reklama

Návrhy na ocenenia osobností alebo kolektívov z Trnavy môže verejnosť podávať do konca roka

Do konca roka 2017 môžu občania opäť podávať svoje návrhy na osobnosti alebo kolektívy, ktoré podľa ich názoru spĺňajú podmienky na udelenie ocenení mesta Trnavy.

Podľa všeobecne záväzného nariadenia sú stanovené druhy ocenení a podmienky na ich udelenie takto:

Čestné občianstvo mesta Trnavy

Osobám, ktoré sa zvlášť významným spôsobom zaslúžili o mesto Trnava a jeho obyvateľov, o priateľstvo medzi národmi a partnerskými mestami, alebo ktoré obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi. Čestné občianstvo mesta Trnava možno v odôvodnených prípadoch udeliť in memoriam. (stiahnuť tlačivo)

Ilustračné foto

Cena mesta Trnavy

Za vynikajúce tvorivé výkony, za významné umelecké úspechy, ktoré prispeli významným spôsobom k ďalšiemu rozvoju mesta, za propagáciu a zviditeľňovanie mesta doma i v zahraničí. Cenu možno udeliť jednotlivcom i kolektívom, v odôvodnených prípadoch aj in memoriam. (stiahnuť tlačivo)

Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta Trnavy

Za významnú činnosť osôb, ktoré sa zaslúžili o rozvoj mesta a mimoriadne výkony v oblasti kultúry, športu, vedy, techniky, podnikania a podobne. Cenu možno udeliť jednotlivcom i kolektívom. (stiahnuť tlačivo)

Pamätné tabule, busty alebo pomníky

Mestské zastupiteľstvo môže schváliť zhotovenie a umiestnenie pamätnej tabule, busty alebo pomníka

– za mimoriadne výkony obyvateľov Trnavy, ktoré obohatili ľudské poznanie, resp. národnú kultúru a presiahli regionálny význam,

– za mimoriadne aktivity obyvateľov Trnavy, ktoré prispeli k upevneniu štátnosti a ekonomickému rastu nášho štátu,

– za mimoriadne aktivity obyvateľov Trnavy v boji za mier a ľudské práva presahujúce regionálny význam,

– za mimoriadne významnú činnosť osôb alebo inštitúcií, ktoré sa zaslúžili o to, že podstatne vzrástol nadregionálny význam Trnavy. (stiahnuť tlačivo)

Návrhy na udelenie ocenení je potrebné doručiť do 31. decembra na adresu: Mgr. Viera Hrdinová, Kancelária primátora – referát protokolu, Hlavná 1, 917 71 Trnava.

Predložené návrhy posudzuje komisia pre udeľovanie ocenení a schvaľuje mestské zastupiteľstvo.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2017 10:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

38 komentárov pre “Návrhy na ocenenia osobností alebo kolektívov z Trnavy môže verejnosť podávať do konca roka”

 1. 1
  rád práce says:

  Žiadame aj zriadiť galériu asociálov a osadiť hlavy (busty), zlodejov a kriminálnikov na mestské hradby :

  – za mimoriadne výkony obyvateľov Trnavy, ktorí sa za 25 rokov obohatili na úkor ostatných občanov Trnavy, kraja, SR, rozkradli, vytunelovali a vyrabovali celú republiku

  – za mimoriadne aktivity obyvateľov Trnavy, ktoré prispeli k rozpadu štátnosti a podriadeniu SR do úlohy kolónie so žobráckymi platmi a dôchodkami a k enormnému ekonomickému rastu seba, svojej rodiny a svojich poskokov

  – za mimoriadne aktivity obyvateľov Trnavy v boji za vojny po celom svete, ľudské práva voliť ich – správcov zemegule a že dokázali presvedčiť voličov aby volili 25 rokov ich a ich záujmy proti záujmom svojim, svojej rodiny a občanov tejto krajiny

  – za mimoriadne významnú činnosť osôb alebo inštitúcií, ktoré sa zaslúžili o to, že podstatne vzrástol nadregionálny význam Trnavy – hlavne preto, že k nám do mesta prišli z dediny ( Šúroviec, Cífera, Modranky, Malženíc … ) a 25 rokov robili dedinu z Trnavy

  – Nezabudneme !

 2. 2
  Peter says:

  Nakoľko primátor bol teraz úplne náhodou pred voľbami natierať zábradlie v škôlke aj s niektorými poslancami, tak by som navrhol ich vo všetkých kategóriách, lebo nie len že a sú to všetko skvelí manažéri a majú super trendový imidž ale vedia aj pár hodín za mesiac niečo manuálne robiť a aj sa pritom odfotiť. Prosím lajknite ich na ich fejsbúkových stránkach, dodá im to pocit, že sú ešte lepší … až by som povedal NAJLEPŠÍ.

  • 2.1
   Dan says:

   Je zaujímavé, že fotky z natierania zábradlia v škôlke nie sú nikdy zverejnené. Inak prepáč, že sa nájdu ľudia čo idú pomôcť druhým. Škoda, že aj ty si neprišiel. Závisť je pre Slováka super vlastnosť.

   • 2.1.1
    bezdomovec says:

    Už začínam mať obavy aby to so škôlkou nedopadlo ako s detským ihriskom Guliver v promenáde.Tento druh charitatívnej činnosti sa nazýva cynická vypočítavosť.

   • 2.1.2
    Peter says:

    ale sú zverejnené, dnes som ich totiž videl a preto to píšem. Pomocť druhým to áno … ale hlavne sebe. Už to natieranie zelenou nemohlo týždeň počkať? Ja pomáham permanentne nie len pred voľbami. A nedávam sa pri tom fotiť. Závisť nie kámo – zrkadlo.

   • 2.1.3
    To nie je zavist says:

    To nie je zavist, je to politologicka analyza a nadovazok – pravdiva. Primator je marketingovy vytvor z CUKRU. Konec.

  • 2.2
   Parva Roma says:

   Nie je psou povinnosťou správcu mestského majetku (Stefe) natrieť zábradlie na škôlke?
   Mali páni poslanci povolenie na uvedenú činnosť od MsÚ?

  • 2.3
   Volič says:

   Primátor by si mal konečne spraviť poriadok v prioritách. Doprava začína kolabovať, tak by mal povedať, že čo urobil:
   – pre budovanie južného obchvatu, ako komunikuje s SSC a VUC (predpokladám že nijako)
   – v rezidentskom parkovaní,
   – pre budovanie parkovacích domov.

   Snáď si nemyslí, že niekoho ohúri natieranim plotu. Mal by vedieť čo je dôležité viac a čo menej a čo prostredníctvom Fasabúka a s intenzívnou podporou dvorného hlásnika nasľuboval.

 3. 3
  Romeo says:

  Zaviesť vyznamenanie zlatého štetca.Návh mimo program MZ.Poslanec Fúzak má v tom skúsenosti

 4. 4
  Peter says:

  Poslanec Fuzák má v sebe aspoň trochu súdnosti a netrepe sa pomáhať kraju (rozumej sebe – vo forme extra 7000 € ročne odmena pre poslanca TTSK) ako niektorí iní poslanci z Lepšej Trnavy so stratou súdnosti a nadobudnutím väčšej chamtivosti. Najskôr niečo dokáž u seba na dvore a potom choď pomáhať susedovi. Volebné obdobie v samospráve ešte neskončilo. Keď budete uspešní 12 rokov v samospráve, rád Vás podporím aj v regióne.

  • 4.1
   Juraj Fuzák says:

   Ja sim nikdy ani len nemal zaujem kandidovat na kraj, osobne v tom urade nevidim velky zmysel. Tato tvoja definicia chamtivosti v tom pripade plati nielen na tych z LT ale aj dalsich (z hlavy neviem ci je to cislo spravne) dalsich 9 ludi z MZ co kandiduju do VUC, pokial plati tak ok, mas rovnaky meter.

  • 4.2
   analytik says:

   Peter je jasné za koho kopeš. Vieme že máte plné gate. To by sa vám hodilo, aby ste nemali žiadneho súpera a bez boja zostali ďalších 5 rokov na flekoch. Keďže žiadna iná štruktúra ktorej by sa dalo veriť nekandiduje ďakujeme chalanom z LT, že do toho idú. Inak by som neišiel voliť a vy by ste tam zase lapeli. Váš čas darmožráčov ale skončil. Zmier sa s tým.
   To že to akože hráte na Fúzaka je okaté a smiešne, ale on vám to spapal.

  • 4.3
   občan says:

   ešte si tam dopíš poslancov Stanka, Pobjeckého, Butka, Mráza, Bošňáka

 5. 5
  Peter says:

  U ostatných zo zastupiteľstva ma to neprekvapuje. KDH SDKU SMER – roky sa priživujú a parazitujú. Ale u LT som nečakal, že začnú parazitovať aj oni, Veľké sklamanie. Zdravý rozum hovorí STOP KUMULOVANIU FUNKCIÍ. Ako môžu poslanci okrem vlastného zamestnania (pán advokát, pán manažér atď.) poctivo vykonávať aj prácu poslanca tu, poslanca tam, člena výboru, v dozorních radách … ešte aj vlastný život? Papalášizmus, vlastné ego a chamtivosť ich začali nejako valcovať. Okrem toho podpora istého kandidáta a teda priame zapojenie sa do politiky z LT postupne začne robiť presne to, čo ste ešte v 2014-tom tak kritizovali. Len v inej farbe.

 6. 6
  Dan says:

  Peter a čo tie fotky??Kde ich mám nájsť? Alebo si zas prdel do vetra??

 7. 7
  Peter says:

  neotravuj maliarik

 8. 8
  dan says:

  Prepáč,ale ja neotravujem tu ľudí a hlavne nešírim bludy ako Ty.Takže nikde fotky nenájdem…Škoda aspoň si sa mohol ospravedlniť ako chlap.Ešte raz prepáč.

 9. 9
  Peter says:

  Počúvaj komárik. Ja nikdy neklamem. Fotky sú zverejnené (nie však na internete, alebo aj možno sú ale ja o tom neviem). Existuje aj iné zverejnenie napríklad na nástenke. Už Ti to zapína? Fotky sú totiž zverejnené na nástenke v onej škôlke, bol som si to pre istotu hneď ráno overiť. Áno sú tam. Primátor, poslanec Š.Š kandidujúci do TTSK a ostatní, maľovali zábradlie asi cez víkend, nechali sa pri tom zvečniť a potom to niekto zavesil na nástenku onej škôlky aby pologramotní rodičia škôlkárov videli ” že aha primátor a hentí jeho ľudia nám natreli zábradlie, no Ja ich budem teraz vo voľbách voliť”. Mimochodom celá škôlka smrdí doteraz, o kvalite náteru sa nebudem vyjadrovať. Muselo sa to totiž spraviť ešte teraz pred voľbami. Do Zimných prázdnin, keď bude škôlka zavretá 2 týždne aby to vysmradlo to totiž nemohlo počkať, lebo bude už po voľbách. Ešte máš nejaké otázky? Chceš adresu tej škôlky?

  • 9.1
   axis says:

   Lidé bděte, ale neblbněte!

   Pri brigádach býva zvykom urobiť dajaké fotky, nerobte z toho vedu, je to trápne.

  • 9.2
   LT says:

   Tak teraz si nas dostal ty detektiv Karol. Riaditelku sme prinutili, aby suhlasila s malovanim pred volbami, fotila nas a fotky bezodkladne zavesila na nastenku. Este aj gulas sme dostali.
   Prezradim ti velke tajomstvo- hlavny plan bol taky, ze tam budeme malovat cez volby lebo v skolke na Tekela je volebna miestnost. Vsetky hlasy pre chlapcov za LT! Takto sa robi volebny vysledok! Skoda ze to nevyslo.
   Ale aj tak sa tam budeme musiet vratit po volbach to dokoncit, lebo nam chybal jeden taky specialista jak si ty. Vtedy uz sa asi nebudeme fotit, ale pre istotu to chod skontrolovat.

   • 9.2.1
    bezdomovec says:

    Daj to preveriť protimonopolnému úradu ten guláš,aby to nebolo brané ako korupčné správanie.Vážna vec.Dnes sme mali kosiť na Kalvári a zase nič.Ja sa zbláznim, ako si mám vylepšiť profil.

    • 9.2.1.1
     LT says:

     Podla zufalstva ktore tu denne predvazas si sa uz zblaznil.

     • 9.2.1.1.1
      bezdomovec says:

      Sľúbil si 25 eur,čo sa toho zúfalstva týka teba nedobehnem ani keby si cúval.

      • 9.2.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Ja som ti slubil 25€, bohuzial to dnes nevyslo. Skus nabuduce, kludne mi zavolaj a dohodneme sa ked tam pojdeme robit

      • 9.2.1.1.1.2
       Sport says:

       Piacek/bezdomovec ty si najvacsi zufalec v Trnave teba neprekona uz nikdo nikdy , kral nickov a sraciek ktore musis vymyslat ked si dobre nafukany

       • 9.2.1.1.1.2.1
        bezdomovec says:

        To som predbehol aj Fuzáka ,to je vyznamenanie,to som nečakal,dakujen.Pri toľkej arogancii z vašej strany to naskakuje samé do počítača

 10. 10
  dan says:

  Písal si,že ľudia majú fotky lajknúť na fejsbukových stránkach…takto si to presne napísal.To že si škôlka zverejní fotky na nástenke,je vec riaditeľky a prípadne rodičov.Bol si si to ešte overiť v škôlke…Sledovačka…Prajem Ti pekný deň a málo sledovačiek.

  • 10.1
   psychopetrik says:

   Ale prosim ta dan, ze sa s nim zapodievas. To bude nejaky rodic volic KDH, ktory tam aj tak kazdy den chodi, nahodou to tam zbadal, skoro ho rozhodilo od jedu, ze zase ti LT a uz tu vypisuje bullshity. Mal tyzden na to, aby sa na brigadu prihlasil a ukazal im ako kvalitne natierat a tak celkovo im to tam natrel v kvalite cinov, ale to by musel zdvihnut rit, a to sa mu zase nechce. On pomaha cely rok, ale sa pri tom nefoti, keby si s ho opytal co kde pomohol, tak by mal velky problem vymenovat 3 veci, ale v poriadku, nech si trepka :) Druhy nater sa bude robit na jeho navrh pred zimnymi prazdninami, lebo bez neho by na to nikto neprisiel… myslienkovy guru daj este volaco.

 11. 11
  Hron says:

  Určite je to génius. Polovica škôlky cez prázdniny nechodí, preto bolo možné odstaviť všetky triedy na poschodí. Navyše je v stredu sviatok, čiže 4 dni na schnutie. Dať si dve a dve dokopy by ho asi zabolelo, teda pokiaľ to nie je konšpirácia, to mu ide. Všetci oprávnení voliči obvodu sa o tom hneď zajtra dozvedia a vďaka tomu bude mať Štefunko vo voľbách najviac hlasov. A Peter vám to hovoril už v utorok!!

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.