reklama

Štartuje očakávaná výstavba parkoviska pri nemocnici, práce majú trvať tri mesiace

Nové parkovisko pre takmer sto áut pri Fakultnej nemocnici Trnava by malo byť dokončené ešte v tomto roku.

Mesto Trnava podpísalo koncom septembra zmluvu s dodávateľom stavebných prác, spoločnosťou z Nitry.

Dodávateľ sa zaviazal, že dielo odovzdá v termíne do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy, teda do konca decembra 2017.

Za výstavbu parkoviska zaplatí mesto 290 – tisíc eur s DPH.


Nevyužívaný a zarastený pozemok sa zmení na parkovisko

Predmetom zákazky je vybudovanie parkoviska s 99 parkovacími státiami s povrchom zo zámkovej dlažby.

Parkovisko bude situované po ľavej strane ulice Andreja Žarnova, oproti urgentnému príjmu do chirurgického pavilónu FN Trnava.

Mesto pôvodne počítalo s alternatívou, že parkovisko zrealizuje už v roku 2016. Rokovania, nutnosť dodržiavania zákonom stanovených lehôt a postupov však začiatok výstavby posunulo.

Predmetom riešenia je okrem samotného parkoviska zo zámkovej dlažby aj nevyhnutná prekládka sietí, vybudovanie verejného osvetlenia či rampy pri vstupe a výstupe z parkoviska.

Inštaláciu rampy zdôvodnilo mesto už dávnejšie snahou eliminovať tu dlhodobé parkovanie a poskytnúť parkovacie miesta tým, ktorí ich najviac potrebujú, teda návštevníkom nemocnice.

Režim na parkovisku bude zrejmé taký, že po istom časovom úseku budú musieť motoristi za parkovanie zaplatiť.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2017 10:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

55 komentárov pre “Štartuje očakávaná výstavba parkoviska pri nemocnici, práce majú trvať tri mesiace”

 1. 1
  erik says:

  dufam ,ze to nebude stavat firma co stavia autobusovu stanicu v Nitre …

 2. 2
  Xenia says:

  31.12.2017 si povieme

 3. 3
  TTobčan says:

  Konečne bicyklisti idú urobiť aj niečo dôležité. Je to však riešenie hodné 19. storočia.
  Miest na vybudovanie parkovísk v meste je veľmi málo, tak by sa nimi nemalo mrhať. Na toto miesto by bolo vhodnejšie postaviť montovaný parkovací dom, kde by mohlo parkovať niekoľkonásobne viac automobilov. Blízo je železničná aj autobusová stanica, cestujúci nemajú kde parkovať. Súčasne by táto stavba aj odhlučnila priestor nemocnice. To by bolo riešenie pre 21. storočie.
  Bicykle sú síce dobrá vec, ale z pohľadu zamestnanca cestujúceho do práce sú len pre sólo kaprov, ktorí sa v práci nemusia osprchovať a súčasne do pekného počasia.

  • 3.1
   CD says:

   Bicykle budú dobré vtedy, ak budú cyklochodníky prestrešené. V lete klimatizované a v zime vyhrievané.

  • 3.2
   Juraj Fuzák says:

   Miest na vybudovanie parkovisk je v meste velmi malo? Mas zachytne parkoviska na Rybnikovej, Kollarovej, Hospodarskej, parkovisko je za Jednotou na Paulinskej, na Vajanskeho, na Kapitulskej, na Stefanikovej, Srobarovej, sukromne podzemne u Krala Ludovita, v areali Cukrovaru a podzemne v City Arene. O akom nedostatku v centre tu rozpravas? Boli sme sa pozret v Trencine tam maju asi 150 parkovacich miest v centre napriklad. Teraz pribudne dalsich 100 miest odkial je do centra asi 6 minut peso. Tieto place o nedostatku parkovacich miest v centre nemaju ziadny realny zaklad.

   • 3.2.1
    obcan says:

    Porovnavajme sa s lepsimi a nie s nejakym Trencinom.

    • 3.2.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Ja ti davam na porovnanie krajske mesto s priblizne rovnakym poctom obyvatelov. Tvrdit ze v centre nieje dost parkovacich miest je blud.

     • 3.2.1.1.1
      TTobcan says:

      Pán Fuzak, vy ste ale totálne mimo reality. Tárate, len sa tak práši. Najsmutnejšie je to, že tomu aj veríte. S takouto odbornou spôsobilosťou rozhodujete v mene občanov?
      Choďte do miest smerom na západ. Uvidíte ako je zorganizovaniá doprava. Ako je zabezpečene parkovanie, aká je mestská doprava, ako to všetko nadväzuje na seba. Ako sú ľudia motivovaní aby auto odstavili v parkovacom dome a využívali mestskú dopravu.
      V TT keď hrala Malta, autá parkovali na trávnikoch, na ZTP parkoviskách, hocikde, Družba bola zapchatá až po Tesco.
      Najprv si zistite, ako to funguje v civilizovanej spoločnosti a potom mudrujte. Už ste všetkým na smiech. So svojimi táraninami akurát škodíte LTT.
      Serióznym riešením pre vás je demisia.

      • 3.2.1.1.1.1
       TTobcan says:

       Dovetok:
       keď pôjdete „na skusy“ smerom na západ, namiesto jazdy na kosačke odporúčam rýchly vlak. Z neho je pekne vidieť to, o čom v štýle chrobáka Truhlika mudrujete.

      • 3.2.1.1.1.2
       Labakan says:

       LTT už nemôže uškodiť nič, už sa dostatočne predstavili,pokora ,transpaentnosť, občan volič sú prority s ktorími ráno vstávajú a večer zaspávajú.Dlhodobá zábavka primátora zrážať ludí bicyklom na chodniku.Je držitelom vodičského oprávnenia a nerešpektuje dopravné predpisy,to tato bývalí policajt ešte stále vybaví.

      • 3.2.1.1.1.3
       BB A says:

       Parkoviská v TT sú preplnené nonstop, nielen počas futbalu, vtedy je to už zúfalstvo.

      • 3.2.1.1.1.4
       Juraj Fuzák says:

       Haha ok. Ked bude v TT futbal kde bude 18 000 ludi tak sa bude parkovat vzdy tak a nezmeni na tom nikto nikdy a nic. Stadion nieje na to dimenzovany. A mozes sa aj o zem hodit. Prave prebieha trojrocna analyza statickej, dynamickej dopravy financovana z vyzvy min dopravy na zaklade ktorej sa budu vyvodzovat riesenia a zavery, na zaklade ktorej bude prebiehat sutaz na MHD a jej organizacia. Ziadne zavery od stola a z brucha sa robit nebudu. Takze tak. Riesenim pre mna nieje demisia ale pre teba su riesenim volby. Pokial som vsetkym nasmiech tak mi to obcania daju vyzrat vo volbach a ja to budem akceptovat. Staci tak? Zbytocne sa zavzdusnujes.

      • 3.2.1.1.1.5
       Lukas says:

       Takže koho je chyba,že počas futbalu parkujú autá na tráve a v iných zakazoch? ?Kto odsúhlasil nový štadión City Arénu? ?A dostatok parkovacích miest neurobil??Každý rozumný človek si dá jasnú odpoveď. A je veľká chyba mesta,že posiela mestských policajtov na vjazdy do viacerých ulíc . To si má znášať usporiadateľ.

     • 3.2.1.1.2
      Abb says:

      Trenčín a jeho centrum je úplne, ale úplne ináč situované a MHD tam s priamym vstupom cez jednu ulicu stojí každých cca 500 metrov! Trnava také niečo nemá ani omylom.

   • 3.2.2
    viktor says:

    A nie? Viď odpoveď mesta z 15.8.2017
    https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/9792/parkovanie-na-ulici-l-podjavorinskej

    Dobrý deň,
    v meste máme výrazný deficit parkovacích miest. Súvisí to s tým, že kedysi sa plánovalo jedno parkovacie miesto na niekoľko bytov. Dnešná norma a stupeň automobilizácie predpisuje 2-3 parkovacie miesta na jeden byt (podľa jeho veľkosti). Toľko miest sa ani vybudovať nedá bez toho, aby sme začali stavať parkovacie domy (ich rozmiestnenie práve vyberáme).
    Parkovacie miesta sú verejné, nie sú pre nikoho vyhradené a teda nemôžeme nikomu na nich zakázať na nich parkovať, ani návštevníkom z iných miest. Jediným riešením je zavedenie parkovacích zón, kde budú legálne vyznačené parkovacie miesta a parkovať v tejto zóne budú môcť iba jej obyvatelia. To si ale vyžiada zrušenie nelegálnych parkovacích miest, ktorých je aj na Ulici Ľ. Podjavorínskej dosť. Zavedenie zón samozrejme nie je možné, dokedy nemáme v tejto časti vybudované aspoň jedno parkovacie miesto na jeden byt. To sa na niektorých miestach nedá spraviť, ani keby sme zabetónovali všetku zeleň.
    Podobný prípad sme riešili na jednej ulici, kde chceli obyvatelia zakázať parkovanie zákazníkom jednej prevádzky, ktorí im blokovali ich miesta pozdĺž ulice. Vyznačením parkovacích miest by však prišli aj o svoje možnosti státia, takže pre mnohé lokality ani toto nie je cesta ako riešiť situáciu, s ktorou sa ťažko zmieruje.

    Odbor územného rozvoja a koncepcií

   • 3.2.3
    Tomáš says:

    Pán Fuzak. Nie je spravodlivé ak nedostatok parkovacich miest niekto vam vytýka. Je to dlhodobejší problém. Nie je však pravda, že ich je v centre dosť. Ak sa prejdete po Kapitulskej najkrajšej historickej ulici tak je to plechova kavaleria, kde auta stoja pri sedeni a do pol namestia. Ak by sa vybudovalo aspon dvojpodlazne a podzemné parkovanie pri Jednote mohli ste mať po probleme a poriadok by mohol byt i na Paulinskej. Na primatorovych slovach pred rokmi sa mi páčilo, ked hovoril o tom, ze ak parkovacie miesta, tak iba parkovacie domy. Má to logiku lebo pozemkov je málo. Žiaľ nebolo asi odvahy ist do dlhšej investície. Treba myslieť aj na to, ze na Halenarskej po dokončení vnutrobytov pribudne cca 100 áut a nemaju vo dvoroch kvôli výnimkám parkovacie miesta. Počas pracovneho dna je parkovisko pri jednote plne, plna paulinska ulica, plna kapitulska, plna štefánikova. Čím neskôr sa začne tym väčší problém. Nik nehovorí, že ste za to vinný, le ak sa budeme tváriť, že nie je problém a nebudeme ho riešiť, žiaľ budete ako tí pred vami. A to by som nerád. Ste mladí a problém schytate o par rokov, ako tí co už budú parkovat na cintoríne. Mimochodom uz o päť rokov ani tam.

    • 3.2.3.1
     Kokso says:

     Parkovanie na Kapitulskej pri námestí má za ušami súčasné vedenie. Najprv riešili zachovanie vyhľadov na Mikulášske námestie a z ničoho nič povolili dokreslenie parkovacich miest, ktoré znegovali myšlienku zachovania výhľadu. A zostali ticho jak voš pod chrastou.
     Stále sú tam tie isté autá. Nie sú to kostolné felicie.

 4. 4
  Dan says:

  Že to obyčajné parkovisko pri nemocnici nevedeli postaviť Butko,Stanko a spol.Ľudia čo idú do nemocnice nemajú kde parkovať a sú doslova atakovaní mestskou políciou!Lebo každému je jasné,že vybraná spoločnosť-elita národa neplatila pokuty!!!!Lebo si to vždy vybavili!!!
  Že nám ten Butko nespravil aspoň projekt na parkovací dom…

 5. 5
  Dan says:

  Ano Ty tlk,prave Lancaric navrhoval tento priestor upravit makadanom.Velky Bystrik Stanko,najlepsi policajt co bojoval proti drogovym dilerom mu to zavrhol.Ty uvazujuci obcan…Len ochota postavit obycajne parkovisko nebola ziadna.

 6. 6
  Vlado says:

  Tam mal už dávno štát parkovací dom a autá vyhnať z nemocnice a celého okolia. Popri ceste kde teraz stoja autá by sa dala vybudovať cyklotrasa. A tento parkovací dom mohol kľudne plniť úlohu záchytného parkoviska. Veď je tam ŽS, AS, Nemocnica, Centrum občanov a v prípade fotbalu by sa dalo tak isto využiť. Slúžilo by to všetkým! A navyše mesto na to maaaa peniaze.

  • 6.1
   pepa z depa says:

   Mesto na to NEmaaaa peniaze ani dôvod, sú iné priority
   1. viď 3.2 – parkovacích miest je dosť
   2. ak by parkovací dom stál 5 – 10 mil eur, čakám od teba odbornú odpoveď z ktorej položky rozpočtu by mesto zobralo – ale konkrétne
   3. je podstatne viac dôležitejších a urgentnejších investícii, ktoré treba robiť, tomu ale nerozumieš
   4. dúfam že nenapíšeš aby si mesto zobralo úver, ako každý amatér – platia argumenty bod 1
   5. aby si mesto zvýšilo príjmy má len jednu možnosť – zvýšiť dane a iné poplatky
   6. Návratnosť investície pri parkovnom 1 €/hod je 100 rokov, preto to ani žiadny súkromník nestavia, prečo by to malo robiť moje mesto ?
   7. Napr. zo zákona musí mesto navýšiť platy o cca 4 % – zákon z dielne Smer asociálna nedemokracia, ale podielové dane nikto nezvýšil

   Ako obyvateľ nesúhlasím, aby mesto momentálne vyhadzovalo peniaze na parkovací dom, lebo ty si hnilý prejsť sa 500 m a potrebuješ sa vyvážať na tvojej plechovo-plastovej rachotine, ktorá ani nie je tvoja ale patrí leasingovej firme.

 7. 7
  občan says:

  … a ten parkovací dom za Jednotou, ktorý mal Bystro vo svojom volebnom programe na primátora mesta v roku 2010 a potom bol 4 roky viceprimátor mesta 2010-2014 je kde ?????

 8. 8
 9. 9
  občan says:

  a akože čo p. Micro ? šak mesto potom mohlo na svojom pozemku vo vlastnej réžii postaviť tento parkovací dom, samozrejme teraz keci o tom koľko by to stálo, ale veď všetko sa dá riešiť keď sa chce a je vôľa

  • 9.1
   Micro says:

   Veď aj teraz môže a nepostaví…radšej cyklovežu na stanici v zime, fujavici a v daždivých dňoch prázdnu….

   • 9.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Myslis cyklovezu z eurofondov viazanych na cykloprojekty? Ano a samozrejme prazdnu kedze na stanici je len 100+ bicyklov kazde rano. Miesas vsetko dokopy a potom to vobec nedava zmysel. Este macacie hlavy v tvojom prispevku chybali.

 10. 10
  Labakan says:

  Navrhujen prijať na nestký úrad ekonoma, nie rozpočtára účtovníka , ktorý kalkuláciami vyhodnotí čo je výhodná a čo nie pre mesto.Prvá úloha vyhodnotiť rezidenčné parkovanie po sídliskách a bytových dvoroch.Vyhnať z tých miest firemné autá.Určiť cenu za takto definované parkovacie miesto a ponúknuť ho občanom na prenájom v prijatelnej cene.Parkovací dom postaviť pri Jednote a vyrokovať a zazmluvniť podmienky výstavby a prevádzkovania parkovacieho domu.

  • 10.1
   Micro says:

   …o stavbu parkovacieho domu pri Jednote nemal nikto záujem – pozemky boli ponúknuté už dávnejšie
   …ktorým občanom chceš ponúknuť definované miesto? Už dnes ich je nedostatok.V akom pomere – jeden byt – jedno miesto? …a ostatní za rampou pri Bille?

   • 10.1.1
    Labakan says:

    Dovolím si kvalifikovaným odhadom určiť že 40 percent aut po sídliskách sú firemné autá.Starosť mesta nie je kde budú parkovať.Tento údaj si skús preveriť na parkovisku pri svojom činžiaku a možno budeš prekvapený.Potom môžme trebárs použiť cenník prvé auto 100 druhé 500 eur a ako povedal klasik československej privatizáci trh vyrieši všetko.To isté platí aj o parkovacom dome podmienky rozhodujú.Návratnosť investície 10 – 15 rokov pri zabezpečených transparentných podmienkach by určite priláka investorov.

 11. 11
  Kokso says:

  Na vykanie pán poslanec tyká.
  Múdry a školovaný je to poslanec.
  Na MsU by mali zaviesť kurz dvornej etikety. Alebo nakúpiť príručky „Slušnosť naša každodenná“, alebo „Rukoväť se.lák v meste“

  • 11.1
   Juraj Fuzák says:

   #04 Vykanie na internete
   Neznámym ľuďom v diskusiách na internetových portáloch a sociálnych sieťach tykáme. Vykáme spoločnostiam a organizáciam a ľuďom, ktorým vykáme aj v reálnom svete. Naopak v e-mailoch vykáme aj neznámym.

   Serus…

   • 11.1.1
    viktor says:

    Aký je Váš zdroj tvredni?
    http://www.spolocenskaetiketa.sk/spravanie-a-etiketa-v-prostredi-pocitacovych-sieti-a-pri-elektronickej-komunikacii/ :
    Oslovenie závisí predovšetkým od vzťahu pisateľa k adresátovi. Pri obchodnej komunikácie je vhodné formálne oslovenie.

    https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Netiketa :
    Dodržiavajte všetky pravidlá slušnosti z normálneho života. Čo je zlé v bežnom živote, bude určite nevhodné aj na internete.

    http://www.partnersstevy.sk/detail/etiketa-na-internete-netiketa
    Používajte správne oslovenie. Nie každý je váš kamarát a mnohých z prijímateľov ste ešte osobne nestretli.

    http://m.plnielanu.zoznam.sk/c/1452/pravidla-slusneho-spravania-sa-na-internete-poznate-ich :
    Je teda na mieste sa ku nemu správať zdvorilo, tak ako sa patrí aj v reálnom svete.

    Ak komunikujete s neznámou osobou, na mieste je vykanie. V dnešnej dobe je skupina ľudí, ktorí zastávajú názor, že internetová komunikácia prináša automaticky tykanie. Majte však isté spôsoby, zdvorilým pozdravom a oslovením druhej strany si pohoršiť rozhodne nemôžete.

    Za žiadnych okolností si nepresadzujete svoj vlastný názor násilne a s použitím vulgarizmov.

    • 11.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Uz som to sem pisal sto krat. V momente ked niekoho oslovim „pan/pani“ (dopln si prezyvku aku chces), poprosim manzelku aby mi napiekla lekvarove buchty do batohu a peso sa vyberem rovno do Pezinka. Chapen sie? Ked chce niekto formalnu komunikaciu nech sa paci, email s celym menom, telefon, popripade osobne stretnutie. Tu si na internete tak si to laskavo uvedom. Postav sa pred zrkadlo a predstav si sam seba ako niekoho oslovujes „pan xxx“ alebo „pan kokso“ popripade „pan habakuk“ atd. Pokial si budes pripadat normalne, popros niekoho z tvojho okolia aby ti napiekol buchty, si totiz na najlepsej ceste do Pezinka ty.

     • 11.1.1.1.1
      viktor says:

      V jednej odpovedí porušiť dve pravidlá etikety na internete, blahoželám.

     • 11.1.1.1.2
      Kokso says:

      Poslanec je poslancom, zvlášť keď sa predstaví. Takže na vykanie by mal vykať.
      Najvyšši čas odpútať sa od webového pubertálneho spôsobu vyjadrovania, ktorý je zaužívaný u „- nástročných“.
      Inak je to verzia prejavu “ sedlák v meste“.

     • 11.1.1.1.3
      Jožo says:

      Odporúčam ti dobrú Buchtu

     • 11.1.1.1.4
      Tykať či Vykať? says:

      Máme tu budúceho perspektívneho trnavského autora príručky internetovej komunikácie.

    • 11.1.1.2
     Sport says:

     Pan Viktor mozem sa vas opytat co vlastne robite a co je vasa pracovna napln? Okrem teda poucovania ludi ako sa spravat na bezvyznamnanej diskusii? Ked si tu clovek vytvori meno Donald Trump budete sa kumne chovat ako k prezidentovi USA ? Myslim ze nie takze absolutne nikto nevie skym sa bavi , kolko ma rokov a ci to nieje 15 rocne dieta ktore sa nudi alebo plateni ludia ako su na vsetkych strankach takze tieto vase etikety su na jedno slovo…pekny den prajem

     • 11.1.1.2.1
      Emilia Biedermayerova says:

      Chlapci citam spravne, ze sa tu nie prvy raz vyzaduje od niekoho, aby vykal anonymnym nickom? To nemyslite vazne.

      Ak vyzadujete vykanie predstavte sa celym menom. Ak vam tykanie nevadi, uvadzajte nick. Take jednoduche. Fuzo sa tu moze uvysvetlovat k smrti tak ale mozno je to nad vase mentalne kapacity, vykanie sa tam este zmestilo, ale ostatne veci uz zial nie.

 12. 12
  občan says:

  Tak faktom je, že celospoločensky od roku 1989 étos ako ideálny celok princípov, ktorými sa ľudia v spoločnosti majú riadiť a móres ako slušnosť a dobré správanie sú na nule.
  Na druhej strane tvrdenie, že dnešná mladá a stredná generácia je na figu borovú a nič nevedia, nie je tak absolútne správne tvrdenie, práve naopak. Táto generácia, tak ako aj tie ostatné pred nimi má svoj potenciál a sú šikovní. A keď sa nám starším ročníkom niečo na ich správaní nepozdáva, alebo s ním nesúhlasíme, tak sa potom všetci pýtajme samých seba, kto ich vychoval? Čo sme im dali a aj vzali, aké hodnoty sme uprednostňovali, koľko času sme im venovali ako a o čom sme sa s nimi rozprávali?
  Takže ak sa Vám niektorým istý druh komunikácie na tomto portáli nepáči začnite u seba samých.

Napíš komentár

reklama
Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.