré nemá žiadne zisky z toho, čo v meste robí. Robí to všetko na báze dobrovoľníctva a hlavne preto aby mesto žilo, mladí ľudia sa mali kde stretávať, kultúrne sa vyžiť a nie preto aby boli z toho peniaze do vačkov.Je mi lúto,že sú tu zadubenci ako vy pán fero hora….

       Tento komentár vás zaujal... Thumb up 22 Thumb down 22

       • 12.2.1.2.1.3.1
        obcan says:

        Potom daj tu o cervenej ciapocke.

        Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 14

        • 12.2.1.2.1.3.1.1
         Jurko says:

         Vy si dajte lieky, lebo takých ako vy treba liečiť. Okrem toho,že vypisujete blbiny na internete ani sa neviete správať, ja som si s vami nepotykal. Sa chodťe opýtať tých študentov kto z nich má peniaze z akcií bronco, lebo totižto väčšina ľudí, čo sa zapája su študenti a úúúúrčite to robia pre peniaze.

         Thumb up 8 Thumb down 10

  • 12.3
   Sasky says:

   len sleduj a hlás, my neznalí nevieme, čo odkiaľ prichádza. V USA niekoho trápi nejaká TT? no toto.
   ešteže nie sú reakcie z Moskvy, môžeme byť v kľude.

   Tento komentár vás zaujal... Thumb up 11 Thumb down 16

 13. 13
  pIL says:

  Kamil ty si pil !!!

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 15 Thumb down 18

 14. 14
  DPH says:

  plL-ača piješ kak ti škodi.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 9 Thumb down 20

 15. 15
  terazky says:

  A objavila sa tu už aj správa z USA a pán poslanec Fuzák, veď ste o tom rozprávali na mestskom zastupiteľstve. Už si nepamätáte?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 13

 16. 16
 17. 17
  Obyvateľ centra says:

  Neprajeme si žiadne reštauračné a pod . zariadenia , volili
  sme poslancov za Trnava stred , aby zastupovali naše záujmy , alebo oni tu hádam nebývajú?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 13 Thumb down 10

 18. 18
  Kamil Schultz says:

  My, obcania Trnavy, sa akym sposobom mozme presvedcit, ze spol. Bronco primatorom poslane peniaze v plnej vyske naozaj vratila? V dskusii pod clankom o vystupeni poslanca Mraza, to pisal myslim Fuzak, ale jeho slova treba brat s rezervou. Je to mozne overit na nejakom transparentnom ucte? Alebo je mozne zverejnit nejake dokumenty, ktore to preukazu?

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 19 Thumb down 15

  • 18.1
   Andrej says:

   Ja si myslím, že pán poslanec Mráz by ešte teraz vykrikoval na zastupiteľstve, ak by tie peniaze vrátené neboli. Ale oni vrátené boli a tak sa to rozhodol zamlčať (ako zopár ďalších vecí), aby mal čo povedať v tej svojej „šokujúcej“ prezentácii.

   Thumb up 8 Thumb down 7

 19. 19
  peniaze says:

  Viete co sa tazko cita cloveku ?
  Tu sa hadze sumami penazi na taku a taku dotaciu a bezny clovek musi neustale priplacat zakladnym skolam, resp. svojim detom na toaletny papier a ine zakladne potreby v skolach.
  Na co je potom takyto image, akoze mame rezervy a mozme si dovolit po rokoch v meste veci, na ktore predtym nebolo, ked skolstvo, zdravotnictvo a socialne veci su v katastrofalnych stavoch.
  K neuvereniu.
  Imidz je nanic !

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 9

 20. 20
  Tomáš says:

  Z každého problému by sme sa mali poučiť a nadávať tým či onym. Nápad primatora s participativnym rozpoctom bol dobrý. Nedotiahnuté sú kompetencie navrhov a dualita s dotáciami. Nemyslím si, že dobré napady občanov by mali robiť aj obcania, lepšie by bolo začleniť ich do rozpoctu mesta. Nedochadzalo by ku koliziam a rozporom medzi dlhodobymi zamermi mesta a realizovanymi navrhmi. Napriklad lavičky a odpad by mal dlhodobo riešiť komunal a podnet z participativneho by mal zrealizovať. Financne a ich pouzitie by bolo v súlade. Podobne je to pri zasahu do územia či podnikania. Mesto, mz vie lepšie ako obcan posúdiť súlad, ale i podmienky ake maju podnikatelia a nemôže sa potom stať, že niekto ma na 4 mesiace zvýhodnené podmienky aa ostatní podnikatelia to maju dobehnúť. Občerstvenie, napriklad aj dobrá kava, malinovka ak chceme mať dlhodobo dobré kaviarnew, nemôže byt na výnimky podavana s lukratívnymi podmienkami v najlepsom čase tym, ktorí chcu využiť letný čas. Je to neprimerana konkurencia. To nie je proti bronco ani proti vam pan fuzak, verím že islo o dobrý zámer. No ten musi zohľadniť nás všetkých aj nezapojenych do participativneho rozpoctu. Poucme sa z nedostatkov nie nadavanim si, ale nastavenim lepsich zohladnujucich podmienok. Napriklad aj to, ze vacsia časť projektov bola skor dotaciou ako participaciou. Fico si napriklad tiez myslí, ze projekt Bastrnaka bol dobrý, a mozno aj pre niekoho bol, no to neznamená, ze automaticky ma byť podporený verejnymi peniazmi. A o to mi ide aby vy mladí ľudia ste hneď neupadli aj pro dobrých projektoch, že konáte ako tí, na ktorych sa nadava. Trnava drz sa.

  Tento komentár vás zaujal... Thumb up 26 Thumb down 7

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané.